Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Padła mi skrzynia biegów -Pomocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Padła mi skrzynia biegów -Pomocy

    wg mnie lepszy i sprawdzony w Twoim przypadku będzie Mobil 1 ESP Formula 5W-30
    ..masz Octavię 2.0 TDI PD silnik BKD - jesli masz filtr cząstek stałych...masz mieć normę VW 507 00-Mobil napewno ją spełnia (jeśli masz bez filtra cząstek stałych wtedy wystarczy Tobie "normalny" olej VW505.01 do P-dków i wymiana co 15 tys km...);
    Motul :roll: "przewyższa istniejace standardy"-wg producenta....cokolwiek to znaczy i jest olejem do profesjonalnych zastosowań w sporcie samochodowym i tuningu...co nie znaczy, że u Ciebie się sprawdzi, wybór należy do Ciebie...

  • #2
    Padła mi skrzynia biegów -Pomocy

    Witam wszystkich i proszę o pomoc
    Padła mi skrzynia biegów. Na szrocie znalazłem inną ale po zamontowaniu okazało się że przełożenia są zupełnie inne - auto jeździ jakieś 35km/h wolniej. Sprzedający twierdził że to skrzynia od Octavi (Disel 1.9TDI) :evil: Tak naprawdę to skrzynie od Skody Seata i VW wyglądają identycznie, a numery seryjne nic mi nie mówią i nie mogę znaleźć opisów na necie. Proszę o pomoc. Jakie oznaczenie powinna mieć skrzynia pasująca do mojego autka :cry:
    Mam Octavie 1.9TDI z 5 biegową skrzynią.
    Sprawa jest o tyle trudniejsza że na początku tygodnia muszę wyjechać TYM autem za granice kraju. :cry:
    HELP

    Komentarz


    • #3
      jak wymieniac to zgodnie z oznaczeniem na obudowie

      Komentarz


      • #4
        Z tego co widziałem to u mnie np w 1.9TDI 110 KM jest na skrzyni oznaczenie "EGS" a potem jakis numerek wiec moze te 3 literki oznaczają rodzaj.

        Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

        Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
        Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
        Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

        Komentarz


        • #5
          Tak tylko że to nie takie łatwe znaleźć identyczną... buuu

          Komentarz


          • #6
            no a jaka masz?

            [ Dodano: Pią 01 Sty, 10 22:11 ]
            roLLo, ten numerek to data produkcji

            Komentarz


            • #7
              EGS - to już jakiś trop Ta "nowa" ma EGC i na 5 biegu mam jakieś 2800 obr/min przy 100km/h - koszmar

              [ Dodano: Pią 01 Sty, 10 22:15 ]
              Jaką mam (a raczej jaką miałem) to ja teraz nie sprawdzę bo zotała u mechanika w garażu :?

              Komentarz


              • #8
                no wlasnie tak wiec jak możesz to znajdz oznaczenie jakie masz na starej skrzyni i takowa szukaj

                Komentarz


                • #9
                  Illderan, poczytaj tutaj:
                  Link
                  Powinno rozjaśnić jaką masz skrzynię i jeśli nie chcesz modzić auta mechanicznie to radzę założyć identyczną skrzynię do auta.
                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki Looker
                    Znalazłem wlepkę. Miałem EGS.
                    Trudno mi jednak będzie w krótkim czasie znaleźć taką samą, a przecież Seat i VW używają tych samych skrzyń. Czy ichniejsze oznaczenia są takie same czy nie, a jeśli nie to jak znaleźć odpowiednika?

                    Komentarz


                    • #11
                      Cała grupa Vag ma takie same oznaczenia skrzyń. Oznaczenie skrzyni oznacza tez jej przełozenia długie/krótkie/ posrednie. Ty kupiłeś krótką skrzynie, ale za to ma wiekszego kopa
                      Getriebekennbuchstaben (GKB) von VAG Fahrzeugen mit TDI Motor
                      Getriebekennbuchstaben

                      [ Dodano: Sob 02 Sty, 10 08:32 ]
                      A tu bardziej przjzyste
                      404 Not Found

                      Komentarz


                      • #12
                        [quote="Damianjg"]Cała grupa Vag ma takie same oznaczenia skrzyń. Oznaczenie skrzyni oznacza tez jej przełozenia długie/krótkie/ posrednie. Ty kupiłeś krótką skrzynie, ale za to ma wiekszego kopa
                        Tak dokładni, ma kopa, prawie jak Porsche (prawie czyni wielką różnicę).

                        Czy oznacza to że skrzynia do mojego autka to: Scoda AGR
                        Golf IV CZP DQJ EAG itp
                        Audi A$ DWQ
                        itd. Czyli wszystkie te skrzynie to właściwie jeden typ tylko trochę inaczej oznaczony?

                        W wolin wyjaśnienia wczoraj napisałem że mam EGS - patrzyłem nie na ten numer. Miałem AGR

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Illderan
                          Miałem AGR
                          AGR to oznaczenie silnika nie skrzyni biegow

                          Komentarz


                          • #14
                            dokladnie.
                            w tych rozpiskach ktore podal Damianjg ( ) masz typ silnika ( VW, Audi - A3) np AGR
                            i 'sparowane' z nim skrzynie. te dziwne cyferki to wartosci przelozen dla kazdego biegu + przlozenie 'glowne'. porownaj sobie inne skrzynie wystepujace z AGRem, moze byc tak ze skrzynia o innym oznaczeniu ma podobne przelozenia (calkowite).
                            kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                            _________________________________________
                            Do sprzedania:
                            komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                            zaciski do hamulcow 280mm.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Illderan
                              Czy oznacza to że skrzynia do mojego autka to: Scoda AGR
                              Golf IV CZP DQJ EAG itp
                              Audi A$ DWQ
                              itd. Czyli wszystkie te skrzynie to właściwie jeden typ tylko trochę inaczej oznaczony?
                              z Audi A4 nie bedzie pasowac - tam jest silnik wzdluz , najpredzej z golfa 4 , seata toledo/leon.

                              Komentarz


                              • #16
                                AGR to oznaczenie silnika(1,9- 66kW) natomiast skrzynia to EGR. Skrzynie stosowane w silnikach 66kW to DQY. EBJ. EGR.EWK.W silnikach 81 kW(AHF ASV) to (DEA. EBF.EGS.
                                pryncypal

                                Komentarz


                                • #17
                                  Link

                                  Link

                                  Link

                                  Link
                                  __________________________________

                                  Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A więc jeżeli masz silnik TDI 110 KM to musisz szukać EGS tak jak jest u mnie. Mam nadzieje ze choc trochę pomogłem.;]

                                    Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

                                    Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
                                    Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
                                    Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez roLLo
                                      A więc jeżeli masz silnik TDI 110 KM to musisz szukać EGS tak jak jest u mnie. Mam nadzieje ze choc trochę pomogłem.;]
                                      DEA. EBF.EGS.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X