Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia wspomaganie kierownicy padła pompa?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia wspomaganie kierownicy padła pompa?

    A jakbyś zaznaczył bajt 27, bit 2? Tak z ciekawości, bo co tam w tym module może być?
    Spróbuję jak już żarówki dojdą. Szczerze mówiąc, liczyłem na bit 5 w 23 Bajcie.

  • #2
    Octavia wspomaganie kierownicy padła pompa?

    Witam mam problem ze wspomaganiem jak włączę silnik to jest lepiej niż na wyłączonym
    ale mimo wszystko ciężko chodzi kierownic inaczej niż wcześniej sprawdzałem pasek i jest dobry. Co to może być za objaw?
    1,9 TDI 2003

    Komentarz


    • #3
      Na wyłączonym silniku wspomaganie raczej nie działa. Sprawdzałeś płyn ile go masz :?: Może czas go wymienić :?: Czy bardzo głośno pracuje pompa przy kręceniu kierownicą :?:

      Komentarz


      • #4
        płyn jest ok tzn stan płynu, nigdzie nie wyczytałem by płyn od wspomagania kierownicy wymieniać, miałem Fele 98 rok i nigdy nie wymieniałem w niej płynu i działało cały czas spoko przez 12 lat,Pompy szczególnie nie słychać w feli miałem tak ze jak na postoju skręciłem to zduszało mi silnik troche a tu nie ma nic takiego.
        1,9 TDI 2003

        Komentarz


        • #5
          Z wymiana płynu może trochę przesadziłem, ale jeżeli masz płyn i pompa nie hałasuje to może posłuchaj, czy w ogóle działa. Na wolnych obrotach przy skręcaniu powinno coś tam w obrotach silnika się zmienić. Spróbuj jeszcze przekręcić kierownice do oporu. Wtedy pompa musi się odezwać.

          Komentarz


          • #6
            tak delikatnie coś się zmienia przy obrotach i troszkę słychać pompę a poza tym nic więcej.
            Jeśli to pompa to jakie są koszty wymiany czy też regeneracji jeśli takowe się robi ?

            [ Dodano: Sob 27 Lut, 10 16:00 ]
            ktoś coś pomoże?
            1,9 TDI 2003

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez oktawiusz5
              tak delikatnie coś się zmienia przy obrotach i troszkę słychać pompę a poza tym nic więcej.
              Jeśli to pompa to jakie są koszty wymiany czy też regeneracji jeśli takowe się robi ?

              [ Dodano: Sob 27 Lut, 10 16:00 ]
              ktoś coś pomoże?
              koszt pompy nowej w granicach 350 zl robocizna to juz roznie bywa

              Komentarz


              • #8
                jak już będziesz wymieniał pompę zrób płukanie układu Link zajeździsz nową a może i magiel. no i płyn świeży oczywiście
                www.k-mot.pl
                Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                Autoholowanie.
                Robert Kulma

                Komentarz


                • #9
                  odsmażam kotleta wszystko oki z pompą było przesiadłem sie ze swojej A4 do octy ojca i to skutek. w a4 lżej o wiele chodzi kiera
                  1,9 TDI 2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam. Co powiecie na taki pyzypadek jaki mam ja: wracalem raz do domu w polowie drogi wspomaganie przestalo dzialac, swiatla na desce przygasly i kontrolka od akumulatora pali sie caly czas. Dodam ze nawet po zmianie aku jest tak samo.
                    Co tu robic?
                    Poratujcie koledzy.
                    Dziekuje

                    Komentarz


                    • #11
                      Moze pompa wspomagania jest na pasku wieloklinowym razem z alternatorem? Jesli tak sprawdzilbym ten pasek.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X