Szarpanie i gaśnięcie - Pacjent VW Touran 1,9 AVQ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • hubert78
    RS
    S_OCP Member
    • 2007
    • 1576

    Szarpanie i gaśnięcie - Pacjent VW Touran 1,9 AVQ

    Panowie już nie wiem co jest, ale od początku:

    Około miesiąca temu, pojawiły się problemy auto zaczęło szarpać, nie było zasady czasem jechał bez problemu, czasem szarpał jak głupi.
    W warsztacie błedów zero, natomiast zauważyliśmy wyciek ropy z pompy wysokiekiego ciśnienia (tzw Vacum) poczytałem na innych forach i faktycznie było kilka przypadków gdzie uszkodzenie pompy powodowało szarpanie.
    Popa kupiona nowa wymieniona, trzy dni było dobrze po czym problem wrócił z podwójną siłą do już bardzo częstego szarpania doszło gaśnięcie, a dużym problemem było ruszenie pod wzniesienie.
    Powrót na warsztat, błędów oczywiście brak. Sprawdziliśmy pompę w zbiorniku i ssak, wszystko czyste jak nowe, paliwo czyściutkie, VCDS włączylismy pompę chodzi i daje odpowiednie ciśnienie. Przedmuchany został każdy przewód, wymieniony filtr paliwa i nic, zero poprawy.
    No więc zabralismy się za pompowtryski, wg kompa wzasadzie trzymają parametry, pierwszy jedynie trochę podlewał, ale dla świętego spokoju podmieniliśmy pompki z innego jeżdżącego auta dodatkowo sprawdzone i przedmuchane wszytskie kanały paliwowe.
    Po podmianie auto znowu jeździło bez problemów 1 dzień po czym na autostradzie zaczął szarpać i zgas i nie chciał odpalić. Laweta i powrót na warsztat - błędów zero.
    Ręce opadły myslę może mi trefną pompę sprzedali, podmiana na pompę z auta jeżdżącego bezbłędnie.
    I znow 2 dni pojeździł i wziął i zgasł dzisiaj na zjeździe z autostrady, tym razem bez wcześniejszego szarpania. Kilkanaście razy pokręciłem rozrusznikiem i załapał i jeździ bez szarpania.
    Czasem przy uruchamianiu mam taki objaw jakby przez chwilę na 3 garach chodził, ale generalnie zapala od strzała, chodzi równo, błędów brak.
    Ma ktoś jakiś pomysł ???

  • przemik
    RS
    • 2012
    • 1610

    #2
    wiazka pompowtrysków, oringi PD ... byly zawsze montowane nowe przy podmianie pompek ? gniazda pompowtryskiwaczy weryfikowane ?
    Przemek
    DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
    A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
    80 B3 Limo 1.6 TD SB

    Komentarz

    • hubert78
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 1576

      #3
      Uszczelniacze kpl zmienione

      Komentarz

      Pracuję...