[O1] "Pusta" strefa gazu ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • miro1,9
    Classic
    • 2010
    • 1

    [O1] "Pusta" strefa gazu ?

    Zamieszczone przez blach9
    http://www.smog.pl/wideo/32788/151_kilometrow_w_51_minut/

    naprawde mocne :twisted:

    no ale na 1.37 by się pięknie wlepił w tego berlingo :P

    [ Dodano: Nie 07 Lut, 10 11:44 ]
    mój kompletny jedyny i niepowtarzalny idol:


    :lol: :lol: :lol:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bVtGHv8pY_U&feature=player_embedded#[/youtube]
    mm
  • Bajer35
    Classic
    • 2009
    • 2

    #2
    [O1] "Pusta" strefa gazu ?

    Odebrałem nową Skoda I 1.9 Tdi (przejechane 200 km). W trakcie jazdy na jakimkolwiek biegu , przy dodawaniu gazu oraz przy gwałtownym zdjęciu nogi z gazu jest "szarpnięcie", nie ma łagodnego przejścia. Czy ktoś może cos podpowiedzieć zanim udam się do serwisu i usłyszę "ten typ tak ma". Miałem podobną historię, tyle, że w fiacie i niestety serwis fiata nie dał rady.
    Bajer35

    Komentarz

    • paulob1
      Rider
      • 2008
      • 470
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      #3
      Witaj.
      Jeśli kupiłeś ją w Interauto to witam w klubie i jednocześnie mogę Ci powiedzieć,że przy nich trzeba być wyjątkowo upierdliwym klientem.Najlepiej żeby Ci pokazali ten sam model z takim samym silnikiem,że też tak szarpie. Jeśli będzie tak samo tzn. będzie że ten typ tak ma,a jeśli nie,to niech grzebią dopóki nie usuną usterki.
      Ja z Fabią miałem lewy głośnik do wymiany i uparli się że sam go zniszczyłem zbyt głośnym słuchaniem.Zapytałem więc,dlaczego prawy nie charczy?
      Moja upierdliwość pomogła. Wymienili głośnik.Podobnie było z tulejami na wahaczach przód-kwękały na hopkach.Jeździłem do nich dopóki nie wymienili.
      Jeśli nie usuną usterki,wal do Poznania. Na stronie oficjalnej skody masz formularz kontaktowy. http://info.skoda.pl/

      Komentarz

      • lencza2
        Classic
        • 2009
        • 1

        #4
        U mnie też tak się zrobiło w 1.9 Tdi przy 50tyś km. wyczyściłem AGR i trochę pomogło. Ale teraz mam 62.tys km i znowu to samo , czysciłem AGR i nic. Może ktoś poradzi co jest przyczyną że po zdjęci nogi z gazu nie ma płynnego zejścia z obrotów tylko gwałtowny spadek. Najgorzej jest ruszać z 1 na 2 bieg bo jest szarpnięcie.

        Komentarz

        • mobi65
          Rider
          • 2009
          • 291

          #5
          Zamieszczone przez lencza2
          U mnie też tak się zrobiło w 1.9 Tdi przy 50tyś km. wyczyściłem AGR i trochę pomogło. Ale teraz mam 62.tys km i znowu to samo , czysciłem AGR i nic. Może ktoś poradzi co jest przyczyną że po zdjęci nogi z gazu nie ma płynnego zejścia z obrotów tylko gwałtowny spadek. Najgorzej jest ruszać z 1 na 2 bieg bo jest szarpnięcie.
          odlacz wtyczek znadujaca sie na skrzyni biegow i sie przejedz bez podlaczonej wtyczki jesli przestanie szarpac to masz nastawnik do czyszczenia

          Komentarz

          • Bajer35
            Classic
            • 2009
            • 2

            #6
            Zamieszczone przez mobi65
            Zamieszczone przez lencza2
            U mnie też tak się zrobiło w 1.9 Tdi przy 50tyś km. wyczyściłem AGR i trochę pomogło. Ale teraz mam 62.tys km i znowu to samo , czysciłem AGR i nic. Może ktoś poradzi co jest przyczyną że po zdjęci nogi z gazu nie ma płynnego zejścia z obrotów tylko gwałtowny spadek. Najgorzej jest ruszać z 1 na 2 bieg bo jest szarpnięcie.
            odlacz wtyczek znadujaca sie na skrzyni biegow i sie przejedz bez podlaczonej wtyczki jesli przestanie szarpac to masz nastawnik do czyszczenia
            gdzie szukać tej wtyczki ? i jest mozliwe, żeby w nowym samochodzie byo coś do czyszczenia ? Odezwały mi się elektrozawory po 1500 km, piszczały na wolnych obotach przy dodawaniu gazu. W serwisie stwierdzili, że są nienasmarowane fabrycznie. Zrobili - nie piszczy. Nie wiem czy wymieniali czy smarowali. Być może te szarpnięcia pochodzą od tychże elektrozaworów ? Po przejechaniu się pana z serwisu stwierdził, że nic tu nie widzi a "drobne" szarpnięcia mogą być związane ze sterownikiem do spalin, zastosowanym do tego modelu silnika aby spełniać normy Euro 4. Powoli zaczynam tracić cierpliwość, kupiłem nowy samochód i zamiast się cieszyć jazdą to mnie nerwy biorą ...
            Bajer35

            Komentarz

            • kowal 2002
              RS
              S_OCP Member
              • 2006
              • 5161

              #7
              Bajer35, może być od elektrozaworów. Sprawdź też czy nie ma gdzieś nieszczelności w dolocie; sprawdź czy za przepływką dobrze złożone są wszystkie połączenia rur i czy mają założone tak jak trzeba opaski. Zobacz też czy ten kawałek garbowanej, giętkiej rury na dolocie nie jest gdzieś pęknięty w tych rowkach ( czasem w serwisie zamiast ją odpinać to razem z puszką filtra wyginają ją mocno co powoduje delikatne pęknięcie ).

              EDIT

              A i jeszcze jedno sprawdź czy założyli dobrze wszystkie rurki od podciśnienia
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz

              Pracuję...