mały problemik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • renegat83
    Drive
    • 2010
    • 82
    • Octavia IV (NX3)

    mały problemik

    Zamieszczone przez internazionale
    kiedy sie powinno wymieniac?
    wtedy kiedy ich grubosc jest <= grubosci minimalnej
    lub (co ma miejsce czesciej)
    kiedy tarcza sie zwichruje (pokrzywi)
  • markos76
    Classic
    • 2009
    • 5

    #2
    mały problemik

    Witajcie mam pewien problemik. Podczas wymiany żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej (niefortunna próba wymiany w nocy) docinąłem za mocno żarówkę i ta niestety wraz z oprawką wcisnęły się do środka karosreji tak że teraz nie mam jak jej z tego otwory wyjąć, co trzeba zrobić ewnetualnie żeby wyjąć oprawkę bo żarówka wpadła na dół klapy przynajmniej tak mi się wydaje. Myślałem o zdjęciu plastiku od wewnętrznrj strony klapy ale nie wiem jak to zrobić żeby nie popsuć a do tego nie wiem czy jest sens to robić. Czekam na porady z waszej strony drodzy klubowicze.

    Komentarz

    • Arek
      RS
      S_OCP Member
      • 2005
      • 3143

      #3
      musisz mocno energicznie szarpnąć plastik z kalpy i jak zejdzie to masz wszystko juz na wieszku. Poszukaj na forum bo było dużo o tym
      -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

      Komentarz

      • piotrek_os
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 8160
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Re: mały problemik

        Zamieszczone przez markos76
        Myślałem o zdjęciu plastiku od wewnętrznrj strony
        dobra mysl - tak musisz zrobic zeby to wyjąć. proponuje poźniej delikatnie klejem podkleic te opraweczki zeby nastepnym razem juz nie wpadła. A teraz sie bierz za zdejmowanie plastików

        [ Dodano: Sob 14 Lis, 09 16:43 ]
        Masz tutaj http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...rejestracyjnej
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          #5
          Zamieszczone przez markos76
          Witajcie mam pewien problemik. Podczas wymiany żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej (niefortunna próba wymiany w nocy) docinąłem za mocno żarówkę i ta niestety wraz z oprawką wcisnęły się do środka karosreji tak że teraz nie mam jak jej z tego otwory wyjąć
          No cóż śmieszne to, co nie? Ale jeszcze śmieszniejsze jest to, że ja kiedyś też tak zrobiłem. A ponieważ było piekielnie zimno i ręce grabiały, to rad nie rad pojechałem do ASO. Zrobili to od ręki w 20 minutek (nawet za darmo, co się chwali), ale te ich ironiczne uśmieszki... bezcenne. Powiedzieli, że wystawią rachunek jak zrobię tak drugi raz hi, hi. I wykrakali. Tak samo stało się przy wymianie drugiej żarówki. Ale wtedy już sam zabrałem się do roboty przy pięknej wakacyjnej pogodzie.

          Zamieszczone przez Arek
          musisz mocno energicznie szarpnąć plastik z kalpy i jak zejdzie to masz wszystko juz na wieszku. Poszukaj na forum bo było dużo o tym
          No nie wiem. Mnie właśnie zszedł cały i później słałem wiązanki, żeby go założyć. Jak jest to mocowane? (piszę o hatchbacku, a nie o kombi). Na dole (nad zderzakiem) są zwykłe kołeczki na wcisk. Jak odchylisz dolny rant to trzeba szarpnąć aż strzeli i da się odchylić. Po bokach na środku są takie same (mniej więcej w połowie wysokości - tak coś mi świta). Najgorszy problem jak zejdzie Ci spod samej szyby. Tam są takie wku....ce blaszki (5 czy 6). Żeby potem to założyć, to trzeba to bardzo sprytnie zaczepiać. O ile pierwszą lub drugą zaczepisz bez problemu, to przy ostatnich ciężko idzie - nie ma nawet jak podłożyć palca, żeby nagiąć te blaszki lub plastik, żeby weszło. Jak nie nałożysz wszystkich, to plastik będzie się telepał i stukał na wybojach (tak właśnie zrobili w ASO, żeby tylko się trzymało,a ja się potem głowiłem co z tyłu tak klepie). A teraz sedno. Jak w końcu udało mi się to całe zaczepić, to zacząłem kombinować jak zrobić to bez nerwów (na wszelki wypadek na przyszłość).

          Spróbuj odchylić tylko dolne wciskane kołki (takie jak gdyby nity) lub ewentualnie te środkowe w połowie wysokości. Trzymaj !!! górę po szybą, żeby nie zeszła. Prze szparę sięgnij ręką i włóż od środka w otwór oprawkę, aż wyjdzie na zewnątrz. Przytrzymując oprawkę ręką od środka wepchnij od razu żarówkę, żeby znowu potem nie wpadła. Potem tylko wciśnij te kołki od mocowania plastiku i sprawa załatwiona. Najlepiej jak ktoś by Ci pomógł (przytrzymał klapę, żeby się nie bujała i dociskał pod szybą osłonę do klapy, że by cała nie zlazła z tych górnych blaszek pod szybą). Powodzenia. Może to skomplikowanie brzmi, ale jest do zrobienia.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • krowun
            Classic
            • 2009
            • 1

            #6
            Ja zmieniałem całą listwę plastikową, w której siedzą żarówki do oświetlenia tablicy, bo przy otwieraniu bagażnika pękł na pół :-/
            Plastik zdejmuje sie dosyć prosto. Zaczynasz od góry, delikatnie podwadzasz od strony szyby i energicznie (ale z wyczuciem) szarpiesz do siebie. Odejdzie cała górna część. Tak samo robisz z bokami, tyleże przy pierwszym boku prawdopodobnie plastik juz zostanie Ci w rękach. Zakładasz dokładnie odwrotnie. Najpierw dół i górę dopychasz. Przy zakładaniu pamiętaj żeby przewlec parciany uchwyt przez otwór w plastiku!
            Powodzenia!
            krowun

            Komentarz

            Pracuję...