Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z odpalaniem - bez przyczyny.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy z odpalaniem - bez przyczyny.

    ziutecki, z tego co pamiętam, to bez rewelacji

  • #2
    Problemy z odpalaniem - bez przyczyny.

    Witam.
    Jakieś 2 lata temu pojawił się problem z odpalaniem, ale ustał, ale ostatnio mocno się nasilił. Samochód nie chce odpalać, raz odpali bez problemu, a raz trzeba się męczyć z 15minut, a jak już odpali to obroty od 2.5k do 3.5k/min nonstop, trochę dymu z wydechu i w ... "oparów" benzyny. Wczoraj na przykład odpalił, pojeździł 15km, przerwa, znowu odpalił, pojeździł z 20km, 1.5 minuty przerwy i koniec normalności... 30 minut trzeba było walczyć, aby odpalił... Może to być wina paliwa? Pochodzi co prawda z Lotosu - da się również zauważyć zwiększone spalanie, niewiele, ale jednak. Silnik nie był katowany, nie ma nawet 100k km zrobionych. Poczytałem co nieco i wszędzie jest wspominana pompa paliwa - wątpię, aby to była tego wina, gdyż przy próbach odpalania czuć wyraźnie benzynę.

    [ Dodano: Pon 07 Cze, 10 15:16 ]
    Problem rozwiązany. Padł czujnik temperatury silnika i "płynu" chłodzącego.

    Komentarz


    • #3
      witam, moja skoda 1,6 AKL miała identyczne objawy, pod komputerem wychodziło ze czujnik Halla- brak łącznosci, czujnik temp. cieczy, brak sygnału, wiec wymieniłem te 2 czujiki, dodam ze najpierw czujnik Halla kupiłem za 140zl jakiejs firmy, nawet nie wiem jakiej i było to samo, kupa ;/ zmieniłem go na boscha 300zl, ale warto było, auto jest zwiniejsze, ale problemu obrotów i odpalania nie rozwiazało. wsadziłem przepustnice z mamy golfa, ma ten sam silnik, i problem sie rozwiazał, walniety był silniczek krokowy, ktory steruje przepustnica. koszt przepustnicy to : w skodze 1600zl. w sklepie oryginalny 1000zl, na allegro uzywane z rozbitków i anglikow, okolo 200-300zł.
      mario.lka

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X