Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem z LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem z LPG

    Przeciez zapas jest umieszczony w gniezdzie pod podlogą bagaznika. Rozumiem zbiornik na lpg ale poza tym to raczej malo praktyczny schowek nam przypada.
    Dokładnie tak jak piszesz, jakieś drobiazgi tam jeszcze wejdą, a wrzucać koło do kufra po to tylko żeby je wozić po mieście IMO bez sensu.
    foka

  • #2
    [O1] Problem z LPG

    Witajcie

    Mam O1 1,6 BFQ 102 KM z 2004, przyjechała z Holandii i tam miała zamontowany gaz seryjny.
    Ma już trochę przejechane - 150 kkm, ja sam od zakupu przejechałem 8 kkm bez żadnych problemów. Zaraz po zakupie wymienione zostały sondy lambda. Autko fajnie jeździło spalało średnio ok 8l gazu.

    Ostatnio parę razy zgasło mi na wolnych obrotach przy dochamowywaniu na światła, odpaliłem i jechałem dalej. Po ok 300 km z takim nieczęstym gaśnięciem zapaliło się "check engine". Pojechałem do serwisu (prywatny, zajmują się tylko VAG) powiedzieli że były błędy dotyczące paliwa, skasowali i powiedzieli że to wina gazu, co dla mnie było jak najbardziej słuszne gdyż na benzynce nie ma żadnych problemów.

    Udałem się do serwisu LPG, serwisant powiedział, że może to być spowodowane zużyciem się instalacji i może być konieczność częściowej jej wymiany (w zasadzie wszystko bez butli aby nie było z tym problemów). Następnego dnia przyjechałem i okazało się że wystarczyło tylko zwiększyć ciśnienie i serwisantowi auto jeździło poprawnie.

    Zrobiłem ok 50 km i znów na wolnych obrotach auto gasło, w drodze do serwisu LPG znów pojawił się "engine check" i serwisant polecił wymianę instalacji.

    No i teraz zastanawiam się czy nie odwiedzić jeszcze jakiegoś innego serwisanta czy już wymienić tę instalację, jakby na to nie patrzeć dość nagłe to dla mnie pogorszenie jej stanu przy normalnym użytkowaniu.

    Zdarzyło się coś podobnego komuś bo szukaj za wiele mi nie powiedziało.
    Czy lepiej poszukać jakiegoś forum LPG ?

    Komentarz


    • #3
      piotrwis, z tą wymianą całek instalacji to troche przesadzili :shock: myślę że można wymienić wszystkie filtry podregulować ją i ew. zrobić regenerację listwy jeśli jest taka konieczność... ale lapytaj huwe co o tym sądzi on jest specem od lpg
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #4
        piotrwis, standardowo serwisy montujące lpg będą powtarzały jak mantrę - "nic tu innego nie da rady - najlepiej wymienić" - tym się nie przejmuj - łatwiej i zyskowniej dla monatzysty lpg jest wymienic całośc niz pogłówkowac i rozwiązać problem

        zatem popytaj - poszukaj itd

        huwe winien cos poradzić tutaj

        Komentarz


        • #5
          Kiedyś kuzyn przyprowadził sobie Audi A6 z Holandii z LPG. Ponieważ ma zaprzyjaźnionego speca od LPG (kuzyn ma stację gazową i zawsze do niego odsyła klientów z problemami) do niego jeździł z problemami. I faktycznie, auto zaczęło jeździć normalnie dopiero wtedy, gdy zmienił właściwie całą instalację gazową (instalacja była zużyta w takim stopniu, że regeneracja/wymiana TYLKO wadliwych części była niewiele tańsza niż nowe podzespoły pod maską) - ale jemu serwisant policzył części po kosztach i jakąś drobnicę za robociznę...
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            jaka ta instalka?? to, że holender to troszku mało. no i jakie te błędy były? dotyczyły braku zapłonu na którymś cylindrze, czy też rozjechanych map ?
            Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

            Komentarz


            • #7
              ja miałem ostatnio podobną sytuacje i okazało się ,że listwa wtryskowa była do czyszczenia ,do tego dołożyłem wymianę filtrów oraz regulację czasów wtrysku gazu i teraz jest jak nówka.
              Silnik BFQ + sekwencja KME
              CB President Johnny II ASC+President HAWAII

              Kenwood KDC-BT92SD
              Hertz HSK 165
              Hertz DBX 250
              KICX Kap 45
              KICKER ZX 200.2
              Kable - Dietz, Caliber
              Kondzio 1F
              wygłuszenie drzwi

              Komentarz


              • #8
                Przy jakim przebiegu robiłeś czyszczenie wtrysków LPG?

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X