Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1 Kombi L&K TDI] Omyłkowo zatankowałem PB95

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1 Kombi L&K TDI] Omyłkowo zatankowałem PB95

    Nie uważam, że 2,0TDI PD jest cichszy od 1,9TDI

  • #2
    [O1 Kombi L&K TDI] Omyłkowo zatankowałem PB95

    Jest jakiś prosty sposób na wypompowanie benzyny?

    Inna rzecz, że słyszałem, że mogę do tego paliwa (benzyny) dolać miksolu aby silnik miał smarowanie (benzyna jest sucha).

    Wlałem 35 litrów benzyny, więc wolałbym się jej w zupełności pozbyć, albo spróbować z miksolem...
    Zasadniczo...

    Komentarz


    • #3
      wylewaj wszystko, przedmuchaj przewody paliwowe, wymień filtr paliwa.
      odkręcasz smok i wężem spuszczasz. nie pomyl przewodów przy zakładaniu smoka.

      [ Dodano: Pią 05 Mar, 10 22:01 ]
      jak na szybko nie masz skąd wziąć filtra i jak przedmuchać przewodów też przeżyje :diabelski_usmiech
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        Chyba przedmuchiwać nie muszę, bo nie odpalałem samochodu. W trakcie tankowania 'skapnąłem' się, że leję benzynę a nie ropę.
        Wydaje mi się, że wystarczy zlać benzynę (będzie tego z 40 litrów, wraz z rezerwą ropy, która była w baku) i zalać do pełna świeżą ropą?
        Zasadniczo...

        Komentarz


        • #5
          to zmienia postać rzeczy. odkręć smok (pod tylnym fotelem) i spuść jak najwięcej.
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz


          • #6
            No właśnie - to jest zagadka - gdzie jest ten 'smok' pod tylnym siedzeniem?
            Wystarczy, ze podniosę kanapę tylną i powinienem go zobaczyć?
            Pytanie jeszcze, czy ów 'smok' jest jakoś zabezpieczony, czy wystarczy mi np płaska 17 i tyle?
            Auto stoi na stacji benzynowej - jutro się za to zabiorę...
            Zasadniczo...

            Komentarz


            • #7
              17 nie wystarczy (raczej 170 :szeroki_usmiech ). jest do tego specjalny klucz, ale powinieneś poradzić sobie dużym śrubokrętem płaskim lub nawet rękoma. potrzebny będzie jeszcze maly śrubokręt do odbezpieczenia przewodów paliwowych. Odpinasz je, odpinasz kostkę, odkręcasz nakrętkę, smok w górę, wężyk do środka, zassij paliwko do bańki.
              dobrze byłoby, gdybyś postawił autko wyżej- łatwiej spuścić paliwo.
              www.k-mot.pl
              Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
              Autoholowanie.
              Robert Kulma

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X