Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

schemat elektro

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • schemat elektro

    Trafia mi się takie radyjko POLMAR ZX-40.
    Czy warto kupić czy może dołożyć i kupić President JOHNNY II

  • #2
    schemat elektro

    witam. czy mógł by mi ktoś wrzucić skan lub opis instalacji elektrycznej ( fragment) dot. ( octavia 1 2005 rok 1,9 asv )włącznika świateł, regulacji podświetlenia zegarów, regulacji położenia świateł?
    zrobiłem mod podświetlenia ale seryjnie nie mam "ściemnienia" zegarów a przy nowych diodach to dość uciążliwe. chodzi dokładnie o to jak przebiega proces ściemniania zegarów.
    z regulatora wychodzi 5 kabli w tym pin nr 58 którego w serii nie mam gdzie zapiąć. regulator juz mam teraz tylko kabelki. i czy wogóle da sie to zrobić tak zeby było jak ori?
    z góry dzięki za odpowiedź
    Michał

    Komentarz


    • #3
      Re: schemat elektro

      Zamieszczone przez Michał G
      witam. czy mógł by mi ktoś wrzucić skan lub opis instalacji elektrycznej ( fragment) dot. ( octavia 1 2005 rok 1,9 asv )włącznika świateł, regulacji podświetlenia zegarów, regulacji położenia świateł
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #4
        wielkie dzięki za szybką odpowiedź i profesjonalne podejście!! moge spytac o źrudło danych?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Michał G
          moge spytac o źrudło danych?
          Internet :diabelski_usmiech
          Daj znać na PW jeżeli interesuje cię całość

          [ Dodano: Wto 27 Sty, 09 12:30 ]
          Michał G
          Jak uda ci się zlokalizować "kabel razystancyjny" czy jak go tam zwał zrób fotki, może przyda się dla innych.
          Chodzi mi o połączenie (A3) do (A4) z drugiego obrazka

          Komentarz


          • #6
            nie masz może schematu central zamka od roku 98 do2002, i schematu przekażników?jak byś mógł udostępnić byłbym wdzięczny.
            Była OI 1.9 tdi ALH, 6 lat eksploatacji bez większych problemów. Szukamy godnego następcy czyli OII FL

            Komentarz


            • #7
              Próbowałem dodać obrazek do postu, ale jeszcze tego nie robiłem i mi się nie udało
              Wyślę na meila lub pw jak się uda

              Zamieszczone przez awiacek
              Michał G
              Jak uda ci się zlokalizować "kabel razystancyjny" czy jak go tam zwał zrób fotki, może przyda się dla innych.
              Chodzi mi o połączenie (A3) do (A4) z drugiego obrazka
              jak tylko sie za to zabiore przygotuje post ze zdjęciami jak sie to robi dla następnych pokoleń ( o ile sie to uda ) ops:

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za schemat ale ja mam chyba troche inny sterownik, wchodzą do niego dwie koski jedna węższa po lewej stronie i druga szersza po prawo, poszukuje również schematu przekaźników do O1, 2002r. TDi
                Była OI 1.9 tdi ALH, 6 lat eksploatacji bez większych problemów. Szukamy godnego następcy czyli OII FL

                Komentarz


                • #9
                  witam, niestety nie udało mi sie znaleść " resistance calbe" i po raz kolejny poniosłem porażke. nadal nie mam regulacji podświetlenia. i chyb atak już zostanie na jakiś czas

                  [ Dodano: Sob 07 Lut, 09 17:58 ]
                  próbowałem podpatrzeć jak jest to rozwiązane w cordobie bo po podłączeniu zegarów z octavi wszystko działa jak należy wiecc instalacja musi byc taka sama. szukałem w schematach elekto rozpisu kabli w niebieskiej kostce za zegarami bo tam jest gdzieś rozwiązanie zagadki. może jeszcze kiedyś wróce i sprubuije jeszcze raz, narazie sie poddaje.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Michał G
                    szukałem w schematach elekto rozpisu kabli w niebieskiej kostce za zegarami bo tam jest gdzieś rozwiązanie zagadki. może jeszcze kiedyś wróce i sprubuije jeszcze raz, narazie sie poddaje.
                    Może jednak to nie jest w złączu od licznika... tak mi się wydaje. Po analizie schematów znalazłem coś takiego. Może to ci coś podpowie.
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      awiacek. nie masz może opisu przewodów centralki od central zamka? Lub opisu przewodów wychodzących z drzwi od kierowcy? Bo planuje montaż alarmu i chce go podłączyć pod oryginalny central żeby uzbrajać alarm oryginalnym kluczykiem.
                      Była OI 1.9 tdi ALH, 6 lat eksploatacji bez większych problemów. Szukamy godnego następcy czyli OII FL

                      Komentarz


                      • #12
                        witam. jest tak. regulacja podświeltenia odbywa sie przez wzmacniacz (lighting amplifier) a oznaczenie A3,A4 to onzaczenie pinów w niebieskiej kostce za zegarami. w wersji bez regulacji pin A3 jest pusty, wiec grzebanie zaczyna sie po wiązkach.
                        P.S. Musze to mieć!!

                        [ Dodano: Czw 19 Lut, 09 10:09 ]
                        Kolego Awiciek. z jakich diagramów jest ten fragment? przeszukałem swoje i mam tam troche inaczej rozrysowane. i mam pytanie, co to są "relay position assignment" ? czyżby to były przekaźniki?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Michał G
                          z jakich diagramów jest ten fragment? przeszukałem swoje i mam tam troche inaczej rozrysowane. i mam pytanie, co to są "relay position assignment" ? czyżby to były przekaźniki?
                          Diagram jest z tych materiałów jakie ci przesłałem, dla uproszczenia czytania zaznaczyłem A3 zamiast co jest na schemacie gdzie S2/3 idzie do punktu [195] -(rozdział No.1/16 widoczny punkt [204] przy A3).
                          Jeżeli sprawdzisz skąd wychodzi A3 to zauważysz, że idzie od bezpiecznika S3 (5A).
                          relay position assignment - położenie przekażników powyżej pedałów, przekaźniki to także sterowniki w tym przypadku wzmacniacz (regulator) napięcia dla podświetlenia.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X