Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z klaksonem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z klaksonem

    dokładnie został usunięty my tez chcemy zobaczyc

  • #2
    Problem z klaksonem

    Witam. Podczas trąbienia spala mi się bezpiecznik, jest on według książki taki jaki powinien być (bodajże 20A) wymieniłem go na mocniejszy 30A i teraz nie pali mi się ale podczas trąbienia lekko przygasają światła mijania, chyba wróce do starego bezpiecznika ale pewnie znów będzie mi się przepalał :/ Szukałem tematów z klaksonem ale nie znalazłem dlatego utworzyłem nowy licząc na pomoc.
    Octavia 1.9 TDI ASV 110KM 2004 RIDER

    Komentarz


    • #3
      elektrons, Moze cos z tym klaskonem nie teges. Jak masz mozliwosc załoz jakis inny na próbe. W sumie to chyba go tak czesto nie używasz.....! Ja z wikszym bezpiecznikiem bym nie przsadzał....bo zawsze coś musi puścić :szeroki_usmiech lepiej niech to bedzie bezpiecznik.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        zrob testa bez podmiany klaksonu
        poprostu go odepnij albo odepnij oba /bo sa wersje z dwoma/ jak nie wywali bezpiecznika to podlacz jeden /potem drugi jesli jest/
        jesli bez klaksonu bezpieczniki beda cale no to uszkodzony klakson jesli bez klaksonu i z klaksonem sie spali to problem w instalacji.

        POD ZADNYM POZOREM NIEW OLNO CI ZAKLADAC WIEKSZYCH BEZPIECZNIKOW !!!

        bezpiecznik jest dobierany przez fabryke z odpowiednim marginesem, podobnie jak przekroje kabli jesli kabel ma wytrzymac np 25A a Ty dasz 35A to sytuacja sie odmieni bo kabel zrobi sie bezpiecznikiem i to on pierwszy sie spali.
        Co prawda przy klaksonie nie ma co panikowac bo prad plynie na chwile potrzebna do zatrabienia to w innych przypadkach robiac zamianke bezpiecznikw warto miec odpowiednia polise
        pablo_doctor

        Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

        CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

        http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

        Komentarz


        • #5
          Mam jeszcze jedno pytanie jak dobrać się do tego klaksonu? Wiem że jest on pod zderzakiem po lewej stronie ale jak tam dotrzeć? Trzeba rozkręcać zderzak? :/
          Octavia 1.9 TDI ASV 110KM 2004 RIDER

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez elektrons
            Mam jeszcze jedno pytanie jak dobrać się do tego klaksonu? Wiem że jest on pod zderzakiem po lewej stronie ale jak tam dotrzeć? Trzeba rozkręcać zderzak? :/
            po mojemu to przez zaslepki na przodzie powinnes go "zaatakowac"
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              od zaslepki tez sie dopchasz , ale njwygodniej bedzie Ci pasc na kolana przed ocia patrzac od przodu po prawej stronie czyli z lewej <hahahah> i dostac sie od spodu - jesli ni masz oslony silnika
              pablo_doctor

              Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

              CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

              http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

              Komentarz


              • #8
                Ja ostatnio przymierzałem do nich podczas zmiany kół. Jak furka była na lewarku to odkręciłem nadkole i małą część osłony i był do nich dostęp od spodu. Ale najwygodniej byłoby wjechać na kanał lub podnośnik. Tylko ani jednego ani drugiego brak.
                Ja na razie zmianę klaksonu odsuwam na razie na bok, bo były inne wydatki. Ale myślę, że najpóźniej na wiosnę wstawię nowe trąbki.
                obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                Komentarz


                • #9
                  Dobra spróbuje coś tam pogrzebać, sprawdzę też na allegro jak chodzą sprawne (jak coś), wrzucę go na lewarek, a potem zobaczę może do kolegi na kanał. Z góry dzięki. Pozdrawiam !!!
                  Octavia 1.9 TDI ASV 110KM 2004 RIDER

                  Komentarz


                  • #10
                    klaksony sa srednio po 40zl zanim cos kupisz to soprawdzij czy masz dwa jesli tak to rozroznia sie dwa rodzeje tzn sa dwie czestotliwosci wyzsza i nizsza - jak zle kupisz a masz dwa to w opcji dwa wysokie jakos ujdzie ale jak kupisz niski i beda dwa niskie to dziek bedziesz mial zblizony do dzieku typu "konajacy bawol"
                    pablo_doctor

                    Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                    CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                    http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam Octavie 1.9 TDi 110KM ASV Rider Orientuje się ktoś ile tam montowali klaksonów? Wydaje mi się że tylko 1, dźwięk jest dość niski, ale może tylko mi się tak wydaje wcześniej miałem Mercedesa 190 z Trąbkami (jak wciskałem klakson to wszyscy skakali do góry
                      Octavia 1.9 TDI ASV 110KM 2004 RIDER

                      Komentarz


                      • #12
                        Może trochę nie na temat, ale przy okazji zajmowania się sygnałem dżwiękowym, warto przerobić jego włączanie na dużo wygodniejsze, a mianowicie można zamontować przycisk włączający na końcu dżwigni kierunkowskazów. Wewnątrz tej dżwigni jest sporo miejsca (pusta przestrzeń), i z powodzeniem można zamontować przycisk uruchamiany naciskiem w osi dżwigni, podobnie jak mp w Renault, Dacia. Jesto dużo wygodniejsze, i bardziej precyzyjne niż naciskanie (z dużą siłą) całej poduszki powietrznej. Takiej przeróbki dokonałem, bo denerwowało mnie to, że w jakiejś sytuacji wymagającej precyzyjnego "pyknięcia" nigdy nie zdążyłem zatrąbić na czas, a gdy już zatrąbiło, to niepotrzebnie długo i "za głośno".

                        Komentarz


                        • #13
                          Marian 2 1
                          pablo_doctor

                          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Marian 2, Nie zapominaj, ze te pewne fury w lewej manetce maja klawisz do zatwierdzania predkosci na tempomacie, albo w innych jest kolyska tak po jednej jak i drugiej stronie i ciezko by bylo wcisnac tam jeszcze jeden guziczek
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam. Jako iż od niedawna jestem posiadaczem i OII i konta na OCP mam pytanie odnosnie klaksonu jak wyżej. Otóż mój problem wygląda tak:
                              1)naciśnięcie klaksonu,
                              2) zero reakcji żadnego dźwięku czy coś ale...
                              3) w okolicach malutkiego schowka od strony kierowcy (przy kolanie lewej nogi :P ) słychać taki jakby bzyk.
                              Nie wiem co to jest :?:
                              Bardzo proszę o pomoc...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez swedi
                                Witam. Jako iż od niedawna jestem posiadaczem i OII i konta na OCP mam pytanie odnosnie klaksonu jak wyżej. Otóż mój problem wygląda tak:
                                1)naciśnięcie klaksonu,
                                2) zero reakcji żadnego dźwięku czy coś ale...
                                3) w okolicach malutkiego schowka od strony kierowcy (przy kolanie lewej nogi :P ) słychać taki jakby bzyk.
                                Nie wiem co to jest :?:
                                Bardzo proszę o pomoc...
                                Witam,

                                Mam dokładnie ten sam problem... Jak udało się go rozwiązać? Wymiana klaksonu? Jakie koszty i czy da radę samemu to zrobić?

                                pozdrawiam

                                [ Dodano: Nie 31 Lip, 11 18:55 ]
                                nikt się nie wypowie w tym temacie?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Odgrzebuje śmieć :P
                                  Padła mi jedna trąbka klaksonu niskotonowa :P

                                  Ogółem już namierzyłem co i jak żeby kupić,
                                  jedyna rzecz jest taka czy ktoś ma jakieś sprawdzone patenty jak się tam dostać

                                  Czytałem kilka postów i przeważnie piszą wszyscy by zdjąc koło i nadkole i tamtędy.
                                  Inny sposób jak nie ma się podłogi to od spodu.

                                  A jakaś jeszcze alternatywa ??

                                  Trąbki klaksonu wymienię dwie, ale kombinuje czy jeszcze w jakiś prosty sposób mogę się tam dostać tak by to zrobić :P
                                  http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                                  https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tak jak piszesz jest najprościej i najszybciej. Nadkola nie trzeba ściągać, tylko taką osłonkę, która jest pomiędzy nadkolem, zderzakiem i dolną osłoną silnika. Parę wkrętów gwiazdkowych i masz dojście od spodu. W sumie jakieś 30 min roboty ( z przerwą na kawę).
                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dzięki
                                      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                                      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam
                                        Czy ktoś z forumowiczów orientuję się czy klakson jest po przekaźniku ???
                                        Posiadam Octavia Tour 1,9 TDI z 2010 roku, z tego co widzę to jest jedna trąbka z lewej strony.
                                        Octavię mam od tygodnia czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajdę przekaźniki, bezpieczniki znalazłem
                                        Pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          andy84, nad nogami kierowcy
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki

                                            [ Dodano: Pon 14 Wrz, 15 10:14 ]
                                            Czy ktoś może wie jakie jest złącze jest zastosowane przy klaksonie (pojedyńczy)
                                            jak się nie mylę to o taki chodzi:
                                            Link

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X