[O1] [O1]lampka oswietlenia bagaznika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • j.maliszewski
    Classic
    • 2011
    • 15

    [O1] [O1]lampka oswietlenia bagaznika

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...asc&start=5550 kto się pisze na spota piwnego wigilijnego ?? widzę żę już jedna chetna jest :diabelski_usmiech
    Pozdrawiam
    Jacek Maliszewski
  • maciejjeremy
    Drive
    • 2010
    • 79

    #2
    [O1] [O1]lampka oswietlenia bagaznika

    Witam.
    Na jakiej zasadzie dziala lampka bagaznika w O1 kombi, bo szukalem czegos co by nia sterowalo po otwarciu klapy i nic takiego nie mam, lub nie wiem gdzie szukac.
    Dodam ze zarowka po otwarciu klapy nie dostaje zasilania,jezeli by mogl ktos podpowiedziec bylbym wdzieczny.
    Pozdrawiam

    Komentarz

    • rafal0110
      Drive
      • 2010
      • 52

      #3
      Re: [O1]lampka oswietlenia bagaznika

      własnie dzisiaj wymieniałem zamek i pytałem sie mechanika na jakiej to zasadzie ona sie świeci, te swiatełka uzależnione są od zamku i one podłączone są do kostki przy zamku

      Komentarz

      • nomad1
        Classic
        • 2010
        • 7

        #4
        Witam,


        Na oprawce lampki jest napięcie stałe 12Vna jednym z pinów (kabel chyba czarno -czerw) , na drugi wchodzi masa(kolor brązowo zielony) ze stycznika w zamku bagażnika. Sprawdź kontrolką czy jest napięcie dotknij pinu i masy pojazdu, jeśli jest to walnięty masz stycznik w zamku, jeśli nie ma sprawdź bezpieczniki ośw. wnętrza.

        Pozdro

        Komentarz

        • Krzycho-63
          Rider
          • 2007
          • 628
          • Superb II (3T4)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          Zamieszczone przez nomad1
          Na oprawce lampki jest napięcie stałe 12Vna jednym z pinów (kabel chyba czarno -czerw) , na drugi wchodzi masa(kolor brązowo zielony) ze stycznika w zamku bagażnika.
          Nie dokońca tak jest.Jeżeli jest moduł komfortu w samochodzie-to również lampka oświetlenia bagażnika jest sterowana poprzez ten moduł.Nie wyklucza to uszkodzenia wyłącznika w zamku klapy.
          Skoda Superb II Ambition
          2.0 TDI CR 170 KM

          https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

          Komentarz

          • goryl3
            Ambiente
            • 2010
            • 126

            #6
            W zamku klapy bagażnika jest mikrostyk który działa tak że po otwarciu klapy, taka dźwigienka w kształcie litery L wciska styk, u mnie to nie działało ponieważ ta nieszczęsna dźwigienka jest tak miękka jak plastelina, i nie jest w stanie wcisnąć pstryczka. Wzmocniłem ją blachą stalową, i jako tako chodzi ale czasem się przycina i się nie zaświeca. Mikrostyk zamka niedostępny w ASO, występuje jako całość z zamkiem - koszt ok 300zł.
            www.jem-zdrowo.com.pl

            Komentarz

            • sebu
              L&K
              • 2008
              • 1304
              • Octavia II (1Z3)
              • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
              • CDAA 1.8 TSI 160 KM

              #7
              U mnie zrobiłem zwarcie wymieniając żarówkę,oczywiście przepalił się bezpiecznik wymieniłem go,a tu światełka brak :shock: prąd zanikł gdzieś po drodze,wymontowałem zamek z klapy (czyszczenie smarowanie, mikro styk rozebrałem w drobny mak i nic ) w końcu już miałem tego dosyć i plus pożyczyłem od zapalniczki.Wiem że to prowizorka,ale narazie działa
              Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
              jak pomogłem to daj punkcik
              sprzęgło od G 60

              Komentarz

              Pracuję...