[O1] Rysa na tarczy hamulcowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Grzegorz1973
    Classic
    • 2007
    • 16

    [O1] Rysa na tarczy hamulcowej

    Mickul, to są ori felgi z wersji Rider
  • milun28
    Drive
    • 2006
    • 47

    #2
    [O1] Rysa na tarczy hamulcowej

    Witam

    Dzisiaj przypadkiem na moich przednich tarczach hamulcowych ATE PD zauważyłem poprzeczną rysę. Co ciekawe rysa taka jest również i na drugiej traczy.
    Czy u tych którzy mają te tarcze również występuje takie zjawisko ?
    Może jest to coś w rodzaju kontrolki zużycia się tarcz ?

    Tarcze przejechane mają około 50 tyś km. Nie wiem czy się tym martwić czy jeździć z tym spokojnie.

    Na obrazku lepiej to będzie widać.

    Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.

    Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.

    Komentarz

    • mikolaj
      Rider
      S_OCP Member
      • 2006
      • 366
      • Octavia II (1Z3)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      jak dla mnie to jest ślad po klocku. Jak hamuje i klocki są całe to nie ma co się martwić.

      Komentarz

      • kowal 2002
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 5161

        #4
        milun28, a to nie ma przypadkiem kształtu brzegu klocka ( trochę nie bardzo widać na zdjęciu )? Bo u mnie takie ślady zostają po ostatnim zahamowaniu i odpuszczeniu ( już przy parkowaniu w garażu ) i jest to nalot ( pył z klocków ) jaki "zgarnął" klocek z tarczy ( jak przetrzesz palcem to schodzi ).

        Jeśli natomiast jest to ewidentnie metaliczne wtrącenie w tarczy, to była by to jakaś wada fabryczna ( tarcza powinna być jednolita ) ale raczej nie podejrzewam tego w ATE PD i to w dodatku w dwóch egzemplarzach...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz

        • milun28
          Drive
          • 2006
          • 47

          #5
          Przyjrzałem się dokładnie po waszych sugestiach i rzeczywiście ślad rysy ma kształt klocka. Zmyliło mnie to że próbowałem to przemyć benzyną ekstrakcyjną i nie schodziło.
          Być może pył klocka odbił się na tarczy jak oba elementy były bardzo rozgrzane.

          Dzięki za sugestie

          Pozdrowionka

          Komentarz

          • Tomek_dx
            Rider
            • 2008
            • 398

            #6
            milun28, Dla Twojej wiadomości w Ate PD wskaźnikiem zuzycia są nacięcia na tarczy. Jak zaczynają zanikać to tarcza do wymiany...
            Tomek

            Komentarz

            • jefry
              Rider
              • 2009
              • 411

              #7
              u mnie jak zaciągnę hamulec ręczny ( cieple tarcze ) to wygląda jakby tarcza była pęknięta. sprawdzone przez mechanika i TTM.
              Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

              Komentarz

              Pracuję...