Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Komputer łże jak pies albo ja głupieje!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Komputer łże jak pies albo ja głupieje!!!

    Zamieszczone przez Iqwan
    No i historia nie z tej ziemi, wracałem o 3 w nocy do Olsztyn od strony Mrągowa (nowa droga) jechałem z 3 osobami i bagażami. Jadę 150-160 i widzę, że coś dużego się do mnie zbliża, więc but dobiłem do 180 i wyprzedza mnie terenówka ( do tej pory nie wiem co to) odpuściłem jej, wyprzedziła i włączyła szperacze, jechałem za nią 210 i zderzak w zderzak.
    Widzę że koncepcja z żaglem się już rozpowszechnia na cały kraj :diabelski_usmiech
    Chyba na nowy sezon zamiast kombinować dorzucę do niebieskiej żagiel :diabelski_usmiech
    manius

  • #2
    Komputer łże jak pies albo ja głupieje!!!

    Witam

    Jakie mogą być różnice w spalaniu rzeczywistym a tym, które pokazuje komp? Czytałem, że w grupie VW może to być około 0,4 l/100km. Po mieście (Łódź) nie przekraczam 6,5-7 l na 100, czasami szczególnie rano schodzę do 5,8 . Tymczasem wydaje mi się, że pali z 8l. :shock:

    Komentarz


    • #3
      Z tego co zauważyłem u siebie,to wskazanie według kompa,a moje wyliczenie różni się jakieś 0,5 litra :szeroki_usmiech
      Wylicz sobie sam i zobaczysz czy oszukuje.
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz


      • #4
        Re: Komputer łże jak pies albo ja głupieje!!!

        Zamieszczone przez wojtek1982
        Witam

        Jakie mogą być różnice w spalaniu rzeczywistym a tym, które pokazuje komp? Czytałem, że w grupie VW może to być około 0,4 l/100km. Po mieście (Łódź) nie przekraczam 6,5-7 l na 100, czasami szczególnie rano schodzę do 5,8 . Tymczasem wydaje mi się, że pali z 8l. :shock:
        trzeba zatankowac do pełna - wyjezdzic bak i znow do pełna i Ci wyjdzie, u mnie róznica z kompa, a rzeczywiste spalanie to nie wiecej niz 0,2
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez wojtek1982
          Tymczasem wydaje mi się, że pali z 8l
          Zamiast "wydawania się" lepiej robić zweryfikować wskazania kompa na podstawie tankowań.
          Poza tym dopiero co ten temat było omawiany w tym wątku:
          Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez wojtek1982
            Tymczasem wydaje mi się, że pali z 8l. :shock:
            Jasnowidz. Ile wychodzi z tankowania pod korek i przejechania kilku bakow paliwa.

            Czyzby system za 50 :?: bo ostatnio paliwo poszlo w gore i faktycznie wychodzi jakby auto palilo juz z 11l od zimy :diabelski_usmiech
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              wojtek1982,
              ja sprawdzalem 4 razy kompa z moimi wyliczeniami,
              roznica wynosila od 0,1 d0 0,2 l
              nie zamierzam wiecej sie tym przejmowac taka roznica to 45 groszy na 100 km
              stac mnie (jeszcze :lol: )

              Komentarz


              • #8
                wojtek1982, załóż sobie konto na Wydatki pod kontrolą - Motostat, wpisuj tankowania i samo ci policzy

                Zamieszczone przez kbjanek
                nie zamierzam wiecej sie tym przejmowac taka roznica to 45 groszy na 100 km
                stac mnie (jeszcze :lol: )
                przy tak galopujących cenach te grosze mogą niedługo przejść w złotówki, potem dziesiątki złotówek :twisted:
                j/k of course :diabelski_usmiech
                Mój Szkodnik

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Zamieszczone przez wojtek1982
                  Tymczasem wydaje mi się, że pali z 8l. :shock:
                  Jasnowidz. Ile wychodzi z tankowania pod korek i przejechania kilku bakow paliwa.

                  Czyzby system za 50 :?: bo ostatnio paliwo poszlo w gore i faktycznie wychodzi jakby auto palilo juz z 11l od zimy :diabelski_usmiech
                  Leję do pełna więc zjawisko zimowego szoku mnie nie dotyczy. Wiem, że O2 mają inne kompy, nowsze a co za tym idzie dane są dokładniejsze. Wątek owszem znalazłem, ale tam panowie rozwodzili się na temat idei pobierania danych do kompa a mi zależy na krótkiej odpowiedzi na pytania "ile Wam pali?" i "jakie mogą być różnice?". Dzięki Wam je uzyskałem, więc tymi różnicami się nie przejmuję. :P

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie wskazania komputera od wyliczonych na motostat.pl nie różnią się niczym, być może różnica jest w setnych częściach ale jako, że komp zaokrągla tylko do dziesiętnych to ciężko to stwierdzić :|
                    Tak, więc u mnie nie "łże jak pies".
                    Było, minęło:
                    RS Look @ 198KM/283Nm by Unitronic.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeżeli różnice są znaczne to proponuję sprawdzić kodowanie licznika szczególnie jeżeli chodzi o impulsator.

                      Komentarz


                      • #12
                        A jak wytłumaczyć informacje o zasięgu. Jeżeli komp nie oszukuję to na 2 kreskach (około 14 litrów- jedna kreska to około 6,8 litra) i spalaniu rzędu 6,5-7 powinienem zrobić 200km, tymczasem zasięg potrafi spaść o 20km podczas gdy rzeczywiście robię około 10. Jak to wytłumaczyć? :?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez wojtek1982
                          A jak wytłumaczyć informacje o zasięgu. Jeżeli komp nie oszukuję to na 2 kreskach (około 14 litrów- jedna kreska to około 6,8 litra) i spalaniu rzędu 6,5-7 powinienem zrobić 200km, tymczasem zasięg potrafi spaść o 20km podczas gdy rzeczywiście robię około 10. Jak to wytłumaczyć? :?
                          bo oblicza chyba z ostatnich 50 km czy cos kole tego.
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • #14
                            Koledzy, mi pokazuje, że średnie spalanie w trasie to 2,5l a w mieście 3,7. To nie realne. Zrobiłem wczoraj w trasie 200km i takie mam wskazania (2,5L/100km). Potem zresetowalem kompa i zrobilem 100 km w miescie i wyliczyl 3,7l. Spalanie chwilowe tez jest zanizane bo porównywałem z octavią kolegi z takim samym silnikiem. U niego po wciśnieciu pedalu spalanie chwilowe potrafi podskoczyc do 17L a u mnie do 10L max. Co jest nie tak i jak usunąć tą usterkę?
                            Mi-24 Hind - moc silników 2x2225KM
                            Octavia 1,9 TDI - moc silnika 1x110KM :P

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X