Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pompka spryskiwaczy przedniej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pompka spryskiwaczy przedniej szyby

    Zamieszczone przez piramida
    tez mam około 567km do roboty
    :?: :!:
    Diegooo

  • #2
    pompka spryskiwaczy przedniej szyby

    Witam! problem mój jest następującej treści: w tygodniu zakładałem sobie alarm u elektryka i dzisiaj rano na trasie gdy chciałem zmyć przednią szybę okazało się że wycieraczki chodzą ale spryskiwacze przedniej szyby nie działają. Pomyślałem że skończył się płyn ale na postoju po dolaniu płynu okazało się że gdy ciągnę manetkę aby spryskać szybę nie słychać w ogóle pompki. No więc tak...wydaje mi się że istnieje możliwość że elektryk wsadził łapy nie tam gdzie trzeba i przepalił bezpiecznik :evil: ale nie mam w zasięgu instrukcji a na pokrywie od bezpieczników nie ma schematu tak więc czy mógłby ktoś mi podać jaki numer w o2 ma bezpiecznik odpowiedzialny za spryskiwacze? jeżeli by się okazało że bezpiecznik nie jest przyczyną to czy jest taka opcja że zepsuła się pompka?
    skoro już zakładam nowy temat to tak BTW zapytam czy w o2 ambiente z 2004 roku jest kontrolka braku płynu do spryskiwaczy? bo wydaje mi się że kiedyś ona tam sie czasem zapalała ale do niedawna tym autem jezdził ktoś inny więc nie jestem pewien czy to widziałem czy tylko chciałbym żeby tak było :P dodam jeszcze że mój zbiorniczek ma 5l pojemności co nie jest chyba normalne przy braku spryskiwaczy prawda?
    A w upalne dni...Honda CB 750

    Komentarz


    • #3
      Teoretycznie w Ambiencie bez "domówionych" spryskiwaczy lamp powinien być 3,5 l zbiornik i nie powinno być kontrolki poziomu płynu. Jeśli masz 5l zbiornik to możliwe że ktoś tam coś "grzebał"...

      Czy jak pociągasz manetkę w celu spryskania szyby to ruszaja wycieraczki?

      BTW. Bezpiecznik nr 42.

      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Skowron
        ale nie mam w zasięgu instrukcji a na pokrywie od bezpieczników nie ma schematu tak więc czy mógłby ktoś mi podać jaki numer w o2 ma bezpiecznik odpowiedzialny za spryskiwacze
        nr 42 a schemat ci pomoże go zlokalizować :wink:
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Tak wycieraczki działają normalnie kiedy ciągnę do siebie manetkę + irytujący dodatkowy ruch wycieraczki . ze spryskiwaczy korzystałem w czwartek i działały normalnie, samochód odstawiłem w piątek do warsztatu i dopiero dziś CHCIAŁEM skorzystać ze spryskiwaczy i tu zonk :cry: dzięki mam nadzieję że to tylko bezpiecznik. a w razie czego to jak mogę sprawdzic czy mam czujnik poziomu płynu...bo patrząc pod maską to go prawie w ogóle nie widać (zbiornika)
          A w upalne dni...Honda CB 750

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Skowron
            ... a w razie czego to jak mogę sprawdzic czy mam czujnik poziomu płynu...bo patrząc pod maską to go prawie w ogóle nie widać (zbiornika)
            Najlepiej wyjąć przednią lampę ( 30 sek. roboty ) albo halogen ( jakieś 60 sek. roboty ale potrzeba TORX-a ) i spojrzeć na zbiornik.


            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              ok i wszystko jasne!po prostu tam w ogóle nie było bezpiecznika.Podziękowania!
              A w upalne dni...Honda CB 750

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X