[O1] Zgrzyt, chrobot na "dwójce" w AKL'u

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • INSTAL ZGIERZ
    Classic
    • 2010
    • 19

    [O1] Zgrzyt, chrobot na "dwójce" w AKL'u

    Prościej im będzie poprosić o wydruk z konta i tam będą wszystkie dane - kto mu przelew za kabelki i do tego z danymi, adresami itp. Pytanie tylko czy komuś się będzie chciało w to bawić. A swoją drogą może to nie zamierzamy poinformować nikogo, że się takie jaja dzieją?
    Takie posty:

    Neckowi raczej nie pomogą...
    Sławek Szumski
  • Viniu
    Rider
    • 2008
    • 517

    #2
    [O1] Zgrzyt, chrobot na "dwójce" w AKL'u

    Witam.

    Potrzebuję małej porady, co może być przyczyną mojego problemu. Otóż w mojej Octcie (1.6 AKL) w chwili puszczania sprzęgła po zmianie biegu na "dwójkę" (w górę czy też przy redukcji) przez ułamek sekundy da się usłyszeć lekki zgrzyt, chrobot czy jak to nazwać. Celowo podkreślam że problem pojawia się w chwili puszczania sprzęgła, więc nie jest to zwykły zgrzyt w chwili wrzucenia biegu. Oczywiście dźwięk nie pojawia się za każdym razem, ale tak powiedzmy co trzecie-czwarte wysprzęglenie dwójki to i owszem... Do tego również raz na jakiś czas również na dwójce podczas przyspieszania w okolicach 2tys. obr. pojawia się "przyhamowanie" jakby ktoś pociagnął Skodzinkę za szelki z tyłu. Trwa to również ułamek sekundy ale jednak...

    Macie jakiś pomysł ??[/u]
    Pozdrawiam

    Komentarz

    • phrix
      L&K
      • 2007
      • 1000
      • Audi
      • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Poczytaj na forum o synchronizatorze 2 biegu. Prawdopodobnie padł (dosyć częsta usterka), jak masz dobrego mechanika od skrzyń to niech osłucha i będziesz miał pewność. Poczytaj też o nitach w skrzyni.

      PS: Polecam tylko dobrego mechanika do tej naprawy, bo skrzynke rozebrac to jednak jakieś wyzwanie :szeroki_usmiech
      Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

      _

      Komentarz

      • Viniu
        Rider
        • 2008
        • 517

        #4
        Wydaje mi się (choć ja humanista jestem więc mogę się mylić) że synchronizator mógłby dac się we znaki gdyby ten zgrzyt i chrobot był słyszalny w czasie wrzucenia biegu, a tak nie jest. Zgrzyt jest w chwili puszczenia sprzęgła.

        Szczerze mówiąc podejrzewam właśnie te nity, bo przed kłopotami z forum pamiętam, że były o tym posty i objawy są niemal książkowe

        Słyszałem również, że istnieją zestawy zastępujące właśnie te nity tradycyjnymi śrubami. Nie wiem tylko gdzie tego szukać no i największy problem... GDZIE W POŁUDNIOWO-ZACHODNIEJ POLSCE SZUKAĆ DOBREGO MAGIKA ??

        Ale żeby się nie ograniczać do nitów, może być jeszcze inna przyczyna takich objawów ??
        Pozdrawiam

        Komentarz

        • phrix
          L&K
          • 2007
          • 1000
          • Audi
          • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          #5
          Synchronizator pracuje w chwili puszczania sprzęgła i ma za zadanie wyrównanie prędkości. Wszysko zależy od rodzaju tego zgrzytu, tak jak wspomniałem dobrze co by to osłuchał fachowiec. Jak moge Ci cos poradzić to wmiare szybko się za to zabierz bo jak to są jednak nity to możesz skrzynke zajeździć.
          Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

          _

          Komentarz

          • Viniu
            Rider
            • 2008
            • 517

            #6
            Oki postaram się tematem dzisiaj zająć.

            A czy wie ktoś może gdzie można dostać zestawy śrub zastępujących nieszczęsne nity ??
            Pozdrawiam

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6624
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              #7
              :lol: Viniu...jak chcesz robic coś w skrzyni to polecam podpytać się tu http://www.evocar.pl/
              robiłem u Przemka już nie jedno auto i zawsze było Ok i pewnie zrobione.
              evo Car
              ul. Rzemieślnicza 2
              65-823 Zielona Góra

              tel. (+48 68) 453 70 69
              gsm 508 088 523
              Poniedziałek - Piatek 9.00 - 18.00
              Sobota 10.00 - 14.00

              SKLEP SKODA EDGAR...65-005 Zielona Góra
              Zjednoczenia 92
              kom 504 850 951
              0 68 326 78 05
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • Viniu
                Rider
                • 2008
                • 517

                #8
                PAOLO ESCO, wielkie dzięki kolego ! Zaraz dzwonię, żeby nie było za późno. Naczytałem się o tych nieszczęsnych nitach i dreszcze mnie przechodzą na samą myśl :evil:

                [ Dodano: Pon 28 Wrz, 09 22:58 ]
                Więc tak: byłem dzisiaj u mojego mechanika i stwierdził, że.... MAM UROJENIA !! Wg niego Szkodnik chodzi jak trzeba i mam nie szukać dziury w całym !! Szczerze mówiąc to na punkcie aut jestem przewrażliwiony i lubię czasem dmuchać na zimne

                A tak przy okazji, miałem chwilę wolnego w robocie i na forum Golfa znalazlem namiar na firmę specjalizującą się w skrzyniach. Skrzynie do AEE, AEH, i AKL przy zdaniu starej (nawet rozprutej) to koszt 1200zł więc w razie "W" tragedii nie będzie http://www.autoskrzynia.pl/
                Pozdrawiam

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6624
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  #9
                  hehe dobrze, że to tylko urojenia...a adres firmy do naprawy skrzyń napewno sie przyda...
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  Pracuję...