Wycieraczki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • to5mek
    Drive
    • 2010
    • 51

    Wycieraczki

    powiem tak jezdze AGRem i to dopiero nie idzie !! mysle ze te 150koni nawet w tej ciezkiej budzie jakos by sie odpychalo, oczywiscie spalanie tez jest wazne jezdze autem ktore pali 5-6litrow, przezyje przesiadke do auta ktore pali okolo 11L ale 2.0TFSI chyba juz tyle nie pali czytalem ze niektorym w wawie z 14 niechce zejsc (choc niektorym i 8,5 choc w to nie wierze ) a to juz dla mnie niestety sporo, a wiadomo turbo benzyna kusi turobo zyje turbo pije :P

    palioza, mi by 2.0 TSI wystarczyla az nadto a po programie ..huhu :szeroki_usmiech
    to5mek
  • marcinp250
    Drive
    • 2009
    • 63

    #2
    Wycieraczki

    Witam forumowiczów.
    W mojej Skodzie Octavia 1 98r. mam taki problemik z wycieraczkami , drgają mi podczas pracy, podskakują wydając nieprzyjemne odgłosy. Gumy są w dobrym stanie ale może to ich wina a kąt ustawienia nie zmieniany, nie wiem jak poprzedni właściciel, ale od zakupu samochodu mam taką dolegliwość. Problem ustępuje jeśli opad jest intensywny, szyba bardzo wilgotna. Może miał ktoś podobny problem..

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      wymień pióra powinno pomóc po prostu pióra mają zbyt duże tarcie i podskakują

      Komentarz

      • panda79
        Drive
        • 2009
        • 45

        #4
        Tak zachowują się przeważnie kiepskiej jakości wycieraczki. tom2212 ma racje.
        Pierwsza Octavia i myśle że nie ostatnia

        Komentarz

        • sevo
          Drive
          • 2009
          • 47

          #5
          problemem jest zły kąt wycieraczek jak słusznie zauważyłeś jego regulacja jest szeroko opisana w książce "sam naprawiam" za pomocą "specjalnego urządzenia" :szeroki_usmiech ale można to zrobić kombinerkami :diabelski_usmiech.

          Odchylasz ramię wycieraczki, miejsce złapania kombinerkami zabezpieczasz sobie taśmą i tak: jeżeli skaczą Ci przy powrocie (najczęściej) to delikatnie i z wyczuciem skręcasz ramię zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeżeli skaczą przy unoszeniu się to odwrotnie i po sprawie

          ps.:
          lepiej skręcać powoli na 2, 3 razy niż raz za mocno :szeroki_usmiech
          S - Stowarzyszenie
          K - Kierowców
          O - Omijających
          D - Definitywnie
          A - ASO

          Komentarz

          • krzys71
            Drive
            • 2008
            • 41

            #6
            Witam
            u mnie identyczne objawy dawał zapiekający się mechanizm wycieraczek, wyczyszczenie i przesmarowanie pomogło
            :wink:

            Komentarz

            • Pinio
              Classic
              • 2009
              • 29
              • Octavia I (1U2)
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              #7
              Ale zapiekajacym sie mechanizmem drgały by cały czas

              Komentarz

              • sh3v
                Rider
                • 2008
                • 410

                #8
                U mnie podobnie, Drga "do góry" przy pierwszym ruchu bardzo, przy drugim mniej, przy kolejnych już normalnie.... dziwne
                To może być ten zły kąt wycieraczek? Problem zauważyłem na dniach... Wcześniej było normlanie.. Czy to może być ten kąt wycieraczek? od tak z siebie się zmienił? Jeśli tak to podjsice linka z tą książką "sam naprawiam".
                Wycieraczki firmy valeo już kilka miesiecy je posiadam.


                Komentarz

                • krzys71
                  Drive
                  • 2008
                  • 41

                  #9
                  Zamieszczone przez Pinio
                  Ale zapiekajacym sie mechanizmem drgały by cały czas
                  drgał na najnizszych obrotach i przy "suchej "szybie lepszy deszczyk lub spryskiwacze i chodziły plynnie do czasu, nowe pióra nic nie pomogły, dopiero czyszczenie i smarowanie tulej mechanizmu

                  Komentarz

                  • Witek1952
                    Ambiente
                    • 2007
                    • 196

                    #10
                    Witam serdecznie. Często się z tym borykam i wiem dlaczego. Jak wywoskuję dach to potem podczas deszczu część spływa na szybę. Efekt denerwujące podskakiwanie ustępujące dopiero po dłuższej jeżdzie w deszczu. Po założeniu już trochę zużytych piór trochę maże ale nie podskakuje. Dzisiaj właśnie testowałem. Pozdrawiam.
                    Witek

                    Komentarz

                    • sevo
                      Drive
                      • 2009
                      • 47

                      #11
                      A więc tak: poniżej zamieszczam fotkę z książki "H.R. Etzhold - Skoda Octavia" z owym urządzeniem do ustawiania kątów, opis czynności jest trochę bardziej zawile opisany niż przedstawiłem to ja :szeroki_usmiech (sorki za jakość ale zrobione telefonem).



                      Oczywiście jakość piór ma tutaj również znaczenie bo te gorsze szybciej twardnieją przy niskich temperaturach i problem się nasila, jak jest ciepło to pióro nawet jak ma delikatnie źle ustawiony kąt to się ułoży prawidłowo. Ja mam temat przerobiony, wycieraczki Unitec (płaskie) po 10 zł ustawione tak jak napisałem i pięknie zbierają bez piszczenia i podskakiwania
                      S - Stowarzyszenie
                      K - Kierowców
                      O - Omijających
                      D - Definitywnie
                      A - ASO

                      Komentarz

                      • marcinp250
                        Drive
                        • 2009
                        • 63

                        #12
                        Witam i dzięki za porady , wezmę się za ustawienie kąta bo pewnie to jest przyczyna. apropo zacierania mechanizmu to pewnie drgania były by ciągłe i nie zanikały by przy większym opadzie..

                        Komentarz

                        • waldek6211
                          Classic
                          • 2009
                          • 8

                          #13
                          Miałem to samo. Kombinowałem z gumkami, katami etc. Do głowy by mi pewnie nie przyszło, że przyczyna jest inna gdyby w końcu wycieraczki nie stanęły sobie na szybie.
                          Jak wyciągnąłem mechanizm, okazało się, że wyciągnięcie osi wycieraczek z tulei było sporym problemem - tak było zapieczone. Dziwne jak to w ogóle chodziło. W moim przypadku czyszczenie nie obyło się bez drobnego papieru ściernego. Potem smarowanie, montaż i chodzi aż miło.

                          A propos deszczu. Jak był większy deszcz to u mnie też pomagało. Pewnie ośki dostawały wody i trochę lżej chodziły.

                          Komentarz

                          • rss
                            L&K
                            • 2009
                            • 1098

                            #14
                            przypomne tylko ze na forum jest szczegolowy opis jak rozebrac i smarowac mechanizm.
                            a z doswiadczenia wiem ze silnik ma na tyle duz moc ze potrafi poruszyc mechanizmem ktory jest zaciety na tyle ze trudno poruszyc go rekami.
                            kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                            _________________________________________
                            Do sprzedania:
                            komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                            zaciski do hamulcow 280mm.

                            Komentarz

                            • mikser78
                              Drive
                              • 2008
                              • 76

                              #15
                              Co do kąta ramienia wycieraczki. Ostatnio właśnie miałem to na tapecie. Wyregulowałem to tak, że po zdjęciu pióra wycieraczki opuściłem ramię na szybę. Stojąc od strony osi obrotu ramienia wyginałem kombierkami ucho ramienia w stronę przodu auta, tak aby po opuszczeniu ramienia była szczelina ok. 3-4mm od strony silnika. Wycieraczki teraz zbierają rewelacyjnie w obydwu przesuwach po szybie. Nie ma żadnych smug.
                              Skoda Octavia 1.6 BFQ + LPG KME G3 + wtryski Barracuda



                              Wszystko z Moellera, automatyki i elektroniki w baaaaardzo dobrych cenach. Szczegóły na PW

                              Komentarz

                              • 3610koper
                                Classic
                                • 2010
                                • 31

                                #16
                                witam.porusze problem wycieraczek rowniez.z tym ze u mnie jest inny objaw usterki.stracily moc mi wycieraczki z przodu.powoli strasznie chodzą na wszystkich biegach.jak je podniose do góry to rowniez zamulają nawet bez obciązenia.wiecie moze co to moze byc? czy rozebranie,wyczyszczenie i smarowanie moze pomoc? czy to jakas konkretna usterka? bo tak z dnia na dzien sie to stalo w sumie.pozdrawiam

                                Komentarz

                                • smer
                                  RS
                                  • 2008
                                  • 2021
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                  #17
                                  Zamieszczone przez 3610koper
                                  czy rozebranie,wyczyszczenie i smarowanie moze pomoc?
                                  Pewnie że pomoże. Zatarły Ci się trzpienie w tulejach (trzpienie do których są przykręcone wycieraczki). Wystarczy cały mechanizm wycieraczek wyjąć, trzpienie zdemontować z tulei (katorga - nie wal po gwintach, nawet przez nakręcone nakrętki, bo ułamiesz końcówki), porządnie przeczyścić okrągłym pilnikiem, nawalić smaru, złożyć w całość i cieszyć się z dobrze naprawionych wycieraczek. Jeśli nie czujesz się na siłach naprawić po tak krótkim opisie, to poszukaj - było o tym na forum sporo.
                                  Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                  Piszę poprawnie po polsku.

                                  Komentarz

                                  • 3610koper
                                    Classic
                                    • 2010
                                    • 31

                                    #18
                                    dzieki wielkie

                                    Komentarz

                                    Pracuję...