[O1] Szwankuje centralny zamek, "luźne klamki"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • andrzejzpl
    Classic
    • 2011
    • 12

    [O1] Szwankuje centralny zamek, "luźne klamki"

    hmmmm to nie wiem u mnie na pirelli jest odcisniete 2910 i tez powinienes miec gdzies tylko 4 cyferki
  • dudoslav
    Drive
    • 2010
    • 40

    #2
    [O1] Szwankuje centralny zamek, "luźne klamki"

    Kupiłem dzisiaj skode octavie z 1998 roku glx 1.6 (75km) ma na wyposażeniu centralny zamek (bez pilota), ktory ma jakąś wadę... zamyka DOBRZE drzwi dopiero po 2 przekręceniom kluczyka, tymczasem dzisiaj, gdy "testowalem" wszystko, jak działa zauważyłem, że od środka drzwi na przełączniku otwórz/zamknij drzwi, to owszem można od środka otworzyć, ale zamknięcie zaskoczyło dopiero chyba dosłownie za 30 razem... Dlaczego tak się dzieję, czy to wina może jakiś styków na kablach, czy coś grubszego? No i dlaczego zamek z zewnątrz nie zamyka od razu wszystkich, dopiero za zwykle 2 razem...

    Kolejny mój problem, to klamki wewnętrzne, a mianowicie ich luźność. Otwierają normalnie, bez szwanku, ale kiedy je puszczę (dotyczy to 3 klamek), to wróci na miejsce (w sensie, że przylegnie do drzwi) tylko do pewnego momentu, odstają nawet do 2cm od normy, mogę je już ręcznie ustawić, tak żeby przyległy do drzwi, ale napewno tak być nie moga Czy to wina sprężyny? Przypuszczam, że może być z leksza naciągnięta, jak się z tym uporać, w jaki sposób dostać się do niej?

    Komentarz

    • laurin
      Rider
      • 2009
      • 727

      #3
      Z tego co pamiętam to sprężyny od klamek masz przy mechanizmie zamka co wiąże się z ich wykręceniem.

      Komentarz

      • dziuba4040
        Classic
        • 2010
        • 8

        #4
        Mam ten sam problem i nie wiem jak się za to zabrać żeby rozebrać tapicerkę ,by nie uszkodzić jakiś zatrzasków (OCTAWIA 97) POZDRAWIAM.
        P.D
        MOJE MARZENIE
        OKTAWIA
        1,9TDI

        Komentarz

        • pablo_doctor
          Elegance
          S_OCP Member
          • 2007
          • 791

          #5
          problem stanowi zazwyczaj ktorys mechanizm /nie tyle mechanizm co elektronika/ zamka. Najlepiej zaczytac bledy tam bedzie napisany ktory szaleje.

          Przy zalozeniu ze masz oryginalny centralny - fabryczny a nie dokladany


          w SLX z 2000r maialem przypadek ze z pilota zamykal /ale nie zawsze w trybie SAFE*/ otwieral zawsze ale jak zamykalem od srodka klawiszem to wszystkie zamykal ale jeden / za kierowca/ sie otwieral. dopiero po ktorejs tam probie zaskakiwal
          pablo_doctor

          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

          Komentarz

          • adiwaw
            Ambiente
            • 2009
            • 167

            #6
            Laurin ma racje. Problemem są sprężyny w zamkach. Wymień je a problem zniknie. miałem to samo w mojej furce

            Komentarz

            • dudoslav
              Drive
              • 2010
              • 40

              #7
              "najlepiej zaczytac bledy"- co masz na mysli? Rozumiem, że istnieje możliwość sprawdzenia droga cyfrową, gdzie i co nie gra?

              [ Dodano: Wto 27 Kwi, 10 10:23 ]
              Wczoraj chciałem zrobić coś z tymi klamkami, jak sie dowiedzialem tu chodzi o sprężynę z nich, ale nie umiałem się do nich dostać;/ rozkręciłem boczki w drzwiach, pare naczepów od dołu poszlo w miare niebrutalnie, że się tak wyrażę, ale nie dalo rady nawet odchylić tego boczku na tyle, żeby tam włożyć rękę i jednocześnie widzieć coś, co się tam robi... W jednych drzwiach słyszę, że coś się tam wala luzem w tej przestrzeni Też musiąlbym to wyjąć, a jak się dostać do tych klamek;/?

              Komentarz

              Pracuję...