Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z silnikiem - imobilizer??!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z silnikiem - imobilizer??!!

    Witam

    Posiadam O2 1,9 tdi 105km 2006r. Gdzie w tym samochodzie znajduje się przekaźnik i sterownik świec żarowych.
    Jest druga srebrna kochanka- CBF 600S...

  • #2
    Problem z silnikiem - imobilizer??!!

    Proszę o pomoc,

    po postoju na wolnym powietrzu po 8 godzinach, silnik uruchamiał się i po sekundzie gasł. tak kilka razy. Na wyświetlaczu zaświeciła się kontrolka imobilizer. Auta nie dało się uruchomić.
    Diagnosta po podłączeniu komputera, próbował ponownie zakodować kluczyk - jednak bez efektu. Podejrzeał, że uszkodzony jest kluczyk.
    Do tej pory auto nie działa.
    Co moze być tego przyczyną?
    ratujcie

    [ Dodano: Pią 12 Lut, 10 22:17 ]
    Zapomniałam dodać, że chodzi o SKODĘ OCTAVIĘ 2003r. silnik 1,4

    Komentarz


    • #3
      Wyciągnij wtyczki z licznika i włóż je ponownie . może nie ma styku na pinach.
      Takie zwykłe Ambiente

      Komentarz


      • #4
        A pytanie czy były jakieś błędy w komputerze - bo u mnie się takowe pojawiały i skończyło się na przylutowaniu jakiegoś elementu w zegarach (musiałbym pogrzebać w fakturach jak się to nazywało), a przerabiając temat winna mogła być również pętla indukcyjna (tak się to chyba zwie). Możesz spróbować uruchomić auto przekręcając kluczy o 180 stopni - może się uda (chodzi i jego wkładanie do stacyjki) - to ostanie to jakieś zabobony ale czasami działało, przynajmniej u mnie.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez nasta9
          Podejrzeał, że uszkodzony jest kluczyk.
          A masz drugi komplet kluczyków :?:

          Komentarz


          • #6
            Problem w tym, że nie mam zapasowych kluczyków i lipa. Po diagnozie wyszło, że komputer jest czysty, nei ma żadnych błędów. Diagnosta proponuje odcięcie imobilizera albo dorobienie kluczyków. Choć chyba nie jest do tego w 100% przekonany.

            [ Dodano: Sob 13 Lut, 10 13:42 ]
            dodam jeszcze, że była już próba nowego zaprogramowania, ale nie zadziałało

            Komentarz


            • #7
              jak masz problem z immo w kluczyku odpal auto kodem i wszystko będziesz wiedział czy to immo i coś innego .

              Komentarz


              • #8
                niestety kodem nie da sie odpalic. sprawdzone.

                Komentarz


                • #9
                  mam to samo, kiedys z poł godziny próbowałem odpalic, wystarczy ze uderzysz kluczykiem w np. głke od biegów i zadziała mi tak pomogło (w kluczyku jest takie cos od kodowania )

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rafal0110
                    mam to samo, kiedys z poł godziny próbowałem odpalić, wystarczy ze uderzysz kluczykiem w np. głke od biegów i zadziała mi tak pomogło (w kluczyku jest takie cos od kodowania )
                    Jak to jeden magik mówił przy wkładaniu kluczyka wzbudzany jest jakiś prąd pomiędzy kluczykiem a stacyjką i gdy kluczyk nie zadziała można wyjąc na chwilę (aby się "rozładował") i potem spróbować odpalić - u mnie taka metoda działała (chyba nic nie pokręciłem i mnie nikt nie ukrzyżuje za wywód powyższy....

                    ....a wracając do twojego sposobu to można się na tym nieźle przejechać w razie szybkiego wyjazdu. Sam się o tym przekonałem jak opalałem auto przez 15 minut - nie udało się, dobrze że było blisko to na rowerze się dojechało, a tak się wku....m że pojechałem to naprawić - na szczęście nie kosztowało dużo i na razie działa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Panowie taki banalny problem macie co kosztuje ok 30zł Trzeba wymienić przewód łączący cewkę immo (przy stacyjce) i zestaw wskaźników. Przewód (dwa plecione z sobą) można kupić orginały w serwisie. Nigdy nie próbowałem wkładać innych(tylko orginał) więc nie powiem jakie będą skutki i czy to pomoże. :diabelski_usmiech
                      TDI Chiptunung

                      Komentarz


                      • #12
                        dzięki za porady, to był immobilizer. wybralam odciecie immobilizera i jest ok.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X