[O1] Kodowanie nowego kluczyka IMMO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Ancient
    Classic
    • 2010
    • 10

    [O1] Kodowanie nowego kluczyka IMMO

    Mamy wyniki
  • marcinus9
    Classic
    • 2008
    • 2

    #2
    [O1] Kodowanie nowego kluczyka IMMO

    Pierwszy post więc Witam Serdecznie
    Mam problem z wkodowaniem nowego kluczyka do immo Octavi kombi ASV 2004r.
    Pinu nie znałem ,ale zczytałem z zegarów i dla potwierdzenia z ecu.
    Jak przeprowadzam procedurę wkodowania kluczyków po wpisaniu loginu na zegarach pojawia się FAIL.\
    Dodam że próbowałem wkodować kluczyk programami (vag com 3.11 i vag k+can commander)

    Komentarz

    • guciek81
      Drive
      • 2009
      • 46

      #3
      Witam, miałem taki sam problem i długoooo nie mogłem znaleść rozwiązania :evil: nawet na forum miałem podobny temat. Musisz sprawdzić czy Immobilaizer nie jest zablokowany po wpisaniu błędnego PINu. Tak jak blokuje się Radio. 8)
      Musisz:

      [Select]
      [17 - Instruments]
      [Meas. Blocks - 08]
      Group 024
      [Go!]
      Any numbers displayed in fields 1-4 represent the time in minutes that must be counted down before the Immobilizer is unlocked. If the fields are all zero, skip to step 16. If the Immobilizer is locked:
      [Done, Go Back]
      [Close Controller, Go Back - 06]
      Do not switch off the ignition! Allow the car to sit for AT LEAST the number of minutes that were indicated by the display in Group 024.
      U mnie na tym bloku pomiarowym było 6 więc poczekałem 6 minut i potem bez problemu zalogowałem się do zegarów i zakodowałem kluczyk 8). Powodzenia

      Komentarz

      • marcinus9
        Classic
        • 2008
        • 2

        #4
        Dziękuję jutro sprawdzę i dam znać oczywiście :lol:

        A więc sprawdziłem i było jak napisałeś był zablokowany immo, ale nie było prosto.
        Po odblokowaniu istniało podejrzenie że program k+can commander 1.4 wyciągnął zły pin bo org. zawieszki nie mogłem znaleźć i na zegarach wyrzucało błąd i blokowało się na 10 min. Następnie po lekturze innego forum padło na immo pewnie pan z allegro sprzedał kodowany, ale to nie to program vag-com 3.11 się nie sprawdził i on powodował błąd zmieniłem na VWTOOL w ver.2.0.9 EN (polska też nie działała) przyjęło pin i zakodowało IMMO .
        Dodatkowa informacja, może się komuś przyda to w:
        17 (zegary) 08 (bloki danych) 22 grupa pole 3 musi mieć wartość 1 - co oznacza że IMMO po wprowadzeniu poprawnego loginu zakoduje ten kluczyk.
        Pozdrawiam i dziękuję

        Komentarz

        Pracuję...