Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chwilowe spalanie 75 l?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chwilowe spalanie 75 l?

    "Łosiu1988" taka lampka w suficie na środku to ori czy dorabiałeś?
    Mi brakuje podświetlenia z tyłu jak otworze drzwi albo otwieram auto z pilota.
    Niby lampki z tyłu mam ale one się nie zapalają przy otwieraniu drzwi (lipa jakaś :x )

    chciałbym coś zrobić przed zimą bo ciemno z tyłu i dzieciaki po ciemaku zapinam w fotele

    Jakby ktoś miał pomysł to proszę o info (mam szyberdach wiec na środku lampka odpada)

  • #2
    Chwilowe spalanie 75 l?

    Witam. Piszę na forum po raz pierwszy i bardzo proszę o poradę. Szukałem podobnych problemów ale nic nie znalazłem. No więc po pierwsze. Nie jestem mechanikiem i nie znam się na mechanice, mówią że nie ma głupich pytań tylko są niezadane. Od kilku dni zauważyłem strasznie wysokie wskaźniki chwilowego spalania paliwa. Przy ruszaniu na pierwszym biegu (słowo nie mam ciężkiej nogi) obroty w okolicy 2000 - 2500 chwilowe spalanie doszło do 70l/100km , na dwójce podobne obroty potrafiło wskazać s
    20 a czasem i 30l/100 km, bieg trzeci obroty j/w 15-18l/100 km, czasem nawet przeskakuje 20 l. Czwórka podobnie, jakieś kosmiczne wartości a potem spada już do normalnych około 4-5. Ruszenie na światłach i znów wskazuje szalone liczby typu 20/40/50 litrów na 100km. Licznik chwilowego spalania dosłownie zmienia się z sekundy na sekundę. Drugi problem nagrzewanie silnika. Po przejechaniu dwóch kilometrów temp. 90 stopni. Wcześniej (do ostatniej soboty) silnik nagrzewał się znacznie dłużej. Po wciśnięciu opcji Vehicle Status w komputerze pokazuje się napis NO ENTRY. Do tej pory nie pokazały się żadne błędy, jedyny napis jaki się wyświetla to czas do serwisu 30 dni lub 400 km. Moja Skoda to 1,9 TDI PRZEBIEG 105000 . Może przesadzam ale wole chuchać na zimne. Dziękuję za wszelką pomoc

    Komentarz


    • #3
      na czym dokładnie polega problem, auto dużo pali, przegrzewa się :?: :?: :?:
      Administracja Forum OCP

      Komentarz


      • #4
        Do tej pory chwilowe spalanie wahało się max do 20l/100 km. średnie przy jeździe po mieście 6,2-6.5 l/100 km. Od kilku dni chwilowe potrafi wskazać i 75 l przy chwilowym. Nigdy wcześniej nie było takich wskazań. Średnie spalanie w mieście dzisiaj 7/7 litra. A więc wzrosło. Jeszcze kilka dni temu silnik nagrzewał się do 90 stopni w około 10 minut. Dziś zajęło mu to 2. Nie wiem czy to problem, wada, usterka, coś się rozwaliło, zwariował komputer, jakiś wskaźnik czy po prostu ja przesadzam. Nie znam sie na tym, dlatego pytam o opinię. Po prostu zdziwiły mnie takie wartości chwilowego spalania paliwa bo nigdy wcześniej nie widziałem takich wysokich cyfr.

        Komentarz


        • #5
          A ja przy ruszaniu ze swiatel mam 99.9l/100km a gdyby wyswietlacz pozwalal to bylo by pewnie wiecej
          przed Virusem
          to wina ROGALA
          http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

          Komentarz


          • #6
            Ja mam podobny problem tylko u mnie czasami średnie kształtuje sie na poziomie 99 litrów na 100 Zauważyłem ze jak stanę i zgaszę silnik i mam włączony zapłon to średnie idzie sobie do góry jakbym przyspieszał co najmniej z pedałem w podłodze :/ Co jest nie tak??

            Komentarz


            • #7
              Wg. mnie jest to ewidentna wina elekroniki.
              Musicie poszukać porządnego elektronika-elektryka :|

              Wiem że Ameryki nie odkryłem-ale nic innego do głowy mi nie przychodzi-a jestem pewien że spalanie takie pokazuje tylko wyświetlacz,a spalanie fizyczne macie na poziomie takim jak wczesniej :P

              Powodzenia 8)

              Komentarz


              • #8
                skaypik, samą korektę wyświetlania spalania w zakresie bodajrze +/- 10% można zrobić vcds-em.

                Komentarz


                • #9
                  Spróbowałem dzisiaj, dwukrotnie - przy ruszaniu "ogniem" wyświetlacz nie chciał pokazać więcej jak 52 l chwilowego zużycia.
                  Pozdro
                  Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                  Jark7
                  było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                  Komentarz


                  • #10
                    Dobrze dziala, przeciez to jest CHWILOWE spalanie. Ja nie rozumiem, jak mozna w ten sposob szukac dziury w calym. Auto pali te 7l srednio, to niech chwilowe bedzie mialo ze 200l, co to zmieni.


                    No chyba, ze jezdzimy o kropelce, to proponuje zakup auta bez kompa, bez masy tej elekroniki, klimatyzacji, wspomagania itd, bo to tylko zwieksza spalanie, niezapominaja o zmianie opon na balon 175/70/15 nabity na 3bar, bo cenny jest kazdy cm przejechany na 1l paliwa.

                    horhe358, Srednie spalanie mozna w ten sposob zmienic, ale jak ono zgadza sie zakresie +/- 0,1-0,2l to raczej nie ma co kombinowac.

                    P.S. Na 6 biegu pokazuje mi czasem po 30-40l, a to podobno ekonomiczny silnik :twisted:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja proponuję przestawić MFA na "zegar" - nie będzie stresu ze spalaniem...
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Agamek12, Dokładnie jak ja bym ciągle spoglądał na zegar chwilowego spalania to już bym dawno na zawał zszedł :diabelski_usmiech

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X