[O2] Problem z kamykami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zebu
    Classic
    • 2011
    • 2

    [O2] Problem z kamykami

    Witam, nie wiecie może czy relingi w octavce 1 i 2 różnią się czymś . czy można założyć je do obu autek?
    Pozdrawiam.
    KRZYCHOO
  • JJ1
    Classic
    • 2010
    • 11

    #2
    [O2] Problem z kamykami

    Koledzy,
    mam OII. Autko nowe. Pojawiła się ostatnio taka sprawa: mianowicie w przeciągu tygodnia dwukrotnie auto złapało kamień gdzies przy tarczach hamulcowych. Odgłosy temu towarzyszące brzmią drastycznie. Przy pierwszym razie pojechałem do ASO, tam stwierdzili, że kamień się umiejscowił w ścisku hamulca. Na moje zdziwienie (miałem przedtem 3 auta, ostatnim jeździłem 10 lat - ani razu takie coś nie miało miejsca) pracownik ASO stwierdził, że to się czasem zdarza w tej marce. Czy rzeczywiście? Miał ktoś z Was tego typu przygody? Ten pierwszy raz to był lewy przód, drugi - lewy tył (kamień wypadł na szczęście sam). Czym to może być spowodowane? Brak jakichś osłon? Opony? Nowy, jeszcze ostry bieżnik, który "zbiera" kamienie? Przy oponach zimowych sie to nie zdarzyło ani razu (trasy te same).

    Pozdrawiam - J

    Komentarz

    • Andrev3
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 6116

      #3
      JJ1, ja też coś takiego miałem w swojej jak jechałem do Nowego Sącza, przybrałem za dużo pobocza i kamień mi wpadł między tarczę a klocek. Straszny pisk i zgrzyt, myślałem że mi hamulce poszły. Podjechałem na serwis Forda do kuzynki i okazało się że to tylko kamień, ale zdarzyło mi się to tylko raz i było to na prawym tyle.
      RENT COMPLEX

      DACAR.team

      Komentarz

      • AdamB
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 8028
        • Octavia IV (NX3)
        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

        #4
        JJ1, często mi się zdarza teraz w OII jak i wcześniej w Fabii. Wlatywały mi kamyki od łatania dziur drogowych. Ale problem to nie jest. Trzeba ruszyć powoli do przodu i tyłu i kamyk sam wyskakuje.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz

        Pracuję...