[O1] Pompa diesla a odpalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zawieja
    Classic
    • 2009
    • 17

    [O1] Pompa diesla a odpalanie

    arturo_freestyl, tu masz


    Tomason TN1 18x8.5 et45
    eibach pro-system -30mm

  • gamblerpl
    Drive
    • 2008
    • 56

    #2
    [O1] Pompa diesla a odpalanie

    Witam
    Mam problem z Sonia ..Na zimnym silniku odpala bez problemu. ... na cieplym musze krecic..
    Wydaje mi sie rowniez ze wzroslo spalanie;/
    Wiem ze temat byl juz poruszany .. ale bez konkretnej odpowiedzi..

    Bylem u mechanika mowil ze to pompa ..ale ze moze zrobic jakis mostek .. ze bedzie dobrze odpalala ..
    Cenak 100zl

    Poczym pojechalem do Pompiarza ..zaczol cos mowis o jakims wale(pompy) czy jakos tak;/ ..
    Ale ze ogolnie naprawa by kosztowala 700zl ;/ (500 regeneracja /300 robocizna)

    Czyli wynik jest prosty ..taniej zrobic mostek .. ale czy bedzie mial duuzy wplyw na zywotnosc samochodu? .. chce wymienic ja na 2 ..ale to za jakis czas jak (swojego anglika przerobie sprzedam w polsce i pojade po kolejnego angola do UK ..ale juz w nowej budzie ) ..czyli za ok. 5 mc

    Dzieki za podpowiedzi

    Komentarz

    • pinoczet81
      Classic
      • 2010
      • 24

      #3
      kolego ja miałem taki sam problemik i jak ty piszesz o tym mostku to prawie to samo tylko ja wstawiłem taką płyke która okłamuje kompa i pali jak bezyna i polecam ci to zrobić bo regeberacja pompy to koszt a ztym nie ma problemiku wszystko pracuje jak w zegarku.Tą płytke mam juz 2 lata i jest dobrze. Jak coś to jeszcze popytaj kolegow na ten temat. Pozdrawiam.

      Komentarz

      • gregorianin
        Ambiente
        • 2008
        • 215
        • Octavia II (1Z3)
        • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Jedź do jakiegoś tunera, za 3-4 stówki zrób korektę map i zapomnij o problemie na zawsze. Rzeczy w stylu mostki i rezystory to zwyczajne druciarstwo chyba że lubisz mieć własne "udziwnienia" w samochodzie. Byli też tacy co dali się naciągnąć na remont pompy jakież wielkie było ich zdziwienie gdy to niewiele dało.

        Pozdro
        www.DURASOFT.pl

        -Hamownia podwoziowa
        -Modyfikacje programowe (Chip-Tuning)
        -Diagnostyka
        -Filtry FAP/DPF

        Komentarz

        • gamblerpl
          Drive
          • 2008
          • 56

          #5
          a powiedzcie .. czy spalanie rowniez spadnie przez np. ten mostek?
          Znacznie wzroslo mi spalanie.. przez te problemy w odpalaniem ..
          Czasami nawet w czasie "szybkiej" jazdy .. czuje ze brakuje mocy
          a np. na 3 biegu czasami ma tak jakby przymulenie;/ -przynajmniej tak mi sie wydaje;/

          Dziekuje raz jeszcze za pomoc

          Komentarz

          Pracuję...