Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spryskiwacze przednich reflektorów , problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spryskiwacze przednich reflektorów , problem

    Zamieszczone przez kowal 2002
    Pozdro dla DGW, którego "złapałem" przed chwilą u "szklarza" :szeroki_usmiech .
    Również pozdrawiam
    Ta Twoja służbowa skoda zupełnie do octavii nie podobna
    Tomasz S.

  • #2
    Spryskiwacze przednich reflektorów , problem

    Witam , mam takie pytanie mam octavie z 2001 roku ma ona spryskiwacze reflektorów, i mam pytanie jak wogóle je się uruchamia, tzn. wczoraj jechałem i na trasie jakimś cudem podczas spryskiwania szyby raz mi spryskały reflektory , a dziś nie moge dojść jak mi się to udało czy jest na to jakaś technika czy jak to się robi pomocy . przyznam ze zmieniłem octavie ze starszej na ciut nowszą ta ma taki bajer , bezpieczniki całe pompka działa, no i jak wyżej jakimś cudem raz zadziałały , ale jak ???

    Komentarz


    • #3
      Spryskiwacze reflektorów uruchamiają się po dłuższym przytrzymaniu (ponad 2 sekundy) dżwigni spryskiwacza szyby. Nie jest to zbyt praktyczny pomysł, i dla tego warto dorobić sobie specjalny, dodatkowy przycisk do uruchamiania spryskiwaczy reflektorow.
      Spryskiwacza reflektorów z reguły używa się w nocy, w czasie chlapy, aby sobie poprawić natychmiast widoczność, a tu najpierw następuje zachlapanie przedniej szyby, następnie rozmazanie tego wycieraczkami, i dopiero po tym zmycie reflektorow.
      Po dorobieniu dodatkowego przycisku spryskiwacze reflektorów mają jakiś sens, są bardziej pożyteczne.

      Komentarz


      • #4
        aha, wiec widocznie dłurzej przytrzymałem , musze jutro w dzien sprubować , a co do oddzielnego przcisku to całkiem niezły pomysł, musze nad tym pmyśleć , jak już będzie troszke cieplej , dzięki za info

        Komentarz


        • #5
          Dodam jeszcze, że spryskiwacze działają przy światłach mijania .... ( przeciwmgielne włączone nie ma spryskiwaczy -mówię o zintegrowanym kloszu )
          Skoda Octavia II Elegance BKC 1.9 77kW 105KM/240Nm
          Skoda Octavia I Celebrate ASV 1.9 VP 81kW 110KM/235 Nm

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X