Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zimno spod kolumny kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zimno spod kolumny kierownicy

    Daje radę, w porównaniu z poprzednim autkiem (Fabia) dużo wydajniejsza. Dziś, kiedy było 34 st. w cieniu, a auto kilka godzin postało na słońcu, znośnie w środku zrobiło się po ok. 20 minutach jazdy (okna na początku oczywiście otwarte). Ale jak się już w końcu schłodziło, to utrzymanie komfortowej temperatury w kabinie nie stanowiło problemu.
    Mam tylko jedno zastrzeżenie - temperatura w środku auta ma się zwykle nijak do tej ustawionej na pokrętle, ta rzeczywista jest zwykle o ładne kilka stopni wyższa. Na przykład ustawiam 22 stopnie, na początku wieje z pełną siłą zimnym powietrzem, po jakimś czasie temperatura nawiewu się podnosi, a obroty dmuchawy spadają pomimo, że w środku z pewnością jest nadal więcej niż 22 st. Jak chcę mieć rzeczywiście około 22, to trzeba ustawić jakieś co najwyżej 20. Chyba po prostu usytuowanie czujników temperatury w kabinie jest niezbyt szczęśliwe. Co ciekawe, na tym samym ustawieniu potrafi być w środku raz komfortowo, innym razem za ciepło bez reakcji układu w postaci choćby wzmocnienia nadmuchu, wtedy trzeba albo ręcznie zwiększyć nadmuch albo obniżyć zadaną temperaturę. Reakcja climatronica na wzrost temperatury w kabinie jest zbyt opóźniona. Czy u Was też tak jest?

  • #2
    zimno spod kolumny kierownicy

    To i ja mam pytanko podczas skręcania w lewo od strony kolumny kierownicy wieje zimnem
    ( ręka na zmianie biegów - daje sie to odczuć ) . Co może być przyczyną ?? ( nie śmiać sie ) wiem ze działają prawa fizyki ale czy jest to normalne.
    Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

    Komentarz


    • #3
      przyczyną może być to, że dokąd auto się nie rozgrzeje w środku to z różnych zakamarów to zimno się wylewa, czy przy skręcie czy przy hamowaniu na przykład

      no chyba, że masz ewidentną dziurę, ale raczej wykluczam
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szkoda
        przyczyną może być to, że dokąd auto się nie rozgrzeje w środku to z różnych zakamarów to zimno się wylewa, czy przy skręcie czy przy hamowaniu na przykład

        no chyba, że masz ewidentną dziurę, ale raczej wykluczam
        W górze ciepło a na dole wieje za przeproszeniem "jeb..." lodem ... nie żartuje. zastanawiam sie czy jest jakaś jeszcze powłoka uszczelniająca kolumne al`a mata lub coś podobnego. Kabina na pewno nie jest rozgrzana w pełni
        Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

        Komentarz


        • #5
          jefry, jest takie coś jak uszczelnienie kabli wchodzących z podszybia do kabiny ale to by Ci się też lało do środka na nogi chociaż przy tym mrozie...Żeby to obejrzeć to trzeba zdjąć lewy plastik podszybia. albo od środka taką kratkę pod kolumną kierownicy. A czy to stamtąd wieje? Tego nie wiem, sprawdzić nie zawadzi.
          Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez szkoda
            przyczyną może być to, że dokąd auto się nie rozgrzeje w środku to z różnych zakamarów to zimno się wylewa, czy przy skręcie czy przy hamowaniu na przykład
            Potwierdzam, ja mam tak samo póki autko się nie nagrzeje.
            Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
            Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

            Komentarz


            • #7
              dzięki chłopaki
              Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

              Komentarz


              • #8
                hehe, też to mam

                Komentarz


                • #9
                  Widze , że nie tylko ja mam takie odczycia. Czasami mi sie wydaje ,ze mam chyba jakas dziure tak mi zawieje zimnem ale widocznie "ten typ tak ma ".

                  Pozdrawiam
                  1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
                  2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
                  3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
                  4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ciuk15
                    Widze , że nie tylko ja mam takie odczycia. Czasami mi sie wydaje ,ze mam chyba jakas dziure tak mi zawieje zimnem ale widocznie "ten typ tak ma ".
                    ale to nie dotyczy tylko octavii, pewnie bardziej dotyczy diesla bo to cholerstwo jednak w całości grzeje się zwyczajnie wooooooolnoooooooooooo
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X