Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spryskiwacz przedniej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spryskiwacz przedniej szyby

    To jakie ceny ma dane aso skody zalezy od podejscia doradców serwisowych.Jeżeli szefostwo pozwoli im "zarabiać pieniądze" i da trochę wolnej ręki to mają stałych klientów którzy nawet feliciami przyjezdzają na naprawy.Wszystko wynika z indywidualnego podejscia do klienta .
    Michał

  • #2
    Spryskiwacz przedniej szyby

    Próbowałem odśweżyć temat ale tak jak w życiu odświeżanie nie zawsze daje spodziewane efekty.
    Mam problem ze spryskiwaczem szyby przedniej. Spryskiwacz reflektorów działa.
    Sprawdzałem kostkę łączącą przy pompce ale tam jest wszystko dobrze. Nie wiem jak się dobrać do przekaźnika i jak go rozpoznać że to jest ten od spryskiwacza. Jeśli ktoś zna symbol to proszę o podanie go. Bezpiecznik dobry.
    Możliwe że problem istnieje w manetce przy kierownicy ponieważ mam również problem z manetką włączania długich świateł. Żeby włączyć długie światła muszę najpierw włączyć lewy kierunkowskaz i w tym położeniu manetki po kilku krotnym włączaniu i wyłączaniu świateł wreszcie udaje mi się włączyć długie światła.
    Czy jest możliwość naprawy przełączników przy kierownicy, czy są to przełączniki jedno razowe?
    Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Artur.
      Czy jest możliwość naprawy przełączników przy kierownicy, czy są to przełączniki jedno razowe?
      trzeba by je przede wszystkim zdjać i przeczyścić, taka mozliwosć jest
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Rozumiem że bez zdejmowania kierownicy się nie obejdzie.
        Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

        Komentarz


        • #5
          Pytanie do uzytkowników Octavii II our i FL. Czy jezeli włączacie spryskiwacz szyby przedniej to wycieraczki robią wam pierwszy ruch na sucho zanim płyn zdoła dolecieć do przedniej szyby? W naszym egzemplarzu płyn dolatuje dopiero w fazie powrotnej ruchu wycieraczek. Zgłaszaliśmy to na pierwszym przeglądzie, stwierdzili, ze tak ma być i policzyli za szukanie usterki 34 zł (swoją drogą czy to normalna praktyka, też Was tak liczą jeżeli zgłaszacie jakieś wątpliwości?).
          W moim samochodzie, już leciwym płyn najpierw zmoczy szybę, a dopiero po 2 sek uruchamiane są wycieraczki, co wydaje się logiczne.
          Podejrzewam czy wina nie lezy po stronie zaworu kierunkowego ktory jest umieszczony na wężykach, ponieważ pompka włącza się nieco przed wycieraczkami, jednak sam płyn wylatuje z opóźnieniem.

          Komentarz


          • #6
            Podejrzewam czy wina nie lezy po stronie zaworu kierunkowego ktory jest umieszczony na wężykach, ponieważ pompka włącza się nieco przed wycieraczkami, jednak sam płyn wylatuje z opóźnieniem.

            Witam.


            Twoje podejrzenia wydają się być słuszne , ponieważ zaworek o którym wspomniałeś powinien utrzymać płyn na odcinku : spryskiwacz - zawór i po włączeniu sprysku wycieraczek istotnie najpierw startuje pompka podając płyn do zaworu i dalej.


            Tak wiec jeżeli w zbiorniku jest płyn to wycieraczki nie pracują na sucho , no tak przynajmniej jest u mnie zarówno w O1 jak i w O2 , natomiast co do serwisu jeżeli nie muszę to nie korzystam a jeżeli już to w ELCAR -rze
            żadna " przykrość " mnie nie spotkała.


            Pozdrawiam.

            Komentarz


            • #7
              kolega Remark, ma rację najpierw płyn po chwili wycieraczki jadą już po mokrym bynajmniej u mnie też tak jest i ma to jakiś logiczny sens
              ASO robi Cie w balona z reszta dla nich oby kasa nic więcej się nie liczy

              Komentarz


              • #8
                Dziękuję za odpowiedzi. Będę musiał powiedzieć ojcu żeby podjechał do nich i wymusił pokazanie na którymś z egzemplarzy testowych jak to tam działa.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X