Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik 1.6bfq przerywa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Silnik 1.6bfq przerywa

    Mniejsza z tym, że Ty to przekopiowałeś
    Ale to był niemal news dnia w sezonie ogórkowym kilka dni temu

    I bez żadnych zahamowań powtarzali go w radio co wiadomości, nawet w Trójce

  • #2
    Silnik 1.6bfq przerywa

    Witam wszystkich!

    Mam pytanko w mojej octavce występuje dziwny objaw średnio raz na 200-300km. Jadąc na 5 biegu auto nagle zupełnie traci moc tak jakby odcięto mu paliwo lub zasilanie, wogóle nie reaguje na pedał gazu - nie trwa to z reguły dłużej niż 3-5 sekund, ale jest to bardzo stresujące.
    Czy ktoś miał podobne objawy: Skoda z 2005 roku Tour Combi silnik 1.6bfq 102KM, po za tym śmiga bez problemu ma nakecone 171tyś km, kupiłem ją z przebiegiem 150 tyś z pełnym serwisem w aso.

    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Octavia BFQ, Kawas Zx636R B1

    Komentarz


    • #3
      rozumiem, że filtr paliwa wymieniany.. może układ gdzieś łapie powietrze?
      skoda
      fuckyeah!

      Komentarz


      • #4
        filtr paliwa według ksiązki powinien być wymieniany co 60tyś to jeszcze zostało 11tyś do wymiany, mozna wymienić ale nie sadze zeby to pomogło. Szybciej bym się zainteresował tym lewym powietrzem. Mam pytanko to załączonych zdjęc :
        1.dolot powietrza do przepustnicy poci się, na dole zbiera sie olej który potem spływa na kolektor wydechowy, czy to normalne że tam są takie ilości oleju. przewód łaczy się chyba z recyrkulacją spalin?

        2.Jak nazywa się plastikowa puszka pod kolektorem ssącym powietrza i do czego ona służy

        P.s jeśli ktoś ma schematy wnętrza komory silnika to był bym bardzo wdzięczny.

        Dziękuje za odpowiedź pozdrawiam!

        [ Dodano: Sro 05 Maj, 10 09:37 ]
        2 zdjęcie tej puchy
        Załączone pliki
        Octavia BFQ, Kawas Zx636R B1

        Komentarz


        • #5
          Plastikowa puszka to pompa napowietrzania spalin. Zerknij sobie tutaj jest tam opis silnika BFQ.
          Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

          Komentarz


          • #6
            dziś wracałem i zaś były problemy wrzuciłem na luz i silnik zgasł potem na 3 i zapalił odrazu wygląda to tak jakby pompa nie dostawała paliwa albo układ zapłonowy głupiał, czy możliwe że to cewka?
            Octavia BFQ, Kawas Zx636R B1

            Komentarz


            • #7
              Podłącz auto pod komputer powinny być jakieś błędy, wtedy będziesz wiedział gdzie szukać przyczyn problemów. Bez podłączenia pod kompa chyba raczej nic nie wymyślimy.
              Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

              Komentarz


              • #8
                jutro podskocze do mechanika na kompa bo nie mam niestety vag-a.

                P.s opermon dzięki za tą stronkę z opisem silnika było tam dużo ciekawych rzeczy
                Pozdro
                Octavia BFQ, Kawas Zx636R B1

                Komentarz


                • #9
                  Witam!
                  Odświeżam starego kotleta, ale mam to samo, co było w końcu było powodem?

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X