[O1] Centralny zamek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pb2000
    Classic
    • 2009
    • 1

    [O1] Centralny zamek

    gruto, myślę, że 1.9 będzie miał mimo wszystko lepszy potencjał. Już fabryczny "gift" jest imponujący - ja miałem zmierzonych 117 KM. Lekki virus - naprawdę prosiłem o lekki, oszczędzający sprzęgło - dał mi prawie 150 koni... Taki wynik w 1.6 będzie trudny do osiągnięcia...
    Dlatego osobiście polecałbym 1.9 PD. :szeroki_usmiech
  • nicolaus
    Classic
    • 2007
    • 5

    #2
    [O1] Centralny zamek

    Witam,

    Od jakiegoś czasu obserwuję forum, ale dopiero dziś się przedstawiam i pytam o rade.

    W dniu dzisiejszym odebrałem samochód (O1 1.9 TDI 2002) od lakiernika (kilka drobnych napraw + malowanie dachu).
    Przy próbie zamknięcia za pomocą kluczyka, zamykaja mi się tylko drzwi z przodu. Tylne drzwi, oraz klapa bagażnika nie reagują.

    "Sobczyp" miał podobny problem, ale z tego z przeczytałem, to nie ustalono przyczyny problemu.

    Pomocy, bo podejrzewam, że to nie zrobiło się samo z siebie :evil:

    Komentarz

    • smer
      RS
      • 2008
      • 2021
      • Octavia II (1Z3)
      • BKD 2.0 TDI 140 KM

      #3
      Rozumiem, że nie zawsze tak miałeś? Na początek spróbuj najprostszego, tzn. odepnij klemy i zresetuj to całe ustrojstwo, tzn. alarm i centralny zamek.
      Jeśli to nie pomoże, to podaj typ alarmu. Na pewno ktoś wtedy rzuci radą bardziej fachową niż moja
      Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

      Piszę poprawnie po polsku.

      Komentarz

      • nicolaus
        Classic
        • 2007
        • 5

        #4
        Zamieszczone przez smer
        Jeśli to nie pomoże, to podaj typ alarmu. Na pewno ktoś wtedy rzuci radą bardziej fachową niż moja

        Nie mam alarmu.

        Acha, z tego co zauważyłem to diodka "SAFE" od strony kierowcy nie świeci się po zamknięciu centralnego.

        Komentarz

        • makfloorball
          Classic
          • 2008
          • 20

          #5
          Może lakiernicy rozłączyli jakąś kostkę, nie wiem czy wiesz ale w tylnich drzwiach przy zawiasach jest gumowa obudowa - zdejmij ją delikatnie, ona kryje kable itd. Tam jest kostka, którą jak rozłączysz to nie można zamknąć centralnym tylnich drzwi. Zobacz to, może też jest inna kostka od klapy bagaznika. Jesli lakiernicy wyciagali te panele zeby pomalowac auto, a z reguły się tak robi to jest to całkiem mozliwe i nie będzie świecić dioda. A tak zapytam, czy jesli otworzysz tylnie drzwi to czy zapal Ci sie lampka w aucie ta przy głownym lusterku? Jesli nie to kostki mogą być rozlaczone.

          Komentarz

          • przemek88
            Rider
            • 2009
            • 613

            #6
            Witam,

            czy duży jest problem z założeniem centralnego zamka na klapę bagażnika? bo mam tylko na drzwi i trochę mnie denerwuje otwieranie klapy kluczykiem.


            Moja Octavia 1.9 TDI AGR

            Komentarz

            • tomula
              Classic
              • 2010
              • 12

              #7
              Męczy mnie mój centralny zamek. Otóż mogę go zamknąć i otworzyć kluczykiem ale nie działa on z pilota przy kluczyku(oryginał. Wymieni8łen baterię i dalej nic. Co się mogło stać? Dodam że jestem nowym posiadaczem tego auta i nie wem od kiedy nie działa. Dziękuję ze pomoc.
              4x4 "vozidlo" na medal, 7.5l/100km

              Komentarz

              • ahmed799
                RS
                • 2009
                • 6871
                • Ford

                #8
                tomula, mozesz miec rozkodowany kluczyk i dlatego nie dziala Tobie centralny z pilota. Poniżej wrzucam jak go zakodować:

                1. włączyć zapłon i pozostawić rozkodowany kluczyk w stacyjce.
                2. używając drugiego kluczyka zamknąć mechanicznie (zamkiem) drzwi kierowcy.
                3. wcisnąć na nim raz przycisk otwierania auta (powinien się raz odezwać klakson/syrena).
                4. odczekać ok. 6 sekund i ponownie wcisnąć przycisk otwierania. kluczyk w stacyjce zostanie zaprogramowany.

                / programując większą liczbę kluczyków (2, 3 lub 4) procedura jest identyczna z tym, że w kroku 3 należy wcisnąć przycisk otwierania tyle razy ile wynosi numer kodowanego kluczyka (zachowując 1 sekundowy odstęp między wciśnięciami). /

                5. otworzyć drzwi zamkiem i wyłączyć zapłon.
                6. wyjąć kluczyk ze stacyjki i sprawdzić działanie
                7. w razie potrzeby włożyć kolejny kluczyk i powtórzyć całą procedurę. można zaprogramować do 4 kluczyków.

                филип
                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                Komentarz

                • tomula
                  Classic
                  • 2010
                  • 12

                  #9
                  dzięki ahmed799 za tak szybką pomoc! Jutro rano sprawdzę czy zadziała i napiszę. A co jeśli nie byłoby 2 kluczyka? Nie da się tego zrobić inaczej?.
                  4x4 "vozidlo" na medal, 7.5l/100km

                  Komentarz

                  • ahmed799
                    RS
                    • 2009
                    • 6871
                    • Ford

                    #10
                    tomula, hmmm teraz zadales mi zonka szczerze mowiac to nie wiem ale pewnie jakos mozna tylko jak?? mam nadzieje ze masz drugi kluczyk :wink:

                    филип
                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                    Komentarz

                    • tomula
                      Classic
                      • 2010
                      • 12

                      #11
                      na szczęście mam i jutro spróbuję. Mam nadzieję, że zadziała. :wink:
                      4x4 "vozidlo" na medal, 7.5l/100km

                      Komentarz

                      • modrzew24
                        Classic
                        • 2008
                        • 35

                        #12
                        Rozkodowany czy coś z zasilaniem ?

                        Koledzy przyłączam się do tematu. Ostatnio miałem problem z moim kluczykiem, trzymałem go w kieszeni pracując z dala od samochodu. Kiedy chciałem coś wyciągnąć z samochodu okazało się że centralny nie reaguje (czerwona dioda przy kluczu nie mruga przy naciskaniu). Dodam że zamek od kierowcy mam zaśniedziały i nie mogłem otworzyć samochodu. Na szczęście dowieziono mi 2 kluczyk i bez problemu otworzyłem. Myślałem początkowo że bateria siadła, dzisiaj wymieniłem baterię i dalej nic. Niepokoi mnie fakt iż dioda przy kluczu dalej nie świeci. Czy brak świecącej diody jest oznaką że coś jest z kluczykiem czy jest to objaw rozkodowania klucza? Z góry dzięki za odpowiedzi...

                        [ Dodano: Sro 19 Sty, 11 20:02 ]
                        Sam sobie odpowiem, zgubiła mnie rutyna - źle włożyłem baterię Po zmianie stron dioda świeci - pozostawiam pytanie , czy jeśli kluczyk jest rozkodowany to czy dioda dalej świeci ? Jak można rozpoznać że kluczyk jest rozkodowany poza tym że nie można otworzyć samochodu ? Pozdrawiam

                        Komentarz

                        Pracuję...