Haczenie biegów 1,6 BFQ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • grzes133
    Drive
    • 2014
    • 95
    • Octavia I (1U2)
    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

    Haczenie biegów 1,6 BFQ

    Witam. Wiem że jednym z minusów Octavi 1, 1,6 mpi jest mało precyzyjna skrzynia biegów jednak jeździełm inną O1, 1,6 i uważam, że jednak biegi u mnie nie wchodzą tak jak powinny. Wymieniłem mechanizm zmiany biegów nr części1J0711729F i niewiele to dało. Haczenie czuć na 1 i 2 biegu,biegi 3,4,5 wchodzą dobrze, co ważne podczas postoju gdy silnik jest zgaszony biegi wchodzą dużo lepiej. Zauważyłem luz na takiej kulce białej z tworzywa sztucznego w mechanizmie zmiany biegów (może ta kulka jest wytarta) wiec planuję chcę kupić cały mechanizm (1J0711076G) ale żeby się upewnić proszę o informacje czy ta zaznaczona na czerwono kulka powinna mieć ten luz czy nie - wewnątrz tego elementu metalowego w którym pracuje również zaznaczony na czerwono?
    Dodam że kulka ma minimalny luz na swojej osi oraz luz wewnątrz tego metalu w którym pracuje w kształcie odwróconej litery U.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez grzes133; 32687.
  • pomylony28
    Ambiente
    • 2012
    • 114
    • Octavia I (1U2)
    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

    #2
    u mnie było podobnie z haczeniem. widoczną poprawe osiągnąlem po wymianie oleju w skrzyni. po samej wymianie nie było dużej różnicy, ale po jakimś tygodniu dolałem jeszcze może niecałą setke oleju do skrzyni i zauważyłem sporą wyrażną poprawe. także poziom oleju w skrzyni to podstawa. nalatane 250 tys. km

    Komentarz

    Pracuję...