Dymi czy nie dymi... o to jest pytanie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • nadol93
    Classic
    • 2010
    • 31

    Dymi czy nie dymi... o to jest pytanie.

    Benzyną 60km to raczej niemożliwe. Mnie się udało 25km na prawie nowym akumulatorze i wszystko co elektryczne powyłączane. Ostatni kilometr już na holu. Podejrzewam, że aku masz podobne do mojego.

    Co do usterki to najczęściej chyba pada regulator napięcia (koszt koło 150-170pln + wymiana).
    A jak już alternator wyjęty a samochód ma dużo nalatane to można wymienić łożyska.

    Ostatnio robiłem to u siebie w zeszłym tygodniu przy przebiegu ok 200tys.
  • lukanio63
    Ambiente
    • 2009
    • 202

    #2
    Dymi czy nie dymi... o to jest pytanie.

    Hej! Od niedawna jezdze octavia tdi asv i dopiero poznaje to auto. Niedawno zauwazylem ze jesli na biegu jalowym mocno depne pedal gazu to z wydechu wydobywa sie doslownie chmura czarnego dymu! Jesli operuje nim delikatnie to nic takiego sie nie dzieje. Troche mnie to zaniepokoilo. Czy mam zaczac myslec o pozbyciu sie tego auta czy moze tak ma byc?
    Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
    Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
    Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

    Komentarz

    • Marcin STECZKO
      Rider
      S_OCP Member
      • 2006
      • 292

      #3
      lukanio63, "Daicel kopci ,daicel czadzi ,daicel nigdy Cię nie zdradzi


      To normalne przy gwałtownym dodaniu gazu musi puścić czarną chmurkę.
      BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
      Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
      Była CZARNA COMBI ATD 4X4

      MK IV

      Komentarz

      • lukanio63
        Ambiente
        • 2009
        • 202

        #4
        To znaczy ze nie ma sie czym przejmowac? Troche ciezko mi sie do diesla przyzwyczaic :?
        Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
        Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
        Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

        Komentarz

        • Marcin STECZKO
          Rider
          S_OCP Member
          • 2006
          • 292

          #5
          do kiedy nie jest to kupa sadzy to nie
          BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
          Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
          Była CZARNA COMBI ATD 4X4

          MK IV

          Komentarz

          • sew1981
            RS
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2009
            • 10917
            • Fiat

            #6
            tzn...jak mocno depczesz...to wiadomo ze dymka pusci , czasem nawet sporego to "urok" diesli, jak jest zimny silnik pewni jeszcze wiecej wali (ale nie radze naduzywac gazu na nierozgrzanym, bo turbinke zwalisz)

            chyba ze wali bardzo duzo dymu, nawet srednio przyspieszajac - to mozesz miec cos z intercoolerem, albo dolotem do niego, ewentualnie turbinka trzasniete. ale to naprawde musi byc "lokomotywa" wtedy.

            jesli ten dym jest w normach rozsadku (co do stopnia wcisniecia gazu i wielkosci chmurki) i nie jest niebieskawy tylko czarny - to tdi tak ma nie przejmuj sie

            Komentarz

            • Maicroft
              Moderator
              S_OCP MemberModeratorr
              • 2004
              • 25757
              • Audi

              #7
              Jak auto jest zmulone, to potem jak mu sie da w rurę to musi byc dym, nie ma sily.
              Spritmonitor.de

              Komentarz

              • oziemi
                Rider
                S_OCP Member
                • 2007
                • 399

                #8
                A ja zapytam troszke z innej beczki, bo chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu. Jak to u was jest z porannym odpalaniem? Bo u mnie generalnie zawsze puszczał bączka po nocy, ale niedużego i takiego ciemnego. Teraz od paru dni, zwłaszcza kiedy spada mocniej temperatura na zewnątrz, zauważylem, że dymek jest lekko błękitny. Jest to tylko przy odpalaniu zimnego, i trwa okolo 5 sekund. Czyżby uszczelniacze zaworów? Czy może u was jest podobnie?
                Elegance
                ASV 132KM/301Nm --> turbo ASZ 140KM/322NM-->
                -------------------------------------------

                Komentarz

                • arturros
                  Classic
                  • 2009
                  • 15

                  #9
                  u mnie jak odpalam z ranca gdzie wczoraj bylo 6 stopni to tylko puszcza czarnego baka. widac ze to tylko przeczyszcza caly syf ze srodka bo po doslownie 2-3 sekundzie juz normalnie czysto z rury.a przebieg mam 215tys

                  Komentarz

                  • sew1981
                    RS
                    S_OCP MemberModeratorr
                    • 2009
                    • 10917
                    • Fiat

                    #10
                    oziemi...ja tez mam takie wrazenie po nocy czasem..ale doslownie na tez pare sekund..ja bym nie panikowal mysle, ze poczekaj az zacznie na cieplo tak kopcic na niebiesko i wtedy rozgrzebuj..mysle ze to nic strasznego narazie

                    Komentarz

                    • Wojtek44
                      Classic
                      • 2009
                      • 23

                      #11
                      jak kupiłem to moja też kopciła ale wyczściłem turbinę i pomogło

                      Komentarz

                      • piramida
                        RS
                        • 2009
                        • 12222
                        • Superb III (3V3)

                        #12
                        U mnie rano nie ma dymu tz jest malutki ale w postaci bardziej pary niż dymku, od kiedy jezdze bez katalizatora to zauważyłem ze mało kopci nawet przy butowaniu
                        (w lusterku nie widać batorego. Jak był kat to bardziej kopcił ale tez był inny program.
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz

                        Pracuję...