[O2] Problem z klimatronikiem O2 2005 1.9 Tdi, i szarpaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kermittt
    Classic
    • 2011
    • 9

    [O2] Problem z klimatronikiem O2 2005 1.9 Tdi, i szarpaniem

    Dijkstra, błagam Cię. Ja specjalnie jadę do domu żeby się przebrać z garnituru. Cały tydzień pod krawatem to chociaż dziś chcę wyglądać normalnie
  • Martines81
    Classic
    • 2010
    • 7

    #2
    [O2] Problem z klimatronikiem O2 2005 1.9 Tdi, i szarpaniem

    1. Witam od ponad miesiąca jestem posiadaczem O2 z 2005 roku 1,9 TDi na pompo wtryskach fajne autko ale jakieś dwa dni temu pojawił się problem z klimą ruszyłem z pod domu stwierdziłem że nie działa dmuchawy chodzą ale zimne powietrze nie leci. w połowie dnia klima nagle zaczęła działać. Stwierdziłem że pojadę do mechanika zrobię przegląd klimy odgrzybianko i uzupełnię czynnik. Jak się okazał trochę go brakowało został uzupełniony. Odpaliliśmy auto i klimę by sprawdzić czy działa i nic klima nie chodzi, przyszedł drugi mechanik podłączył kompa brak jakichkolwiek błędów, chciał włączyć klimę ręcznie z kompa wyświetliło komunikat "nie ma spełnionych warunków do uruchomienia klimatyzacji" stwierdził że nie wie co to może być po czym po 2 - 3 min klima ruszyła. Działała cały ten dzień. Na drugi dzień rano odpalam auto wszystko jest ok. Przejechałem się odstawiłem auto, po południu odpaliłem i ponownie klima nie działa, dziś rano to samo nie chodzi. Miał ktoś może podobne objawy lub wie co to może być za cudo? Czekam na pomoc
    2. I sprawa druga szarpie autem przy ruszaniu na pół sprzęgle i tylko wtedy, biegi wchodzą idealnie, jeździ super czy ten model tak ma i trzeba dodawać porostu więcej gazu czy też coś jest nie tak.
    3. No skoro już tyle namazałem to jeszcze jedno, na biegu jałowym słychać stukanie jakiegoś plasticzku czy coś jak by z prawej strony okolice schowka ale w głębi. Słychać tylko na jałowym jak tylko doda się tyciu gazu już nie słychać. Czasem problemu nie ma
    Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi

    Komentarz

    • piotrek_gdy
      RS
      • 2008
      • 7723
      • Volkswagen
      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

      #3
      Martines81, a ten mechanik sprawdzał VAGiem czy jakimś uniwersalnym ustrojstwem?
      jak dla mnie to silniczki klap ci padaja
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz

      • Martines81
        Classic
        • 2010
        • 7

        #4
        Sprawdził VAG'iem

        [ Dodano: Sro 30 Cze, 10 10:46 ]
        I o jakie silniczki klap ci chodzi?

        [ Dodano: Sro 30 Cze, 10 11:15 ]
        Jeszcze jedno pytanie ile powinni dodać do mojej octavi czynnika i ile oleju może tu jest przyczyna??

        Komentarz

        • Jacek G
          Drive
          • 2009
          • 87

          #5
          Martines81,
          1.Miesiąc temu miałem z klimą podobną sytuację, raz działała raz nie, sprawdziłem wszytko co mogłem i wyszło że nie załącza się lub zawiesza się zawór elektrohydrauliczny sprężarki. Musiałem go wymienić i od tego momentu wszytko działa bez problemu (robiłem klimę w Warszawie w polecanym tu na formum zakładzie na Górczwskiej).
          2. Niew wiem
          3. Słychać elektrozawór (chyba płynu chłodniczego ? albo czegoś w tym stylu )znajdujący się w komorze silinika (tylko gdy jest ciepły silnik) - zaakceptować albo poszukać na forum - któś pisał jak go otulić pianką żeby tak nie klekotał...
          Pozdrawiam
          Jacek
          Mam, jeżdżę, cieszę sie (-:
          Zmiana na 1.4 TSI 140 HP.
          Niestety ta nowa to nie jest 4x4 ...

          Komentarz

          • kris4724
            Drive
            • 2010
            • 55

            #6
            U mnie objawy były podobne. Klima nabita, szczelna a raz chodziła a raz nie. Problemem był uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji, tzw presostat. jest w okolicy zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego, wkręcony w przewód klimy. Odkręcasz go i wkręcasz nowy. Może u siebie masz to samo?

            Komentarz

            • Martines81
              Classic
              • 2010
              • 7

              #7
              Dzięki Jacek będę szukał przyczyny w takim razie. zobaczę z tym zaworem

              [ Dodano: Sro 30 Cze, 10 14:33 ]
              kris również sprawdzę twoją podpowiedź dzięki

              Komentarz

              • Darekgda
                Rider
                • 2010
                • 611

                #8
                Mam ten sam objaw raz klima działa a raz nie dziś zakupiłem czujke zawór( tzw presostat) jutro o 11 mechanior dam znać acha cena zaworka w aso 192zł .Oby to była ta usterka bo jest to chyba najtańsza opcja w naprawie klimy :roll:

                [ Dodano: Sro 14 Lip, 10 21:15 ]
                Czujka ciśnienia wymieniona, była walnięta alleeee to nie koniec elektrozawór do sprawdzenia i chyba padnięty :cry: ,na kompie brak błędu a nie chłodzi wqwić się można no ale nadzieja że w piątek będzie po nerwie sprężarka ponoć 'bezsprzęgłowa' sprawdzone wsio i jest o.k tylko elektrozaw. nie puszcza czynnika (PONOĆ) :evil:

                Komentarz

                • Martines81
                  Classic
                  • 2010
                  • 7

                  #9
                  Mam nadzieję że wam pomoże mi się syn urodził i nie miałem kiedy to mechanika się wybrać z tą klim. Niestety nadal nie działa i tym razem już od 4 dni się nie włącza. wentylatory chodzą na kompie brak błędów może jutro dam radę

                  Komentarz

                  Pracuję...