Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Słaby" spryskiwacz szyby przedniej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Słaby" spryskiwacz szyby przedniej

    Po lekturze tego tematu, chcialem zmienic olej na jakis lepszy i kupilem do moje octavii olej styntetyczny Motul x-cess 8100 5w40 5l i teraz mam dylemat.
    Dzisiaj bedac w warsztacie i chcac wymienic olej, mechanik powiedzial mi, odnosnie tego oleju, ze jest stosowany tylko do motorowi, i ze nie stosowal by go do samochodu.
    Dotychczas uzywalem castrol 5w40, o ktorym mechanik powiedzial, ze jest to najlepszy olej, zwlaszcza ze od poczatku uzytkowania samochodu byl caly czas lany.
    Moj samochod do octavia I z 2004r, silnik 1,6 BFQ, przebieg 77k km. zalozony gaz stagIV

    Prose o rade co mam zrobic, czy powinienem kupic castrol i go wlac i sprzedac ten motul, czy wlac motul...?

  • #2
    "Słaby" spryskiwacz szyby przedniej

    Witam,

    od kilku dni bardzo słabo działa spryskiwacz szyby przydniej. Pryska ledwo na dolną część szyby, podczas gdy wcześniej spryskiwał ładnie na górną część.

    O co chodzi? Tylna szyba i spryskiwacz reflektorów działają bez zarzutu.

    Czy to możliwe, że obie dysze się przytkały?

    P.S. Płyn wlany pod korek.

    Komentarz


    • #3
      a zobacz czy gdzies nie jest zagiety wezyk lub przedziurawiony

      Komentarz


      • #4
        Obydwie dysze dla przedniej szyby zasilane sa przez trojnik z pojedynczego weza. Szukaj tam przyczyny. Jesli uda Ci sie rozpiac w tym miejscu wystarczy przedmuchac we wszystkie strony. Zachodzi potrzeba uzywania filtra dla pojemnika na plyn.
        PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

        Komentarz


        • #5
          Woskowałeś może autko ostatnio??
          PerfectService by DGW
          Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
          Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
          Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bubuDE
            Obydwie dysze dla przedniej szyby zasilane sa przez trojnik z pojedynczego weza. Szukaj tam przyczyny. Jesli uda Ci sie rozpiac w tym miejscu wystarczy przedmuchac we wszystkie strony. Zachodzi potrzeba uzywania filtra dla pojemnika na plyn.
            Wszystko tam zabudowane. Czy żeby się dostać do trójnika trzeba rozbierać podszybie?


            Zamieszczone przez Adrian
            Woskowałeś może autko ostatnio??
            Tylko myjnia z woskiem, ale myję tak od dawna.

            Komentarz


            • #7
              Parch, a sprawdziles czy gdzies przewod nie jest zagiety

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez tom2212
                Parch, a sprawdziles czy gdzies przewod nie jest zagiety
                Próbowałem dzisiaj tak na szybko sprawdzić, ale nic nie widać, bo wszystko jest zabudowane pod tym plastikiem podszybia.

                Jutro jeszcze na spokojnie looknę.

                Komentarz


                • #9
                  ten plastik mozna szybko zdemontowac

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Parch
                    Czy żeby się dostać do trójnika trzeba rozbierać podszybie?
                    Niestety trzeba ale nie ma z tym dużo roboty, a bedziesz miał jeden punkt do sprawdzenia z głowy.
                    Pzdr
                    Octavia 1,9 AHF L&K '02

                    Uczyć się - Lenin; Lenić się - uczeń

                    Komentarz


                    • #11
                      Odgrzeję trochę temat.

                      W tym roku mnie dopadło.

                      Najpierw spryskiwacze działały dobrze (płyn zimowy od początku, nic nie zamarzło, nie gmerałem przy podszybiu, więc nic tam nie rozłączyłem). Potem !nagle! po nocnym postoju nie zadziałał mi lewy spryskiwacz - poprzedniego dnia działał OK. Płyn się dostaje do dyszy, bo jak psikam to leci - tylko nie pryska pod ciśnieniem na szybę, a spływa po dyszy na rynienkę cienkim strumyczkiem. Prawy cały czas działał dobrze. Po dwóch dniach prawy zaczął słabnąć, aż w końcu i z niego leci dużo słabiej, chociaż trochę spryskuje szybę. Pompka działa - buczy tak jak wcześniej.

                      A co Wy na to? :?
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        szpileczka, drucik i przywrócisz im fabryczną sprawność, zawsze wejdzie jakiś paproch, pewnie jakiś marketowy płyn zimowy ostatnio zalałeś...
                        Черный Bymep

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mulder
                          pewnie jakiś marketowy płyn zimowy ostatnio zalałeś...
                          właśnie idzie o to, że nie leje jakichś tanich płynów (made in Tesco, Lidl czy Biedronka). Od początku zimy mam kupiony Psik Psik, chyba z Autolandu. Miałem go już nie raz.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            najtaniej i najszybciej możesz spróbować przepchaniem dysz... później szukaj w podszybiu przy trojniku... mimo wszystko z czasem lubią się zapchać te wężyki :cry:
                            Черный Bymep

                            Komentarz


                            • #15
                              mój znajomy kiedyś zrobił niezły myk z takim spryskiwaczem
                              Mianowicie wziął od swojej matki różnego rodzaju lenory, płyny do garów, płyny do płukania ciuchów itp nastepnie wlał to do zbiornika spryskiwacza - po jednym czy dwóch dniach spryskiwacz sie naprawił .
                              Możliwe że był zatkany jakimś kamieniem, osadem albo czymś innym i się to rozptopiło :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • #16
                                lenory itp w zimnej wodzie ciężko się rozpuszczają więc osobiście tego bym nie polecał, skąd kamień miałby się osadzić? chyba że ktoś leje wodę ze źródełka :roll:
                                Черный Bymep

                                Komentarz


                                • #17
                                  dysza wymieniona - 12 zł i psika!
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam
                                    I ja mam problem z spryskami, a dokldaniej z tylnim. Wężyk od tego spryska sie złamał w pół naszczescie przy podszybiu. Mam problem jak to zrobić żeby bylo dobrze i żeby problem znikł. Myślałem nad daniem tam trójnika i zatkać jedno ramię... . Oraz mi sie zdaje ze z tego powodu obywa mi przybciej płynu - lepiej tez sprawdzić trojniki w przednich spryskach ???

                                    PS. Płyn pod korek....
                                    In Progress...

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X