tdi źle zapala rano i jak ostygnie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Piotr833
    Classic
    • 2009
    • 19

    tdi źle zapala rano i jak ostygnie

    Bridgeston Turanza 195/65/15 1.9TDI
  • srubox
    Drive
    • 2007
    • 91

    #2
    tdi źle zapala rano i jak ostygnie

    Witam...przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu na mój problem...mianowicie w mojej octavce AGR o przebiegu 390 tys.km już od dłuższego czasu mam problemy z zapalaniem rano jak i później tzn. rano jak świece zagrzeją to jako tako zapali bez większych problemów a jak jest cieplej i swiece nie grzeja to musze pokrecic z 5s i zapali po czym od razu chodzi dobrze. oraz jak silnik ma 90 stopni to tez pali od strzala ale jak juz postoi i ostygnie to pali najgorzej, trzeba krecić czasami 2 razy po 7-10s i chmura siwego dymu...świece sprawdzone. bledów nie ma, rozrząd i kąt wtrysku tez ok, filtr paliwa i oringi tez nowe...myslałem ze cofa sie paliwo wiec zalozyłem dodatkowo zaworek zwrotny ale to nic nie pomogło...juz sam nie wiem co jest...stawiam juz na pompe bo wszystko sprawdzone...pomóżcie!!!

    Komentarz

    • mamaj12
      RS
      • 2009
      • 1956
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BKD 2.0 TDI 140 KM

      #3
      Szukajka się kłania

      Poczytaj ten temat http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27621 jak również w nim masz link do kolejnego.
      Niestety sprawa nie jest prosta. Mam podobnie.
      obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
      wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

      Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

      Komentarz

      • srubox
        Drive
        • 2007
        • 91

        #4
        przeczytałem juz przedtem te dwa tematy ale tam nie ma konkretnej diagnozy...na ciepłym silniku diagnosta zwiekszył mi dawke rozruchową i jak jest nagrzany to problemu nie ma...bo kiedyś nie chciała zapalać nawet na ciepłym :?

        Komentarz

        • helmett
          Classic
          • 2009
          • 27

          #5
          Mnie również nie chce zapalić od razu na zimnym silniku, na ciepłym odpala nie od szczału ale zapala, na zimnym muszę go pokręcić troszkę.. Jak można sprawdzić przyczynę?? gdzie jej ogóle szukać?? mam objawy podobne do P. Sruboxa
          1.9 TDI 4x4

          Komentarz

          Pracuję...