Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskazówka temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wskazówka temperatury

    moze chcieli zajumać katalizator ?? podobno po coś tam kradną...

    Generalnie współczuję - kiepskie atrakcje na święta, miejmy nadzije że się gnoje prędzej czy później "przejadą"...

    pozdrawiam
    Krzysztof
    504233515

  • #2
    Wskazówka temperatury

    Prześledziłem sporo podobnych tematów, ale wszędzie pisze o wariowaniu czujnika albo niedokładności, złych wskazaniach.
    A mój problem tyczy się, że od 2 dni wskazówka temperatury jest na zerze. Do pracy jeżdżę około 20 km i nic nie drgnie. Do tego momentu wskazówka dochodziła do 90 stopni, cho ostatnio w wolniejszym tempie niż kiedyś.

    jak myślicie, co będzie do wymiany?

    Komentarz


    • #3
      pewnie czujnik temperatury

      Komentarz


      • #4
        u mnie wskazowka lata miedzu 0 a 90, przyczyna pewnie taka jak u Ciebie, nie robilem z tym nic. Ale co dziwne jak sie podepnie VAG-a to nic nie pokazuje :?
        1.9 TDI ALH, narazie 90KM

        Komentarz


        • #5
          sprawdź też sam wskaźnik na szefie
          w vagu -> instruments -> output test

          ale wszystki wskazuje, na czujnik temperatury G62
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            albo termostat poszedł
            ..życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem ...

            Komentarz


            • #7
              Chyba to to samo. Jeśli silnik dobrze się grzeje, a poszedł wskaźnik (czujnik wskazań, czy jakoś tak), to czy wskazówka "biega" po skali, czy "leży", to chyba nie ma różnicy. U mnie albo opadała z 90 na 1/4 i stała tam nieruchomo (tak jak u Ciebie na 0), albo odbijała z powrotem do 90. Ale co śmieszne jak opadała, to zawsze w to samo miejsce, więc może u Ciebie tym miejscem jest właśnie 0. Po wymianie czujnika od wskazań jest git.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Ja tak jeżdziłem z rok czasu, wskazówka 8) raz do góry a raz w dół w końcu zmobilizowałem się i zainwestowałem w czujnik teraz wszystko gra. Stary był strasznie osmolony. 8)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez waldiwaldi
                  jak myślicie, co będzie do wymiany?
                  Polecam stronkę z forum passata mnie sporo pomogła w samodzielnej diagnostyce. Wymagany kabelek .
                  diagnostyka passat

                  Przeczytaj fragment termostat oraz G2/G62

                  Też miałem problemy z wskaźnikiem temperatury. Raz wskazywał temperaturę raz zero w końcu parę minut z lapkiem i wszystko jasne.
                  Aha gdybyś miał tylko czujnik do wymiany to można wszystko zrobić bez spuszczania płynu. Przygotowywujesz jakieś nieduże naczynie i podstawiasz ,rozkładasz jakieś szmatki żeby możliwie mało zalać . Jedną ręką wyciagasz stary czujnik a w drugiej trzymasz już nowy zaraz koło króćca w który włożysz nowy. Szybki ruch , spinka wtyczka i gotowe

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Nabuch
                    Polecam stronkę z forum passata mnie sporo pomogła w samodzielnej diagnostyce. Wymagany kabelek .
                    diagnostyka passat

                    Przeczytaj fragment termostat oraz G2/G62
                    dzięki, na pewno skorzystam.


                    A tak w ogóle pisałem Wam że w ogóle wskazówka nie drga, a przed chwilą pojechałem do sklepu na zakupy (ok. 5 km) i wskaźnik normalnie się zachowywał. To już nic nie rozumiem, po 5 dniach braku reakcji nastąpiła reakcja prawidłowa.
                    Przypuszczam, że jutro że tak powiem wróci do normy i znowu będzie bez reakcji

                    Komentarz


                    • #11
                      Wydaje mi się,że gdyby był uszkodzony czujnik temperatury oprócz nieruchomej wskazówki temperatury byłyby trudności z uruchomieniem zimnego,lub ciepłego silnika,gdyż sygnał o temperaturze płynu idzie z czujnika do ECU.Myślę,że jest to nietypowy nieco objaw "opadających wskazówek".Proponuję zastosować procedurę opracowaną przez kolegę Shico:

                      Forum - Octavia Club Polska
                      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez JanuszSz
                        Wydaje mi się,że gdyby był uszkodzony czujnik temperatury oprócz nieruchomej wskazówki temperatury byłyby trudności z uruchomieniem zimnego,lub ciepłego silnika,gdyż sygnał o temperaturze płynu idzie z czujnika do ECU
                        Wydaje mi się że się mylisz . Są 2 sygnały :1 na potrzey ECU drugi na potrzeby zegarów przynajmniej tak mi się wydaje z tego co czytałem. Jeden jest sprawdzany w części 01-Engine a drugi w cześci 17- instruments . U mnie np nie miałem żadnych problemów z paleniem ,ale wyświetlana temperatura raz była a innym razem znikała.Aha z tego co trochę doczytałem to obydwa czujniki G2 G62 bywają zintegrowane właśnie w jednym czujniku .Tu było na ten temat :

                        LINK

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Nabuch
                          Są 2 sygnały :1 na potrzey ECU drugi na potrzeby zegarów przynajmniej tak mi się wydaje z tego co czytałem. Jeden jest sprawdzany w części 01-Engine a drugi w cześci 17- instruments . U mnie np nie miałem żadnych problemów z paleniem ,ale wyświetlana temperatura raz była a innym razem znikała.Aha z tego co trochę doczytałem to obydwa czujniki G2 G62 bywają zintegrowane właśnie w jednym czujniku.
                          dokładnie, to jest prawda
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez waldiwaldi
                            A tak w ogóle pisałem Wam że w ogóle wskazówka nie drga, a przed chwilą pojechałem do sklepu na zakupy (ok. 5 km) i wskaźnik normalnie się zachowywał. To już nic nie rozumiem, po 5 dniach braku reakcji nastąpiła reakcja prawidłowa.
                            Przypuszczam, że jutro że tak powiem wróci do normy i znowu będzie bez reakcji
                            To właśnie tak się objawia. Ja po kilku dniach "wahań" miałem wziąć się do wymiany, ale zaczął się normalnie zachowywać - myślałem, że wszystko będzie dobrze, że to był przypadek. Ale po kilku dniach znowu zaczął się taniec i tak klika razy. Trzeba było wymienić.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Proponuje sprawdzić wsuwki przy termostacie i czujniku. U mnie też był ten sam problem , popsiukałem płynem do elektryki i jak ręką odjął )
                              1.9 TDI 90 KM 4.2 - 4.5 l/1OO trasa 6.2-6.5 miasto

                              Komentarz


                              • #16
                                wznawiam temat, bo jest ciąg dalszy...

                                wymieniłem czujnik, wskazówka temperatury już zaczęła chodzić, dochodziła do 80-85 stopni. Ostanio (ostatnie dni z mrozami) wskazówka dochodzi do 65-70 stopni, maks 75. I teraz nie wiem czy nadal jest coś nie tak, czy te mrozy powodują obniżenie temperatury? BO jedzie sięna ogół wolno i w korkach, może nie zdąża się wystarczająco nagrzać?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez waldiwaldi
                                  teraz nie wiem czy nadal jest coś nie tak, czy te mrozy powodują obniżenie temperatury? BO jedzie sięna ogół wolno i w korkach, może nie zdąża się wystarczająco nagrzać?
                                  U mnie zawsze (czy mróz, czy upał polski, chorwacki) zawsze stoi pionowo, nieruchomo. Chyba, że jedziesz krótko, to może Ci się nie zdążyć zagrzać.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    czyli mogę mniemać że mi nie zrobili (wymienili ponoć czujnik), skoro jadę z 20 km (ale wolno) i temperatura mi dochodzi maks do 75 stopni?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez waldiwaldi
                                      jadę z 20 km (ale wolno) i temperatura mi dochodzi maks do 75 stopni?
                                      nie wiem, nie mam TDI, ale 20 km to chyba wystarczy, żeby się zagrzał. :lol:
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Najprosciej podpiac VAG i sprawdzic temp na szafie. Jezeli roznice wskazan beda znaczace, to bedziemy szukac innych opcji.
                                        Tez mam problem z temp. U mnie dochodzi do 90st, otwiera termostat [mysle ze termostat mozna wykluczyc] i ... na dwoje babka wrozyla - albo zostaje na 90, albo spada do 75 i tak stoi. Zauwazylem, ze jak odpalam zimny silnik i WYłaczam klime [climatronic] to zazwyczaj po osiagnieciu 90st temperatura zostaje a jak po odpaleniu WŁacze klime, to po osiagnieciu 90st spada do 75 i tak zostaje.
                                        [1] Octavia Kombi 1.9TDI, 2001, 81kW [110KM], AHF,
                                        [2] Octavia 1.9TDI, 2004, 81kW [110KM], ASV,

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          podpinam się pod tema bo też mam ten sam problem, jutro jadę wymienić czujnik, w aucie mam ciepło a wskazówka umarła ... A może to termostat?

                                          [ Dodano: Nie 20 Gru, 09 18:57 ]
                                          a i czy ktoś może powiedzieć gdzie mam szukać tego czujnika ?
                                          BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                                          JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                                          www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                                          FB: Michał Storoniak

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dziś zrobiłem test na pustej drodze nie ośnieżonej. Z prędkością około 70-80 km. Po przejechaniu 1 km miałem 55 stopni;
                                            2 km - 60
                                            3 km - 70
                                            4 km - 80
                                            5 km - 85
                                            7 km - 90
                                            Zauważyłem że ta zależność wystąpiła bez włączonego ogrzewania.
                                            Gdy włączyłem ogrzewanie na np 3-kę zdecydowanie wolniej rosła temperatura.

                                            Ja jeździłem do pracy i z pracy w korkach po średnio 40 km na godzinę z wentylacją włączoną na ogół na 3-kę. Stąd te niskie temperatury silnika. Jak już ktoś powiedział, silnik diesla zdecydowanie wolniej się nagrzewa niż benzyniak

                                            Wniosek nasuwa mi się jeden, chodzi dobrze. Dobre wyciągam wnioski?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nie znam się ale chyba dobrze :P
                                              BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                                              JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                                              www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                                              FB: Michał Storoniak

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                dobrze, dobrze :idea:
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Powtórzę się ze swoim problemem Panowie to ja się podepnę ze swoim tematem wymieniłem dziś płyn chłodzący , termostat na nowy oraz czujnik temperatury a ta P%$%$$#^ wskazówka nawet nie drgneła. Ciągle leży na 50C. Pytanie jest zepsuty licznik? Co mam dalej robić ?? Już nie mam siły na to auto...
                                                  BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                                                  JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                                                  www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                                                  FB: Michał Storoniak

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X