Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

skwierczenie pod deska

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • skwierczenie pod deska

    A po co taka folia do tej lampki?
    ANDRZEJ

  • #2
    skwierczenie pod deska

    witam szanownych forumowiczow.
    mam pewien problem w moim skaucie 2.0 tdi, dpf 103kW. Mianowicie podczas ROWNOMIERNEJ jazdy powyzej 100km/h (z regoly na 6 bigu) slysze dzwiek pode deska u dolu z lewej - cos jakby wlaczal sie stycznik/termostat (taki delikatne cykniecie) a potem skwierczenie (dzwiek analogiczny do kontaktu z tzw sciemniaczem - ja sie sciemni to opr wzrasta i tak brzeczy) potem kolejne cykniecie po ktorym przestaje. Calosc trwa 3-4 sek. Czestotliwosc pojawiania sie zjawiska jest rozna - natomiast zawsze trwa tyle samo - z jednym wyjatkiem - jesli odpuszcze noge z gazu to natychmiast ustaje.
    Pojawia sie to zawsze na trasie powyzej 100km/h przy jezdzei z jednostajna predkoscia.
    Probowalem juz roznych ustawien - z ogrzewaniem, bez, ze swiatlami, bez, z wycieraczkami bez, z tempomatem, bez.
    Oprocz tego - nic sie nie dzieje - pali tyle co palil, nie smierdzi jakby cos iskrzylo, moc ma jak dawniej.
    Auto jest calkiem nowe - ma 7,5k km - wiec mnie to maksymalnie wk...a.
    Pytam bo jak znam zycie - jak pojade do serwisu to sie naprawi i nic nie bedzie slychac, a pan w Aso powie - jest gwarancja to jezdzic az sie zepsuje.

    I przy okazji - jaki polecacie ASO w Wawie zeby sie z tym udac?

    sory za te niefachowe opisy - bede wdzieczny za opinie i rady

    pozdro

    bardzozlymisio

    Komentarz


    • #3
      bardzozlymisio, dziwne zjawisko to co opisujesz :? może któryś z serwomechanizmów ci świruje albo, w co wątpię, czujnik temperatury na parowniku.
      Zamieszczone przez bardzozlymisio
      Pojawia sie to zawsze na trasie powyżej 100km/h
      jeszcze jedno, po przekroczeniu tej prędkości zamyka się automatycznie przesłona na wlocie powietrza, może tam coś nie dociska albo coś blokuje i daje takie odgłosy :?:

      Komentarz


      • #4
        sam sie dziwie, jest to odglos czegos co systematycznie przeprowadza jakis test - albo termostat, lub cos w ten desen. Dzwiek przypomina tez moze odglos pracujacego ESP. No sam nie wiem, wybiore sie do ASO i pogadam z jakim elektrykiem - jestem pewien ze to jakis problem elektryczny. Anyway dzieki za wsparcie

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez bardzozlymisio
          No sam nie wiem, wybiore sie do ASO
          to dobre rozwiązanie, jak coś z elektryką to podłączą vaga i wszystko powinno się wyjaśnić :wink:

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X