Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompka spryskiwacza szyby przedniej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pompka spryskiwacza szyby przedniej

    soszek81, Witaj :szeroki_usmiech

  • #2
    Pompka spryskiwacza szyby przedniej

    Witam. Nawaliło mi spryskiwanie szyby przedniej. Spryskiwacz reflektorów i wycieraczki działają poprawnie. Nie słychać pompki spryskiwacza szyby. Czy wiecie przypadkiem jak ją zlokalizować ??

    Komentarz


    • #3
      Jest założona na zbiorniku z płynem do spryskiwacza.
      Czy masz z tyłu wycieraczkę i spryskiwacz; działa? Jeśli masz i działa to znaczy, że sama pompka jest sprawna ( ta sama pompka spryskuje przednią i tylna szybę w zależności od kierunku obrotów wirnika ). Jeśli nie masz spryskiwacza z tyłu, to sprawdź, czy jak próbujesz włączyć spryskiwacz szyby przedniej to słychać kliknięcie przekaźnika ( w okolicach nóg kierowcy ). Jeśli nie słychać, to albo masz spalony bezpiecznik, albo uszkodzony przekaźnik pompki, albo problem ze stykiem w manetce przy kierownicy.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Odświeżam ten temat ponieważ tak jak LIGCH mam problem ze spryskiwaczem szyby przedniej. Spryskiwacz reflektorów działa.
        Sprawdzałem kostkę łączącą przy pompce ale tam jest wszystko dobrze. Nie wiem jak się dobrać do przekaźnika i jak go rozpoznać że to jest ten od spryskiwacza. Jeśli ktoś zna symbol to proszę o podanie go.
        Możliwe że problem istnieje w manetce przy kierownicy ponieważ mam problem również z manetką włączania długich świateł. Żeby włączyć długie światła muszę najpierw włączyć lewy kierunkowskaz i w tym położeniu manetki po kilku krotnym włączaniu i wyłączaniu świateł wreszcie udaje mi się włączyć długie światła.
        Czy jest możliwość naprawy przełączników przy kierownicy, czy są to przełączniki jedno razowe?
        Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Artur.
          Czy jest możliwość naprawy przełączników przy kierownicy, czy są to przełączniki jedno razowe?
          Raczej jednorazowe, i skoro masz problem z manetką to może warto założyć tempomat jeżeli się da u Ciebie (jeśli masz wersję Ambiente). Manetka z tempomatem to około 200zł z przesyłką u Superbmana lub Grygiego
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #6
            Tempomat posiadam (wersja elegant) myślałem że przełączniki można rozkręcić i przeczyścić styki i to pomoże.
            Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X