Problem ze wskazówka paliwa + kontrolka zużytej żarówki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • JJK90
    Classic
    • 2011
    • 10

    Problem ze wskazówka paliwa + kontrolka zużytej żarówki

    kropeck, spoko, nie rozmyśliłem sie statoil aktualne :szeroki_usmiech Andrev3, nie rób scen , nie ty jeden rano za biurkiem sie będziesz męczył ,
    statoil między 18.00-18.30 , wierze w ciebie że dotrzesz :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Pią 12 Lis, 10 14:56 ]
    Andrev3, to jak ?? spotykamy sie na STATOIL ??
  • matijas-81
    Drive
    • 2010
    • 79

    #2
    Problem ze wskazówka paliwa + kontrolka zużytej żarówki

    Witam wszystkich, niedawno zakupiłem OII Elegance 1.9 TDI BXE, spaliła mi się żarówka postojowa więc ją wymieniłem jednak kontrolka nie zgasła (czy ma znaczenie jak będzie tam wstawiona żarówka inna niż W5W ?). Drugi problem to wskazania wskaźnika poziomu paliwa, troszkę szaleje, to znaczy, zalałem pół zbiornika i wskazówka pokazuje raz więcej niż pół raz mniej (różnice od 1 do 3 kresek). Z góry dziękuje za pomoc :!:

    Komentarz

    • Ziomal
      RS
      S_OCP Member
      • 2005
      • 5841
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      #3
      Zamieszczone przez matijas-81
      Drugi problem to wskazania wskaźnika poziomu paliwa, troszkę szaleje, to znaczy, zalałem pół zbiornika i wskazówka pokazuje raz więcej niż pół raz mniej (różnice od 1 do 3 kresek). Z góry dziękuje za pomoc
      Od pół roku bujam się z tym problemem, raz przy pełnym zbiorniku potrafi pokazac wskazówka że nic nie ma i komputer również mówi że nic. Teraz jest na maxa i jeżdzę na czuja, obawiam się że bez dochodzenia do zbiornika paliwa się nie obejdzie a tam jest pompa i pewnie jakiś czujnik poziomu paliwa...
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz

      • matijas-81
        Drive
        • 2010
        • 79

        #4
        Gdzieś na forum doczytałem że to właśnie może być czujnik poziomu paliwa przy pływaku, ale chcę być pewien a nie wymieniać na czuja.

        Komentarz

        • wojtek1982
          Ambiente
          • 2009
          • 108

          #5
          Z czujnikiem paliwa mam ten sam problem, raz działa raz nie, jak padnie będę się martwił

          Komentarz

          • matijas-81
            Drive
            • 2010
            • 79

            #6
            problem kontrolki załatwiony, co do wskazówki paliwa, znajomy podpowiedział abym sprawdził zamocowanie koszyka w zbiorniku, mógł się przechylić i wskazówka wariuje, czy może ktoś miał podobny problem ??

            Komentarz

            • mobi65
              Rider
              • 2009
              • 291

              #7
              Zamieszczone przez matijas-81
              problem kontrolki załatwiony, co do wskazówki paliwa, znajomy podpowiedział abym sprawdził zamocowanie koszyka w zbiorniku, mógł się przechylić i wskazówka wariuje, czy może ktoś miał podobny problem ??
              w zbironiku znajdziesz problem , prawdopodobnie wytarl sie potencjometr i z tego te skoki na wskazniku

              Komentarz

              • matijas-81
                Drive
                • 2010
                • 79

                #8
                A jak wygląda ten potencjometr i czy go można jakoś wymienić, czy trzeba kupić cały koszyk z osprzętem i po prostu wymienić? Trochę zaczyna mnie to denerwować jak skazówka mi tak skacze :?

                Komentarz

                Pracuję...