Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Awaria zamka centralnego czy próba kradzieży??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Awaria zamka centralnego czy próba kradzieży??

    369

  • #2
    Awaria zamka centralnego czy próba kradzieży??

    Witam!!Niedziała mi centralny zamek po stronie kierowcy. Pilotem mogę zamknąć,otworzyć trzy pozostałe drzwi i bagażnik natomiast drzwi od kierowcy nie jestem w stanie otworzyć nawet kluczykiem bo...wchodzi tylko do połowy!!!
    Wczoraj wieczorem było wszystko ok, do momentu pojechania do supermarketu ok. godz. 20tej. No i objawy te pojawiły się po wyjściu z supermarketu.Dzisiaj rano zauważyłem wręcz ślady ingerencji na zamku-rysa na całym zamku,małe wgniecenie no i kluczyk wchodzi do połowy.Dodam, że nie pali się kontrolka od otwierania drzwi po stronie kierowcy,wszystkie przyciski na panelu po stronie kierowcy nie działają.
    Wydaję mi się to ewidentne że ktoś chciał zap...mi auto.Czy mam wymienić cały zamek, czy może coś innego pokombinować??

    Choć mam te auto dopiero tydzień i cały czas otwierałem je z pilota więc może zamek był już wcześniej uszkodzony

    Komentarz


    • #3
      :jaja
      Zamieszczone przez Karoluss
      WCHODZI TYLKO DO POŁOWY!!!
      Zamieszczone przez Karoluss
      nie pali się kontrolka od otwierania drzwi po stronie kierowcy
      bo komputer widzi błąd i dlatego...

      Zamieszczone przez Karoluss
      Wydaję mi się to ewidentne że ktoś chciał zap...mi auto
      bardzo możliwe :?
      Zamieszczone przez Karoluss
      .Czy mam wymienić cały zamek, czy może coś innego??
      sprawdż najpierw Vagiem może uda się coś zdiagnozować ...
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #4
        No chyba będę musiał tak zrobić, rozebrałem boczek drzwi kierowcy,posprawdzałem wiązki,przewody no ale tam raczej wszystko jest ok

        Komentarz


        • #5
          Karoluss, sprawdzałeś kable przy zawiasach? lubią pękać w tamtym miejscu...
          1.8T AGU L&K

          2.0TDI BKD ELEGANCE

          TOYOTA LAND CRUISER J95

          Komentarz


          • #6
            Tylko próbowałem je naginać łacznie z całą gumą, żadnie reakcji nie widziałem więc jej nie zdejmowałem.Ale w sumie ją zdejmę jutro w dzień...

            Komentarz


            • #7
              to sprawdż i daj znac co i jak.
              a no i może sie rozejrzyj jeszcze za jakimś alarmem :wink:
              pozdrawiam Marek
              1.8T AGU L&K

              2.0TDI BKD ELEGANCE

              TOYOTA LAND CRUISER J95

              Komentarz


              • #8
                Ok.W pierwszej kolejności jadę ubezpieczyć go od kradzieży póżniej alarm...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Karoluss
                  Choć mam te auto dopiero tydzień i cały czas otwierałem je z pilota
                  Radze dobrze zabezpieczyć auto, kupowałeś z komisu, ile dostałeś kluczy?
                  Sprawdź na VAGu ile kluczy jest zaprogramowanych do immo, bo może ktoś mieć jeszcze jeden komplet.
                  A tak na szybko, to zrób odcięcie gniazda diagnostycznego.
                  Co do otwierania drzwi kierowcy, to stawiam na korozje instalacji do drzwi.
                  O tej porze roku, to raczej standard.
                  DigiTech PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
                  www.chiptuning.katowice.pl
                  DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam serdecznie. Jak nie wchodzi kluczyk i raczej nie zamarzł to pewnie siedzi w zamku kawałek łamaka. Można to usunąć i założyć dostepny na Allegro patent antykradzieżowy jako dodatkowe urządzenie. Pozdrawiam.
                    Witek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Karoluss
                      no i kluczyk wchodzi do połowy
                      Tym bym sie raczej nie sugerował. Jak sie klika pilotem i nie wkłada kluczyka do zamka to sie w końcu syfu napcha. Polecam WD-40. Spróbuj włożyć kluczyk do zamka w tylnej klapie pewnie też nie wejdzie.
                      A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                      AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                      O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                      -------------------------------------------------
                      Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                      Komentarz


                      • #12
                        najlepiej zalozyc alarm (oczywiscie z migajaca dioda w widocznym miejscu) + ukryty wyłacznik odcinajacy zasilanie sterownika, koszt nie powinien przekroczyc 450 zł. bezpieczenstwo w 99%

                        Komentarz


                        • #13
                          Żadnego syfu nie było, zamek już wcześniej był kombinowany,zeszlifowany itd i był włożony po to tylko byle by był. Także teraz nawet łamak będzie nieskuteczny :wink: . Problemem okazała się masa od wtyczki do przewodów przy zawiasach co by tłumaczyło dlaczego nic niedziałało w drzwiach po stronie kierowcy. Niby banał a trochę trzeba było się namęczyć...

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X