Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem z wycieraczkami szyby przedniej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem z wycieraczkami szyby przedniej

    Witam, miałem problem ze sprzęgłem, na zimno słyszalny chrobot na półsprzęgle (na luzie po 2-3 min, ciszej), po tyg. oddali, nic nie wymienili, stwierdzono "ten typ tak ma :shock: ", czy ktoś miał już taki przypadek, 2.0 tdi ?!?! tylko od Was liczę na pomoc koledzy ops: . z góry dzięki
    Octavia Kombi Elegance, 1.9 TDI

  • #2
    [O1] Problem z wycieraczkami szyby przedniej

    Wymieniłem przekaźnik i nic, problemy jak były tak są. Czasem wycieraczki pracują poprawnie, jednak częściej zatrzymują się w dowolnym miejscu i po upływie dowolnego czasu, w ogóle nie reagując na polecenia kierowcy.
    Czy to może mieć związek z tablicą wskaźników? Bo miałem już wcześniej problemy z "zimnymi lutami", które poprawiałem w warsztacie.

    Komentarz


    • #3
      moje problemy z wycieraczkami były inne... wycieraczki działały jak szalone - nie chciały się zatrzymać wtedy, kiedy ja chciałem. Wymiana silniczka na nowy pomogła (wymała się w nim jakaś blaszka).
      _________________

      Octavia II: BSE 1.6 MPI 102 KM
      Octavia III: CHPA 1.4 TSI 140 KM
      _________________

      Komentarz


      • #4
        Ja miałem podobne problemy, tylko, że w końcu przestały pracować. Okazało się, że mechanizm się zapiekł... U mojego kolegi też się zaczęły takie cyrki. Rozebraliśmy, przesmarowaliśmy i już ponad pół roku działa bez problemu... Warto zajrzeć do tego mechanizmu...

        Poczytaj na ten temat tutaj:
        Forum - Octavia Club Polska
        "Życie to nie bajka, choć czasem tak wygląda."

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kingor
          Czy to może mieć związek z tablicą wskaźników? Bo miałem już wcześniej problemy z "zimnymi lutami", które poprawiałem w warsztacie.
          Mechanizm wycieraczek nie ma nic wspólnego z tablicą.

          Komentarz


          • #6
            Także polecam sprawdzić mechanizm wycieraczek czy nie jest zapieczony, z czasem się po prostu zużywa a objawy są takie jak właśnie podajesz. Wg mnie to usterka czysto mechaniczna.

            Komentarz


            • #7
              ...a ja radze poszukac pierwszych oznak wiosny na zlaczu - przy silniku wycieraczki lub zobaczyc / choc to trudniejsze / jak wyglada zestyk "dobiegu" w mechanizmie ...
              pablo_doctor

              Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

              CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

              http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za rady, z pierwszym mgnieniem wiosny zacznę sobie grzebać w autku Pozdrawiam!

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X