Obtarcie drzwi na dole :((( OII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • BANDIT
    Ambiente
    • 2010
    • 164

    #26
    Witam
    No ciekawe czy czesi odpowiedzą jestem bardzo ciekawy.
    Przednie uszczelki już wymieniłem czekam na tylne, na szczęscie znalazłem w dobrej cenie
    u dealera po 110 z wielka łaską - ja pierdziu w moje firmie gdzie pracuje mamy u LELKA zajebisty rabat 10% !!!!! peweni nikt na świecie nie ma większego
    ja znalazłem przednie za 61 zeta
    teraz tylne + malowanie

    pozdr
    pozdr
    Krzysztof
    4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

    Komentarz

    • jefry
      Rider
      • 2009
      • 411

      #27
      oto i odpowiedź z Skoda Mlavia ( tłumaczenie jutro dzisiaj to ja już nie mam siły )

      Hello Pawel,

      I have received your email in which you describe difficulties related the warranty of parts of ©koda vehicles.

      Beforehand I would like to advise you that I am not able to reply to your email objectively. It is hardly possible for me to examine the difficulties through email. In this case I recommend to you to ask the management of your dealer and speak with them about this issue in more detail. They are enough competent and skilled to resolve your claim.

      As you have mentioned the vehicles are not under warranty now. So, the solution concerning the repair is only up to ©koda dealer. They are able to ask the importer of ©koda vehicles in Poland for more detailed information and cooperate with them on the solution. All ©koda services and the importer have our full technical support. We are prepared to assist them with any kind of a technical issue. Please ask the management of your dealer for their explanation, not technicians only.

      I believe that you will get an objective data from the management of ©koda dealer. However, if you need our assistance with the solution please do not hesitate to contact me. I am able to ask the importer for their examination of the case.

      Have a nice weekend.

      Kind regards,

      Pavel Volf | PST – Customer Care
      ©KODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic
      tel: +420 326 8 16111 | fax: +420 326 8 16221
      [email protected] | www.skoda-auto.cz | www.skoda-auto.com
      Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

      Komentarz

      • winni77
        RS
        • 2009
        • 2183
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        #28
        jefry, czyli dalsze odbijanie piłeczki :kciukminus
        Mój "Batmobil"

        Komentarz

        • jefry
          Rider
          • 2009
          • 411

          #29
          z tego co napisał tak... ale ja bedąc juz wkurzony na ASO coś postaram się zrobic... wyrocznią nie jestem ale warto może ktoś przejrzy na oczy że uszczelka jest spiep... materiałem skody a to że ktoś inny robił a co mnie to obchodzi ???
          Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

          Komentarz

          • Andrev3
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 6116

            #30
            jefry, masz rację, kupiłeś samochód od Skody a nie od producenta uszczelek. To w ich interesie jest żeby komponenty z których składają samochody były najwyższej jakości.
            RENT COMPLEX

            DACAR.team

            Komentarz

            • 4kwiatek
              Ambiente
              • 2008
              • 228

              #31
              Hi...

              Koledzy - ręce mi czasem opadają jak czytam o waszych perypetiach. Sprawa jest o tyle oczywista że Skoda przyznała się że fabrycznie zamontowane uszczelki są wadliwe i powodują zniszczenie innego elementu (lakieru) co w następstwie powodu obniżenie wartości pojazdu.

              Odpowiedzialność za tego rodzaju wadę nie kończy się wraz z gwarancją gdyż gwarancja jest DOBROWOLNYM zobowiązaniem do usuwania usterek w trakcie jej trwania. Warto sobie tutaj zadać pytanie - czy auto które kupuje użytkownik i uszczelka wyciera mu lakier do blachy w NORMALNEJ eksploatacji to powszechne zjawisko czy też nie ? Bo jeśli nie to odpowiedzialność skody za wyrób w tym momencie się nie skończyła. Per analogiam - jeśli po 3 latach będzie pękał przewód hamulcowy w wyniku czego auto stanie się niebezpieczne - czy odpowiedzialność za wadę zniknie ?

              Skoda sama przyznaje że jest to wada fabryczna ICH uszczelek. Niech więc przestaną się wycierać gwarancją bo tej mogliby wcale nie dawać (i tak obowiązuje ich zgodność z umową - moim zdaniem w większości przypadków lepsza niż gwarancja).

              Idąc za tropem - pofatygowałbym się do Rzecznika Praw Konsumentów. Pokazałbym całą korespondencje. Rzecznik nieodpłatnie ma obowiązek pomóc w korespondencji z SAP. I jak pokazuje doświadczenie w większości miast robi to skuteczniej niż wam się wydaje.

              Pozdrawiam...
              Kwiatek...

              Komentarz

              • BANDIT
                Ambiente
                • 2010
                • 164

                #32
                Witam
                a jak to wszystko się ma do sytuacji w której ja nie kupiłem wozu u dealera ?
                tylko jestem drugim właścicielem ????
                Wszystkie papiery mam - mam na mysli książkę gwarancyjną ze wszystkimi przeglądami jak trzeba.
                Nie mam oczywiście orginalnej faktury zakupu.

                pozdr
                pozdr
                Krzysztof
                4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                Komentarz

                • jefry
                  Rider
                  • 2009
                  • 411

                  #33
                  Zamieszczone przez 4kwiatek
                  Hi...

                  Koledzy - ręce mi czasem opadają jak czytam o waszych perypetiach. Sprawa jest o tyle oczywista że Skoda przyznała się że fabrycznie zamontowane uszczelki są wadliwe i powodują zniszczenie innego elementu (lakieru) co w następstwie powodu obniżenie wartości pojazdu.

                  Odpowiedzialność za tego rodzaju wadę nie kończy się wraz z gwarancją gdyż gwarancja jest DOBROWOLNYM zobowiązaniem do usuwania usterek w trakcie jej trwania. Warto sobie tutaj zadać pytanie - czy auto które kupuje użytkownik i uszczelka wyciera mu lakier do blachy w NORMALNEJ eksploatacji to powszechne zjawisko czy też nie ? Bo jeśli nie to odpowiedzialność skody za wyrób w tym momencie się nie skończyła. Per analogiam - jeśli po 3 latach będzie pękał przewód hamulcowy w wyniku czego auto stanie się niebezpieczne - czy odpowiedzialność za wadę zniknie ?

                  Skoda sama przyznaje że jest to wada fabryczna ICH uszczelek. Niech więc przestaną się wycierać gwarancją bo tej mogliby wcale nie dawać (i tak obowiązuje ich zgodność z umową - moim zdaniem w większości przypadków lepsza niż gwarancja).

                  Idąc za tropem - pofatygowałbym się do Rzecznika Praw Konsumentów. Pokazałbym całą korespondencje. Rzecznik nieodpłatnie ma obowiązek pomóc w korespondencji z SAP. I jak pokazuje doświadczenie w większości miast robi to skuteczniej niż wam się wydaje.

                  Pozdrawiam...
                  Hej,
                  Masz 100% racji. W grupie raźniej, nie mam zbyt wiele czasu ale nie omieszkam tropem kolegi Kwiatka napisać również do RPK. Boli - nie boli. Jak zaczniemy może walczyć o swoje prawa to ktoś zacznie egzekwować to prawo. Może TVN Turbo. Bedzie ze jestem nawiedzony i nie znam realiów polski i chce być idealistą - niechce być, chce żeby to za co płace było realnie i solidnie serwisowane. Niech skoda zrobi ogólopolska akcje wymiany uszczelek - tych twardych. NAWET jak samochód nie jest już na gwarancji.
                  Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                  Komentarz

                  • tomcy
                    Drive
                    • 2010
                    • 73
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BLF 1.6 FSI 115 KM

                    #34
                    witam,

                    dzisiaj byłem w serwisie ze swoją O II kupioną tydzień temu - spytałem o wymianę uszczelek i zostałem wyśmiany że w 3,5 rocznym samochodzie to ja jeszcze coś chce :shock:

                    zacząłem wspominać o Rzeczniku ale facet odrazu mi tłumaczył że gwarancja się skończyła i może mi tylko doradzić jak powstrzymać wycieranie (prywatnie) nakleić na dobrze oczyszczoną powierzchnie folie bezbarwną

                    może jutro zrobię zdjęcia i napisze do RPK może coś z tego wyjdzie spróbować zawsze warto

                    Komentarz

                    • rezon
                      RS
                      • 2006
                      • 1894
                      • Volvo
                      • AKL 1.6 MPI 101 KM
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      #35
                      BANDIT, fotka 1 i 2 100% uszczelka - reklamowałem w swojej na gwarancji. Wymieniono za drugim razem trzy uszczelki i pomalowano ranty. Nowe uszczelki mają inny kształt i nie rysują.

                      Zamieszczone przez tomcy
                      facet odrazu mi tłumaczył że gwarancja się skończyła i może mi tylko doradzić jak powstrzymać wycieranie
                      niestety ma rację. 1,5 roku po gwarancji to trudno cokolwiek uzyskać. Szkoda zachodu. Może lepiej wymienić uszczelki na typ od 2008r.

                      [ Dodano: Sro 21 Kwi, 10 14:06 ]
                      a

                      Komentarz

                      • kbjanek
                        Rider
                        • 2009
                        • 381

                        #36
                        tomcy,
                        dzisiaj byłem w serwisie ze swoją O II kupioną tydzień temu - spytałem o wymianę uszczelek i zostałem wyśmiany że w 3,5 rocznym samochodzie to ja jeszcze coś chce
                        ja zmienilem zarowke w mojej OII z 2004 roku w aso u bednarka i automatycznie stalem sie ich klientem i podlegam podwszystkie akcje serwisowe, w 2009 roku wezwali mnie na uszczelnianie szybek w trojkatach z tylu, sprawdzili tez jakie akcje miala moja skoda robione w niemczech

                        Komentarz

                        • rezon
                          RS
                          • 2006
                          • 1894
                          • Volvo
                          • AKL 1.6 MPI 101 KM
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          #37
                          Zamieszczone przez kbjanek
                          w 2009 roku wezwali mnie na uszczelnianie szybek w trojkatach z tylu,
                          na wymianę uszczelek drzwi nie było chyba w PL akcji serwisowej. Ale jak wzywali na akcję serwisową to miło z ich strony

                          Komentarz

                          • tomcy
                            Drive
                            • 2010
                            • 73
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BLF 1.6 FSI 115 KM

                            #38
                            Ja rozumiem że jest już po gwarancji - ale jak sami przyznali że to jest ICH wada fabryczna to nie rozumiem tego że nie chcą wymienić - a wiadome jest że jeśli tego się nie zrobi spowoduje to wytarcie do gołego lakieru i pojawienia się rdzy i dziur na co jest 12 lat gwarancji - i tak przedstawiłem to Panu z ASO - ale odpowiedź była ta sama - auto jest po gwarancji (nawet sam facet do mnie wyjechał z pedałem gazu w toyocie - ale chyba wybrał zły przykład bo tam wymieniają wszystkie czy to gwarancja, czy po)

                            Rozumiem że te uszczelki nie zagrażają życiu ale powodują na 99,9% że gwarancja 12 letnia udzielona na perforacje nadwozia i co za tym idzie koszty naprawy będą bardzo wysokie, choć jak spytałem o koszt wymiany uszczelek - że to koszt ~1k zł

                            Narazie na weekendzie wymyje i porobię trochę zdjęć - (sylikonem przesmaruje uszczelki) jak się uda z Rzecznikiem będzie super jak nie to będę szukał uszczelek (folia się i tak przyda - już zamówiłem - zabezpieczę sobie progi po zaprawkach i później przykleję listwy

                            Komentarz

                            • kbjanek
                              Rider
                              • 2009
                              • 381

                              #39
                              Zamieszczone przez rezon
                              Zamieszczone przez kbjanek
                              w 2009 roku wezwali mnie na uszczelnianie szybek w trojkatach z tylu,
                              na wymianę uszczelek drzwi nie było chyba w PL akcji serwisowej. Ale jak wzywali na akcję serwisową to miło z ich strony
                              jak nie byla akcji jak mnie wezwali sami z siebie. i nie wymiana uszczelek tylko podklejenie ich silikonem.

                              Komentarz

                              • BANDIT
                                Ambiente
                                • 2010
                                • 164

                                #40
                                Zamieszczone przez tomcy
                                Rozumiem że te uszczelki nie zagrażają życiu ale powodują na 99,9% że gwarancja 12 letnia udzielona na perforacje nadwozia i co za tym idzie koszty naprawy będą bardzo wysokie, choć jak spytałem o koszt wymiany uszczelek - że to koszt ~1k zł
                                ile ??? 1k ???
                                chcieli Cię spławic i tyle
                                uszczeli sa po okolo 100 zeta sztuke - wymiana jakies 10 minut na każdą

                                poZdr
                                pozdr
                                Krzysztof
                                4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                                Komentarz

                                • tomcy
                                  Drive
                                  • 2010
                                  • 73
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BLF 1.6 FSI 115 KM

                                  #41
                                  no tak przedstawił mi to Pan w ASO

                                  100zł każde drzwi? gdzieś na forum widziałem że ktoś znalazł za 65 zł ale to przed kupnem i teraz znów nie mogę tego znaleźć - wracając do wytarć/otarć to o góry też takie mam i wrażenie że drzwi z lewej strony opadły :/ (zastanawiałem się czy jest już jakaś regulacja)

                                  Komentarz

                                  • sazad
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 1520
                                    • Rapid Spaceback (NH1)

                                    #42
                                    To może ja opiszę swój przypadek. Mój samochód był kupiony z Niemiec miał rok. Wszystkie czytaj jeden/pierwszy przegląd był robiony w Niemczech. W Polsce przed upływem gwarancji (Sierpień 2009) zrobiłem jeszcze jeden przegląd w ASO. W tym roku po zimie jakoś w marcu zobaczyłem wytarte progi od uszczelek (wszystkie 4 drzwi, jedne bardziej, drugie mniej) - pojechałem w maju bo jakoś nie mogłem się zebrać do ASO z reklamacją. Zrobili zdjęcia i wysłali do SKODA POLSKA. Co prawda musiałem mailowo ponaglić kierownika serwisu, ale reklamacja uznana - wymiana kompletu uszczelek i lakierowanie progów - samochód odstawiam w Poniedziałek. Przypominam, że 2 letnia gwarancja minęła w sierpniu 2009.
                                    Sebastian

                                    Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                    www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                    Komentarz

                                    • johny_bravo
                                      Classic
                                      • 2010
                                      • 10

                                      #43
                                      przed zakupem swojej OCtavii, ogladalem chyba z 20 octavii...... i powiem szczerze, ze nawet 3 letnie egzemplarze mialy wytarte progi od uszczelki. To jest jakas wada fabryczna!
                                      1.9 TDi Elegance

                                      Komentarz

                                      • szurekburek
                                        Classic
                                        • 2009
                                        • 5

                                        #44
                                        U mnie natomiast pojawił się trochę inny problem z otarciem drzwi kierowcy. Przy otwieraniu drzwi dotykają w jednym miejscu do błotnika i trą o niego. Szpary w drzwiach wydają się równe, a na błotniku nie ma żadnych wgnieceń czy odkształceń. Czy przyczyną mogą być opuszczone minimalnie drzwi?
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz

                                        • Shadoon
                                          Ambiente
                                          • 2005
                                          • 161

                                          #45
                                          Czy te wadliwe uszczelki są już wyeliminowane z obecnej produkcji skody? Od jakiego rocznika w octavii problem zniknął? Czy w O2FL ma ktoś taki problem?
                                          Octavia Ambiente (ICE) 1.6 i Octavia II FL ELEGANCE 1.4 TSI

                                          Komentarz

                                          • keneida
                                            Rider
                                            • 2010
                                            • 316

                                            #46
                                            jak dużo trzeba polakierować blachy by zakryć te wytarcia od uszczelek?
                                            Czy lakiernik wejdzie na nadkola? Chodzi mi o ten rant na krawęwdzi blach w około koła
                                            Wrocławskie spoty

                                            Komentarz

                                            • jefry
                                              Rider
                                              • 2009
                                              • 411

                                              #47
                                              odgrzewam kotleta - zgłoszone do TVN TURBO - zobaczymy co oni zrobią....

                                              a takie coś wysłałem do TVN Turbo :


                                              Witam,

                                              Może Państwo zajmą się naszym tematem. Jesteśmy właścicielami Skod Octavia O I i O II. Niestety "boli" nas inercja właścicieli salonów samochodowych które rzeczywiście bronią się przed wymianą ich wadliwych uszczelek, które w naszych autach powodują wiele szkód. Dla nas nie jest wytłumaczeniem że uszczelki są po gwarancji, przecież samochód został kupiony w salonie jak wada była to trzeba ją usunąć... a gdyby to były hamulce też by się tak zachowali ?? ( proszę o zachowanie DANYCH DLA WŁASNEJ WIADOMOŚCI i nie rozpropagowanie dla osób dalszych)
                                              Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                                              Komentarz

                                              Pracuję...