Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z spryskiwaczami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Problem z spryskiwaczami

    witam!
    a możesz kupić bylegdzie pudełko plastikowe z dziurką i już masz sterylizator
    ja tak z pudelka z ikei zrobiłem sterylizator w którego można nawet wepchnąć kota...

    a podsumowując :
    parowy - para z grzały z prądu
    mikrofalowy - para z ciepła mikrofal
    elektroniczny - pewnie grzała z elektronicznym termostatem??

    pozdrawiam

  • #2
    [O2] Problem z spryskiwaczami

    No więc tak. Gdy jechałem sobie do rodziny zauważyłem że mam brudną szybę. No to sobie włączyłem spryskiwanie szyb i chodziły tylko wycieraczki ale płyn nie leciał lecz pompkę było słychać. O co tu chodzi????? Mam płyn zimowy do -22 stopni.
    Skoda Octavia 1.6 Classic: 4x szyby elektr., ABS, ASR, 4 poduszki powietrzne

    Komentarz


    • #3
      Re: Problem z spryskiwaczami

      Zamieszczone przez Moro09
      No więc tak. Gdy jechałem sobie do rodziny zauważyłem że mam brudną szybę. No to sobie włączyłem spryskiwanie szyb i chodziły tylko wycieraczki ale płyn nie leciał lecz pompkę było słychać. O co tu chodzi????? Mam płyn zimowy do -22 stopni.
      zamarzł Ci płyn

      [ Dodano: Sob 19 Gru, 09 13:27 ]
      Teoretycznie miałes do -22 a praktycznie to ile było mrozu?

      [ Dodano: Sob 19 Gru, 09 13:31 ]
      Forum - Octavia Club Polska tu masz wątek na czasie....
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        na komputerze pokazywało -12
        Skoda Octavia 1.6 Classic: 4x szyby elektr., ABS, ASR, 4 poduszki powietrzne

        Komentarz


        • #5
          Proponuje sprawdzić najpierw zbiorniczek czy jest płyn -jeśli jest w stanie płynnym a nie galaretowatym i nie dochodzi do spryskiwcza to może gdzieś znalazł sobie ujście przed spryskiwaczami (jakas dziurka )a to możesz sprawdzić w sumie przeglądając drogę od zbiornika do spryskiwaczy na tyle na ile to mozliwe a moze gdzies pod autem bedzie ciekło.


          Jestem tylko laikiem...
          Pozdrawiam,
          Grzegorz

          Komentarz


          • #6
            Witam, u mnie chyba to samo. Przed mrozami zalalem plyn do -20. Troche pojezdzilem, nie pryskalem za duzo, czasami. Przywalilo okolo -8 , jade, szyby zachlapane, trzeba przemyc mysle, a tu dupa, tylko wycieraczki. Czyzbym juz nie mial plynu, sprawdzam, jest. W garazu mam temp okolo +1 +2. Przemywam kilka razy, zdrowo, dla pewnosci, zeby w przewody wszedl plyn, wsio ok. Wyjezdzam w trase, temp -8 -10 i znowu dupa blada...
            Co do licha, jakas generalna wada czy co...??? W O1 nigdy tego nie mialem. Jak jest u was ??? Pozdrawiam.
            Franek

            Komentarz


            • #7
              Mam identycznie jak u ciebie.
              Zmieniłam płyn wczoraj ( możliwe że trochę poprzedniego ale już z dolanym denaturatem jeszcze zostało w zbiorniczku ) na taki do -25 kupiony na Lotosie. I mam znowu problem.
              Teraz jest temp -18 w nocy było -23 już nawet nie probuje :x

              Zastanawiam się czy to na pewno wina płynu bo tak jak ty w poprzednim aucie nie miałam takich problemów a plyn używałam z hipermarketu.
              AniaM
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
              O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez aniam111
                a plyn używałam z hipermarketu.
                było zostac przy takowym płynie........
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  tak w sumie efekt podobny a koszty mniejsze :diabelski_usmiech
                  AniaM
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                  O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez aniam111
                    tak w sumie efekt podobny a koszty mniejsze :diabelski_usmiech
                    efekt inny, bo nie zamarzało.....a i koszt tez inny, bo w promocji kupowałem za 5 zeta
                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                    Komentarz


                    • #11
                      Mi płyn ze STATOIL -22 stopnie nie chciał zrosić szyby przy -10 stopniach, więc poddaję w wątpliwość temperaturę z opakowania na płyn.
                      Pozdrawiam,
                      Michał

                      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Mi chyba też dysze dzisiaj zamarzły. Spryski w reflektorach działają jak trzeba a na szyby nic

                        Komentarz


                        • #13
                          Aj, drodzy Panstwo, mysle, ze to kolejna przypadlosc naszych czeszek..... Szkoda, bo obciach !
                          Franek

                          Komentarz


                          • #14
                            Stawiałbym na zamarzające dysze. U mnie też po odpaleniu działały(-16 stopni, garaż nieogrzewany), a po przejechaniu kilku kilometrów tylko buczenie. Jak pisał Mroczny, spryski lamp działały, ale reflektory jednak grzeją, spryski od szyb puściły po chwili stania na parkingu - silnik ciepły, a po przejechaniu kliku kilometrów znowu zamarzły. Może markowy płyn lub dodatek denaturatu zapobiegnie temu zjawisku, bo mam płyn do -20 i stojąc w garażu nie zamarzł, a dysze mają jednak cienki przekrój.
                            Nowa miłość - Aprilia Pegaso
                            Była Octavia I 1,9 TDI AHF
                            Jest Octavia II FL 2,0 TDI BKD DSG

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Salvatore769
                              Aj, drodzy Panstwo, mysle, ze to kolejna przypadlosc naszych czeszek..... Szkoda, bo obciach !
                              nie przypadłość tylko gówniany płyn, w nocy -16, dziś z rana -13 i nie było problemu ze zroszeniem przedniej szyby.
                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                              Komentarz


                              • #16
                                loru, to pochwal sie co lejesz... bo juz sie zamotałem

                                Do Pajero lałem przez 3 zimy Shell'a i zero problemów, zona do Clio leje Shella i tez dzisiaj bez problemów zaskoczyły spryski od strzału a w octavce error

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Mr0czny
                                  Shell'a
                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam, niestety u mnie to samo. Płyn zimowy ze Statoil-a i d... blada, nawet po oczyszczeniu dysz i potraktowaniu ich odmrażaczem. Coś jest nie tak w konstrukcji, może po prostu za wąski przekrój dysz. Zimowy płyn niby owszem jest do -22, ale to jest liczone dla płynu w zbiorniku, a cienka warstwa na szybie zamarznie, to samo pewnie w wąskich przewodach. Trzeba będzie wstawic auto do ciepła niestety.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      z przymusu - gdyż obudziłem się przy -15, że mam letni płyn w zbiorniczku (madafakin orlen, co za jełop wymyślił letni płyt w kolorze różowym :evil: ), dolałem pół litra denaturatu - nie bardzo pomogło, denaturat tylko pływał po wierzchu, dolałem jeszcze 1/4 l denaturatu - efekt bez zmian, dolałem jeszcze ok. 0,2L odmrażacza do szyb, spsikałem spryski odmrażaczem, zagmerałem jakimś kijkiem wewnątrz zbiorniczka i -eureka! w sumie miło, że zrobiło się tylko -4*C, ale mam świetną miksturę, która nawet na szybie nie przymarza. trochę śmierdzi denaturatem, ale 100% skuteczności także denaturat über alles!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez czernobyl
                                        trochę śmierdzi denaturatem, ale 100% skuteczności
                                        Mam tylko jedną wątpliwość na wypadek kontroli drogowej. A przecież wiadomo, że przez wdychanie też można się nastukać.
                                        It doesn't matter what we're losing
                                        It only matters what we're going to find!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja kupuje najtańszy płyn na rynku, dodatkowo na każde 5l dodaje 250ml denaturatu... zawsze działa...
                                          Człowiek wiedzy żyje działając, a nie myśląc o działaniu, ani też myśląc, co pomyśli, kiedy skończy działać.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mam to samo. Plyn "-20*C" z hipermarketu. I od kilku dni nie dzialaja spryskiwacze. Niestety nie slysze silniczka, w sumie to nigdy nie zwracalem uwagi czy jest slyszalny. Czekam na odwilz.

                                            Ktos wie, ile kosztuje wymiana silniczka czy tez tego co w razie spalenia trzeba wymienic ?
                                            Czy wymiana podlega gwarancji ?


                                            AK1
                                            AdamKrak Pierwszy

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez adamkrak1
                                              Mam to samo. Plyn "-20*C" z hipermarketu. I od kilku dni nie dzialaja spryskiwacze. Niestety nie slysze silniczka, w sumie to nigdy nie zwracalem uwagi czy jest slyszalny. Czekam na odwilz.

                                              Ktos wie, ile kosztuje wymiana silniczka czy tez tego co w razie spalenia trzeba wymienic ?
                                              Czy wymiana podlega gwarancji ?


                                              AK1
                                              a od czego masz gwarancje?
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                a od czego masz gwarancje?
                                                Jade przeciez do ASO Tam mozna znalezc powod, dla ktorego gwarancja nie obejmuje silniczka - np. moglem miec wode, zamarzlo, rozsadzilo wirniczek a teraz chce wymiany.
                                                Z poprzednim autem (nie Skoda) miewalem podobne historie - to bylo kopanie sie z koniem

                                                AK1
                                                AdamKrak Pierwszy

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  U mnie tryska tylko na szybę przednią...Na tył nic;silniczek słychać;płynu w zbiorniczku nie ubywa,czyli nie leci gdzieś po drodze.Auto w garażu temp -2st C Mam czeszkę w wersji Saint Tropez chyba...
                                                  kriskross

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X