DSG 7 - ciekawostka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • perfex
    L&K
    • 2005
    • 1117

    DSG 7 - ciekawostka

    O autach z ogłoszeń dyskutujemy tutaj:
    Pozdrawiam
    perfex

    Octavia HTP
  • TomRS
    Ambiente
    • 2005
    • 151

    #2
    DSG 7 - ciekawostka

    Witka

    znalazłem dziś ciekawe info. Niektórzy z użytkowników DSG 7 po pewnym przebiegu zaczynają narzekać na szarpanie skrzyni przy zmianach biegów. Podobno antidotum jest reset skrzyni, który można wykonać w bardzo prosty sposób - włączyć zapłon, przez 20 sek trzymać gaz wciśnięty do oporu, wyłączyć zapłon, gotowe.
    Golf VI TSI TwinCharged
    powered by fabryka

    Komentarz

    • Enriquez
      RS
      • 2009
      • 7685
      • Superb III (3V3)

      #3
      Może głupie pytanie, ale ciekawe co tam się właściwie może resetować? Przebieg do przeglądu? Liczba zmian biegów? Styl jazdy... Ciekawy temat, aczkolwiek jak to pomaga to chyba ok.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz

      • TomRS
        Ambiente
        • 2005
        • 151

        #4
        Zamieszczone przez Enriquez
        Może głupie pytanie, ale ciekawe co tam się właściwie może resetować? Przebieg do przeglądu? Liczba zmian biegów? Styl jazdy... Ciekawy temat, aczkolwiek jak to pomaga to chyba ok.
        Podobno elektronika skrzyni zapamiętuje sobie dane o stylu jazdy kierowcy - zrobie u siebie ten reset jutro i zobaczymy czy cos to zmieni.


        No i zrobiłem reset dzis rano Możliwe, że to efekt placebo (bo nic mi nie szarpało wcześniej), ale jakas żywsza się praca skrzyni zrobiła, i punkty zmian biegów jakby ciut do góry się przesunęły.
        Golf VI TSI TwinCharged
        powered by fabryka

        Komentarz

        Pracuję...