dziwny objaw z hamulcami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • webborek
    Ambiente
    • 2010
    • 129

    dziwny objaw z hamulcami

    funfel11, nasz garaż
  • swietlikx
    Classic
    • 2009
    • 13

    #2
    dziwny objaw z hamulcami

    Witam!
    Szukam rady na mój problem, który pojawił się u mnie w trakcie hamowania.
    Zacznę od tego, że zima dała popalić mojemu autu.
    Najpierw zaczęła się zapalać kontrolka ABS i ASR (podejrzewam wodę z solą z naszych ulic, które są odpowiedzialne za zapalanie kontrolek).
    Kontrolki raz się świecą raz gasną, zdecydowanie przeważający czas to nie palenie się kontrolek.
    Problem dotyczy tego, że przy nie zapalonych kontrolkach (niby powinno być dobrze jak się nie świecą) podczas lekkiego hamowania pod pedałem hamulca mam objaw jak przy włączonym ABS czyli pulsujący pedał a samochód nie zwalnia. Po szybkim ponownym naciśnięciu pedału hamulca samochód normalnie zwalnia (tak jakbym wjechał na śliską powierzchnię). Przy mocniejszych wciśnięciach tego objawu nie zauważyłem.
    Nadmienię, że rok temu zimą kontrolki ABS i ASR też mi zaświeciły tym razem na stałe.
    Wymiana czujnika rozwiązała problem kontrolki zgasły z hamulcami nie było takich problemów.
    Co teraz może być przyczyną nie mam pojęcia. Strach jeździć takim autem. Może macie pomysł co może być przyczyną? Polecacie jakiś warsztat w Wawie który dałby sobie radę z tą usterką.
    czekam na konstruktywne rady

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      a co z podłączeniem vag ?? podłączałeś ??

      Komentarz

      • swietlikx
        Classic
        • 2009
        • 13

        #4
        jeszcze nie podłączałem tak więc żadnych szczegółów nie mogę podać

        Komentarz

        • Angel
          Rider
          • 2008
          • 503
          • Octavia III combi (5E5)
          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM
          • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

          #5
          Podłącz vag. Może któryś z czujników padł.
          Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

          Komentarz

          • kamell84
            Classic
            • 2008
            • 5

            #6
            I jak rozwiązałeś ten problem. W moim aucie występują te same objawy
            Podłączyłem pod VAG - wykazało uszkodzenie czujnika ABS prawego przedniego koła. Wymieniłem na nowy (jakiś niedrogi zamiennik), a kontrolka ABS dalej świeci A powinna zgasnąć... jadę jutro jeszcze raz na VAG może uda się wykasować błąd.

            Komentarz

            Pracuję...