[O1] Dziwne szarpanie w O1 1.8 20v 125KM (AGN)98r.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mobilek777
    Classic
    • 2010
    • 3

    [O1] Dziwne szarpanie w O1 1.8 20v 125KM (AGN)98r.

    Jeszcze raz potwierdza się że przednie progi chronią tylko oryginalne chlapacze :!:
  • marmaz_501
    Classic
    • 2009
    • 8

    #2
    [O1] Dziwne szarpanie w O1 1.8 20v 125KM (AGN)98r.

    Witam forumowiczów.Mam problem z moją O1 i proszę o pomoc.Od jakiegoś czasu Moja O1 dziwnie się zachowuje:1) odpalam,2) jedynka, 3) dwójka i prawie staje w miejscu,szarpie motorem, coś strzela, jedzie skokami, nie wchodzi na obroty, 4)luz, chwila pracy na wolnych obrotach i jest ok. 5) wyjeżdzam poza miasto i przy dluższej jeżdzie ze stałą prędkościa zaczyna szarpać i zwalnia, puszczam gaz i po chwili znowu dodaję, wszystko wraca do normy. Objawy te występują po dłuższym postoju. Wymieniłem wszystkie filtry,świece, przewody jest też wymieniona pompa paliwa(w serwisie stwierdzili że stara nie dawała żądanego ciśnienia było 2,2 a powinno być 3,0 bar,adaptowali przepustnicę) i dalej to samo. Z góry dziękuję za pomoc. P.S. Na desce nic się nie zapala,VAG nie pokauje żadnych błedów.

    Komentarz

    • boozee
      Rider
      • 2008
      • 347

      #3
      marmaz_501, a wymieniales cewki zaplonowe?
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#390558

      Komentarz

      • marmaz_501
        Classic
        • 2009
        • 8

        #4
        Jeszcze nie wymieniałem. Myślisz że to będą cewki? Skoro to ma pomóc to zrobię to zaraz po niedzieli.

        Komentarz

        • boozee
          Rider
          • 2008
          • 347

          #5
          marmaz_501, nie sugeruj sie tylko moja odpowiedzia, poczekaj na innych.
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#390558

          Komentarz

          • marmaz_501
            Classic
            • 2009
            • 8

            #6
            boozee,poczekam.

            Komentarz

            • yoschua
              Rider
              • 2006
              • 339

              #7
              Temat jest rozpracowywany na innych wątkach (ostatnio tutaj http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26385 ) z jednym ale.

              Zarówno ja, jak i inny maja problemy czasem przy uruchamianiu silnika rano. Własnie szarpanie, prychanie i takie tam. My czekamy kilkanaście sekund przed ruszeniem aż się ustabilizuje. W momencie gdy to się dzieje prawie nigdy silnik nie reaguje na pedał gazu (elektroniczny pedał gazu). Ruszenie podczas takiego zachowania graniczy z cudem. Czasem silnik gaśnie i kolejne odpalenie jest już bez żadnych problemów.

              To co różni Twój przypadek od chyba wszystkiech innych to to co się dzieje po dłuższej jeździe ze stałą prędkością.

              Ja u siebie nie mam czegoś takiego. Nawet długotrwałe (kilku kilkunasto minutowe) katowanie silnika na wysokich obratach (180km/h 5 bieg) na autostradzie nie powoduje opisanego efektu.
              Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
              HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

              Komentarz

              Pracuję...