Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Złamane lusterko prawe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Złamane lusterko prawe

    Witam.
    Moim skromnym zdaniem jak na 2010r z silnika 2.0TFSI w Skodzie RS 200km to jakoś dziwnie mało moim zdaniem.Bo skoro RS ma być "usportowioną" wersją skody to te 200km szału nie robi.Przykładowo Opel w Calibrze w roku już 1992 montował 2.0 LET z mocą 204km a to było 18lat temu! 0-100km/h 6,8s i 245km/h -to dane katalogowe.Jednak z tego co mi wiadomo osiągnięcie z tego silnika 260-280km nie jest wielkim wyzwaniem dla tunera.Tak więc czy te 200km w RS to nie przypadkiem za mało jak na dzisiejsze czasy.
    Zapraszam do dyskusji bardziej wtajemniczonych niż ja... 8)

  • #2
    [O1] Złamane lusterko prawe

    Witam
    Wczorajszej nocy jakiś "dobry człowiek " zajął się moim lusterkiem. Dobry był na tyle, że radość sprawiło mu tylko urwanie, lusterko zostawił dyndające na przewodach. Pytanko jest następujące: czy można coś z tym jeszcze zrobić ? Może przykleić ( jeśli tak to czym), na czymś zamocować, czy można kupić tylko ten element który jest urwany ? Liczę na podpowiedzi, o ile jest jakieś wyjście ( oczywiście ostatecznie lusterko można kupić - ale to na razie ostateczność). Dzięki z góry za podpowiedzi..
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Niestety,pozostaje Ci tylko zakup nowego.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        Nowe lustro i wymianka.
        __________________________________

        Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

        Komentarz


        • #5
          Ostatnio przerabiałem dogłębnie temat lusterek. Po zdjęciach widać, że masz uszkodzony cały mechanizm, a tej części nie dokupisz oddzielnie. Niestety czeka Cię zakup nowego to wydatek rzędu 230 zł (oryginalne) plus malowanie. Chyba, że dostaniesz od razu w sowim kolorze.

          Komentarz


          • #6
            Rafał 82, nie jest tak źle, jak dobrze poszuka to znajdzie za max 150 zetka i może nawet w kolorze. :szeroki_usmiech

            allegro.pl
            __________________________________

            Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

            Komentarz


            • #7
              Guguś, napisałem cenę nowego w używkach na pewno da się znaleźć coś tańszego, chociażby na wskazanej przez ciebie aukcji

              Komentarz


              • #8
                Jak chesz to Ci opchne sam ten trójkącik jak reszte masz ok?
                Pozdrawiam
                Paweł

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki koledzy, szukałem na allegro ale niestety nie mogę znaleźć mojego kolorku. Co do nowego oryginału do malowania to w sklepie we Wrocławiu proponowali mi za 180. Zaczekam może znajdzie się używka w moim kolorze. Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Póki co spróbuj skleić jakmś (kropelka, super glu) czy innym, może zadziala, Pozdrawiam
                    Dipol

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tego co sie orientuje to mozna kupic lusterko w innym kolorze a pozniej zmienic sobie czesc lakierowana ze swojego przeciez to jest element wymienny u mnie w o2 trzyma sie na zatrzaskach ,a nawet na allegro mozna te elementy dokupic osobno
                      1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
                      2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
                      3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
                      4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez modrzew24
                        czy można coś z tym jeszcze zrobić ?
                        modrzew24 sprawa wygląda następująco:
                        1. Możesz - tak jak koledzy piszą - wydać te kilkaset złotych na nowe lusterko - ale czy jest sens?
                        2. Kupujesz używane lusterko w elektryce i przekładasz swoją obudowę w Twoim kolorze - ale to również wydatek min. 100zł.
                        3. Kupujesz używane lusterko - nie ważne czy manual czy elektryczne, może być bez obudowy, uszkodzona obudowa lub bez niej - ważne żeby trójkąt mocujący (ten element mocowany w drzwi wraz z bolcem, na którym mocowany jest stelaż lusterka - u Ciebie wyłamany) był cały. Ze swojego lusterka zdejmujesz obudowę, szkło i ewentualnie pozostałe elementy, których nie ma w zakupionym (również mechanizm elektrycznej regulacji - jeśli kupisz używkę w manualu) i cieszysz się sprawnym lusterkiem.
                        4.
                        Zamieszczone przez Pawko
                        Jak chesz to Ci opchne sam ten trójkącik jak reszte masz ok?
                        Bierzesz od kolegi Pawko sam trójkąt mocujący (oczywiście nie tylko czarny plastik ale również metalowy element pod nim wraz z całym bolcem. Rozbierasz swoje lusterko, pod obudową jest sprężyna trzymana pierścieniem zaciskowym. Zdejmujesz delikatnie pierścień i przekładasz swój stelaż lusterka do trójkąta od Pawko i również cieszysz się sprawnym lusterkiem :-)

                        Tak więc jak widzisz możliwości jest kilka i nie koniecznie muszą się zakończyć wizytą w ASO czy też kupnem całej części, bo można to zrobić tak samo dobrze, a o wiele taniej.


                        Zamieszczone przez JanuszSz
                        Niestety,pozostaje Ci tylko zakup nowego.
                        Bzdura..

                        Zamieszczone przez Guguś
                        Nowe lustro i wymianka.
                        Bzdura..

                        Zamieszczone przez Rafał 82
                        Ostatnio przerabiałem dogłębnie temat lusterek. Po zdjęciach widać, że masz uszkodzony cały mechanizm, a tej części nie dokupisz oddzielnie. Niestety czeka Cię zakup nowego to wydatek rzędu 230 zł (oryginalne) plus malowanie. Chyba, że dostaniesz od razu w sowim kolorze.
                        Rafał 82 to coś kiepsko Ci poszło z tym zgłębianiem tematu lusterek :-)


                        Zamieszczone przez modrzew24
                        Dzięki koledzy, szukałem na allegro ale niestety nie mogę znaleźć mojego kolorku. Co do nowego oryginału do malowania to w sklepie we Wrocławiu proponowali mi za 180. Zaczekam może znajdzie się używka w moim kolorze. Pozdrawiam
                        I tak jak pisze ciuk15 obudowa jest zdejmowalna i wymienna, więc się nie przejmuj kosztami lakierowania, bo masz swoją obudowę już we właściwym kolorze :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzięki kolego, wreszcie ktoś mnie naprowadził. Dokładnie, z tym kolorem to dałem du.. - przecież obudowa jest wymienna. Co do kolegi Pawko to właśnie się dogadujemy , czekam od niego na foto , jeśli to trójkąt z kompletną dolną częścią to na pewno się zdecyduje. Dzięki za pomoc ...

                          Komentarz


                          • #14
                            Mam sprawne kompletne małe lusterko do sprzedania. Powiedzmy po kosztach. 100 PLN. i z tego co widzę jest w Twoim, "naszym" kolorze. Jak ci nie wyjdzie z kolegą Pawko to wal jak w dym.
                            .:SKODOVKA-CLUB:.
                            F1 1,4 16V BKY - Tour de France (kombi)
                            .:KREWNIACY:. 0 Rh+

                            Komentarz


                            • #15
                              Obudowe mozna przelozyc wiec nic malowac nie trzeba
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                kamel1980, piszesz jak policjant na tym Forum, ten-,,bzdura,, , tamten- ,,bzdura,,. Plastik mozna przelozyc ale ten od ruchomego lustra. Obawiam sie (ja sobie nie poradzilem) czy mozna aluminiowa wewnetrzna cz. wyjac z czarnej obudowy, tej mocowasnej do drzwi. Zdjecie sprezyny z dobrego lustra bez uszkodzenia go (bez odpow. narzedzia) niech ktos sprobuje i potem napisze. Na pewno od OI nie pasuje do OIrs. Klejenie Poxipolem zdaje egzamin dopoki nie chcecie zlozyc go do np. mycia- lamie sie na nowo.
                                PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                                Komentarz


                                • #17
                                  bubuDE, potwierdzam klejenie nie zdaje egzaminu, może spawanie, ale to już też nie ta wytrzymałość, zwłaszcza że lusterko stawia duże opory powietrza i w czasie jazdy można go zgubić, tak jak zrobiłem to ja

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez bubuDE
                                    kamel1980, piszesz jak policjant na tym Forum, ten-,,bzdura,, , tamten- ,,bzdura,,. Plastik mozna przelozyc ale ten od ruchomego lustra. Obawiam sie (ja sobie nie poradzilem) czy mozna aluminiowa wewnetrzna cz. wyjac z czarnej obudowy, tej mocowasnej do drzwi. Zdjecie sprezyny z dobrego lustra bez uszkodzenia go (bez odpow. narzedzia) niech ktos sprobuje i potem napisze. Na pewno od OI nie pasuje do OIrs. Klejenie Poxipolem zdaje egzamin dopoki nie chcecie zlozyc go do np. mycia- lamie sie na nowo.
                                    bubuDE nie jak policjant tylko jak ktoś nigdy w życiu nie próbował tego robić czy też nie ma zielonego pojęcia o tym to niech nie pisze pewnikiem, że się nie da, bo jest wręcz przeciwnie..

                                    Co do aluminiowej wewnętrznej części i wyjmowania jej z czarnej plastikowej obudowy to w przypadku zakupu przez kolegę modrzew24 uszkodzonego lusterka z całym trójkątem mocującym w drzwi nie będzie konieczne.

                                    Natomiast narzędzia, jakie są potrzebne do zdjęcia sprężyny mocującej, a dokładniej samej zapinki/zawleczki to 2 śrubokręty w miarę cienkie i większy do podważania sprężyny.
                                    I wierz mi, bo zdejmowałem już kilka takich luster (2 elektrycznie składane, 2 duże prawe) i wszystkie elementy zostały nienaruszone i nadawały się do ponownego użytku.

                                    Tak więc gdybym nie wiedział, że można inaczej naprawić szkodę kolegi modrzew24 to bym tak jak inni odesłał Go do kupna całego lusterka albo nawet wysłał do ASO żeby w serwisie to naprawili.

                                    A tu wrzucę fotki lusterek akurat od Seata Toledo II - trójkąty mocujące w drzwi i stelaże lusterek (elektrycznie składane i w wersji GB, ale zasada łączenia i rozbierania taka sama) - rozebrane i w pełni sprawne, bez uszkodzeń:
                                    ]"]404 Not Found ]"]Link
                                    ]"]404 Not Found ]"]Link

                                    A dzisiaj już mi się nie chce schodzić do garażu, bo mam rozebrany również ten trójkąt mocujący (oddzielnie część aluminiową i oddzielnie plastikową), więc również da się to rozebrać. Są tam zatrzaski, które należy delikatnie podważyć i plastik ładnie schodzi z aluminium.

                                    I nie wiem jak jest w O1 RS, bo mówimy cały czas o lusterku do zwykłej O1.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      O super, jeszcze fotki - bardzo mi to pomoże. Czyli jak dobrze rozumiem na końcu tego kołka jest zabezpieczający oring który należy zdjąć ? Dzięki jeszcze raz za pomoc ...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tu masz zdjecia luster: Forum - Octavia Club Polska .
                                        PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Jeszcze jedno pytanko , mam możliwość kupienia od kolegi Pawko trójkąta z bolcem ale niestety nie ma przy tym spężyny mocującej. Czy tą sprężynę można jakoś kupić, dobrać w jakimś sklepie ? Jakbym wiedział jak to wygląda to by było łatwiej. Kolego kamel1980 ty widziałeś jak to wygląda, co o tym sądzisz ? Tak sobie myślałem, czy aby ten bolec nie jest zabezpieczany pierścieniem zabezpieczającym (rysunek) ?
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez modrzew24
                                            Tak sobie myślałem, czy aby ten bolec nie jest zabezpieczany pierścieniem zabezpieczającym (rysunek) ?
                                            modrzew24 to nie jest taka zapinka.
                                            Tam jest tzw. Zapinka "X".
                                            Kupić na pewno to można, tylko trzeba by było wymiar z tego ściągnąć.
                                            Mają to np. tu: (none)

                                            A tak to mniej więcej wygląda:
                                            ]"]404 Not Found

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              modrzew24, w pierwszym Twoim poscie jest zdjecie z widoczna sprezyna, ta sprezyna mocowana jest za pomoca TEJ sprezystej ,,zapinki,, ktora szukasz. Ty ja masz w tej oberwanej cz. lusterka. Z odlamanego trzpienia mozna ja latwo zsunac i uzyc. Do montazu calosci potrzebujesz rozebrac lustro, znajdziesz tam sprezyne.
                                              PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X