Pompa wtryskowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sierwa
    Classic
    • 2016
    • 34

    Pompa wtryskowa

    Witam
    Ostatnimi czasy w moim 1.9 tdi ( ASV 110km) pojawił mi się mały problem przy odpalaniu na zimnym silniku (czasami potrzebuje koło 3-4s żeby zaskoczyć), dodatkowo przy obecnych teraz niższych temperaturach pojawił się się taki biały dymek z rury wydechowej. Zacząłem na ten temat czytać i wyszło mi że to może być pompa wtryskiwaczy. Wiem że pojawia się nieraz pęcherzyk powietrza w przewodzie od filtra. Czy to może być przyczyną? Oraz co z tym siwym dymkiem? Dodam ze jak auto złapie już jakąś temperaturę silnika (nie musi być 90 stopni) to przestaje, w lecie też tego problemu nie było. Czy można w jakiś sposób wykluczyć tą pompę wtryskiwaczy?
  • samtech84
    Elegance
    • 2008
    • 988
    • Octavia I (1U2)
    • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

    #2
    Na początek diagnostyka komputerowa, kąt wtrysku itp. Jak tu będzie OK podpiąć na krótko bańkę z paliwem pod pompę i zobaczyć wówczas co się dzieje, jak będzie tak samo to sprawdził bym czy wtryskiwacze nie leją.
    Te pompy są bardzo wytrzymałe i padając będzie problem z paleniem na ciepłym silniku.

    Komentarz

    • przemik
      RS
      • 2012
      • 1610

      #3
      Sprawdz ustawienie statycznego kąta wtrysku
      Przemek
      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
      80 B3 Limo 1.6 TD SB

      Komentarz

      • sierwa
        Classic
        • 2016
        • 34

        #4
        Przebieg to 251 tys (oryginalny) i też wydaje mi się że to nie tak dużo dla tej pompy. Jeśli chodzi o odpalanie to ostatnimi czasy skoda cudownie sama naprawiła ponieważ zaczęła odpalić bez problemu po dłuższym postoju.

        Komentarz

        Pracuję...