[O2] problem z turbina

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Paweł123
    Classic
    • 2010
    • 1

    [O2] problem z turbina

    Witam,

    Czy ktoś może wie gdzie można kupić te plastikowe oprawki tych żarówek? W Mojej Octavii poprostu wykończyły je czynniki atmosferyczne. Narazie podłączyłem żarówki bezpośrednio do kabli ale pasuje zrobić to tak jak ma być.

    Pytałem w sklepie to powiedziano mi że jak będe chciał to trzeba z serwisu skody sprowadzic!

    Dzieki z odp
  • pavko
    Classic
    • 2010
    • 1

    #2
    [O2] problem z turbina

    Witam,

    mam taki problem posiadam Octavie II 1,9 TDI. Wczoraj włączyła mi się kontrolka składu spalin i brak było mocy ( wcześniej zdarzało się już że brakowało mocy, ale po ponownym włączeniu samochodu problem znikał). Dzisiaj samochód chodził normalnie, ale kontrolka nadal się świeciła więc postanowiłem udać się do ASO. Tam wykryli błąd P0234 "Regulacja ciśnienia doładowania Przekroczona granica regulacji Statyczna". Dowiedziałem się iż do wina jakiegoś zaworka, który jest częścią turbiny i ASO wymienia tylko całość, czyli turbinę. Skasowali błędy i na razie wszystko chodzi w porządku, ale podobno ponowny brak mocy to tylko kwestia czasu. Zasugerowano mi regenerację albo wyczyszczenie tego zaworka, który się zacina.

    Proszę o poradę co w takiej sytuacji robić i czy rzeczywiście wymiana zaworka=wymiana całej turbiny.

    Dzięki.

    Komentarz

    • szkoda
      RS
      S_OCP Member
      • 2005
      • 22543

      #3
      Zamieszczone przez pavko
      czy rzeczywiście wymiana zaworka=wymiana całej turbiny
      oczywiście nie.
      a nie będą to przycięte kierownice po prostu?
      jedź do jakiegoś normalnego mechaniora, nie ASO broń Cię Panie Boże i Matko Przenajświętsza.
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz

      • robekcool
        RS
        • 2009
        • 2041
        • Octavia II (1Z3)
        • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        powiadają ludzie "przemyślane rozwiązania" :szeroki_usmiech . no i oczywiście WITAMY-NACIĄGAMY :diabelski_usmiech
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz

        • tomasz0328
          Drive
          • 2008
          • 57

          #5
          "Zasugerowano mi regenerację albo wyczyszczenie tego zaworka, który się zacina. "
          wiec raczej nie naciagneli na kase

          Komentarz

          • irlandczyk
            Classic
            • 2010
            • 8
            • Octavia III (5E3)
            • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

            #6
            Witam,

            Delikatnie odświeżę temat.
            Podczas niedzielnej przejażdżki zauważyłem brak mocy w mojej Octavii (nie potrafiła się wkręcić na więcej niż 3000obr mimo dodawania gazu). Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika problem zniknął z tym, że po jednym mocniejszych 'depnięć' zapaliła się kontrolka składu spalin. Od jakichś 2 miesięcy w kabinie czuć było czasami delikatny zapach spalin (filtr kabinowy wymieniany na wiosnę). Jako, że mi to bardzo nie przeszkadzało, zlekceważyłem sprawę.
            Zrobiłem mały rekonesans i znalazłem coś takiego:


            Czy opisana przyczyna przez 'Picas' jest prawdopodobna w Octavii mojego typu? Czy mieliście może podobne objawy?
            Jutro będę się starał wbić do mechanika.

            Za wszelkie porady z góry dziękuję.

            Komentarz

            • jefry
              Rider
              • 2009
              • 411

              #7
              Zamieszczone przez szkoda
              Zamieszczone przez pavko
              czy rzeczywiście wymiana zaworka=wymiana całej turbiny
              oczywiście nie.
              a nie będą to przycięte kierownice po prostu?
              jedź do jakiegoś normalnego mechaniora, nie ASO broń Cię Panie Boże i Matko Przenajświętsza.
              AMEN!!

              napisz do MISEK WRO lub do Pana Adriana... 692678803 ( koleś sprawdzony robi samochody z grupy VAG ) nie przeraź się serwisem jak wygląda... robi ok i w rozsądnych cenach...
              Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

              Komentarz

              Pracuję...