Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po wymianie przekładni kierowniczej [O2]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Po wymianie przekładni kierowniczej [O2]

    kontrolka ta znikneła w piątek auto jedzie na komputer więc powiem co i jak i czy były błendy jakieś

  • #2
    Po wymianie przekładni kierowniczej [O2]

    Witajcie

    Kiedyś opisywałem swój problem z przekładnią kierownicy w O2 1.9BXE 2006 świeciło się na żółto non stop wspomaganie kierownicy po interwencji Auto Świata ASO Jacek Korczyk wymieniło przekładnię - był uszkodzony czujnik którego nie dało sie wymienić bez wymiany przekładni (ale nie wiadomo czy włożono nową czy na używaną - odmówili udzielenia odpowiedzi) i od tego czasu kontrolka się nie zapala - zapaliła się tylko raz na około 20 sek po wymianie akumulatora ale po chwili zgasła i nie świeci.

    Problem jaki obserwuję - to lekkie jakby schodki i stuki zawsze w tym samym miejscu przy kręceniu kierownicą np pół obrotu w lewo wracamy z powrotem i czuć jakby przeskok lekki kierownicy i stuknięcie lub cyknięcie - wcześniej tego objawu na starej przekładni nie było... efekt taki sam od początku tej przekładni raczej nie widzę aby się pogłębiał

    Czy jak sądzę po prostu włożoną jakąś starą i regenerowaną która ma sprawną elektronikę ale mniej mechanikę w zamian czy może coś innego ?

    Komentarz


    • #3
      nie ma mozliwosci aby włozyli ci uzywana jezeli jest dostepna regenerowana to najprawdopodobniej taka załozyli ale i na nowa i regenerowana jest 2 lata gw wiec praktycznie bez równicy
      ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

      ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

      Komentarz


      • #4
        Ok a te objawy na co moga wskazywać ?

        Komentarz


        • #5
          Powiem tak przekładnia powinna chodzić płynnie jeśli w którymś momencie ma tzw przeskoki to coś nie działa poprawnie nieważne elektryka czy mechanika serwis gwarancja rzecz święta mają zrobić a jak nie chcą powiedzieć co zrobili jaka przekładnię zamontowali to walcz o to bo klient ma prawo to jest utajnianie informacji to tak jakby tobie wymienili silnik i nie powiedzieli o tym itp. jak nie chcą to zgłoś sprawę wyżej ponad serwis

          Komentarz


          • #6
            Kwestia kiedy ci ją wymieniali, a kiedy zaczęły się te przeskoki. Jest możliwość montażu używki w aso. Teoretycznie komuś ją wymienili na gwarancji bo miała ten przeskok, a tobie ją zamontowali licząc, że przejdzie. Części gwarancyjne leżakują w aso "jakiś czas", potem w teorii mogą trafić ( o ile się ktoś zgodzi) do innego autka. Nie zgadzaj się na taką lipę! Jak coś nie gra idź do nich, zrób jazdę próbną, zażądaj potwierdzenia usterki. Jak odmówią jej usunięcia masz czarno na białym. Od sprawności auta zależy zdrowie Twoje i bliskich, więc nie masz na co czekać. Pozdrawiam
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz


            • #7
              Wymieniali przez wakacje przeskoki są od początku identyczne. Ale dopiero teraz mam czas aby się tym zająć.

              Komentarz


              • #8
                Wiec nie zwlekaj. Mój synek jest młodszy od Twojego (drugie dziecko w drodze). Nie pozwoliłbym na takie zaniedbania. Bezpieczeństwo to podstawa.
                www.k-mot.pl
                Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                Autoholowanie.
                Robert Kulma

                Komentarz


                • #9
                  Czy Tobie nie wymieniono kolumny kierowniczej (blad chyba dotyczyl czujnika skretu lub czegos z nim zwiazanego)???

                  Przeskoki jesli wystepuja to wystepuja albo na przekladni kierowniczej, albo wybite sa lozyska w kolumnach mc'persona

                  Link
                  Chyba ze w tej przekladni oprocz samego silniczka jest czujnik ktorego problem dotyczyl.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    maicroft - wymieniali ponoć przekładnię... miałem z tym jechać ale zaś się zepsuło coś innego :evil: link

                    Jak się z tym uporam to jadę do ASO z tą przekłądnią (wymieniali ją końcem września).

                    A coś mi się wspomniało gdy zwolnię blokadę ustawiania kierownicy i kręcę to nic nie stuka a gdy ją zaciągnę to stuka - stuki są mocno przekazywane na pedały (gaz hamulec sprzęgło)

                    Ogólnie to mnie już szlag trafia... :evil:

                    Komentarz


                    • #11
                      witam
                      mam takie pytanko wymieniłem akumulator i pali mi się na żółto kontrolka wspomagania kierownicy czy ona zgaśnie?? Dodam żę przed wymianą nie paliła mi się.

                      Czekam na wasze opinie

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez octawia 2.0
                        witam
                        mam takie pytanko wymieniłem akumulator i pali mi się na żółto kontrolka wspomagania kierownicy czy ona zgaśnie?? Dodam żę przed wymianą nie paliła mi się.

                        Czekam na wasze opinie
                        powinna zgasnąć, ale jeśli nie to możesz spróbować ją "skalibrować" - odpalasz auto, przekręcasz kierę maks w lewo, maks w prawo, ustawiasz na wprost i przejeżdzasz kilkadziesiąt metrów, w normalnych warunkach powinna zgasnąć.
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          a dzięki wielkie jak sprawdzę to dam znać
                          Pozdrawiam

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X