[O1] Klimatyzacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ahmed799
    RS
    • 2009
    • 6871
    • Ford

    #26
    lukas_ig, to ja juz nie wiem, wiatrak kreci jeden a klima chlodzi super

    филип
    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

    Komentarz

    • lukas_ig
      Ambiente
      S_OCP Member
      • 2006
      • 230

      #27
      ahmed799, jedyna różnica jest taka że ty masz benzyna a ja dyzla ale to nie powinno mieć znaczenia. Radze Ci się zainteresować tematem żebyś w te ciepłe dni nie przegrzał silnika.
      PerfectService by

      Komentarz

      • rkb
        RS
        • 2008
        • 2152
        • Rapid Spaceback (NH1)
        • CYVB 1.2 TSI 110 KM

        #28
        U mnie w O1 na climatroniku szalały obydwa
        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

        Komentarz

        • ahmed799
          RS
          • 2009
          • 6871
          • Ford

          #29
          Słuchajcie byłem przed chwilka przy moim szkodniku bo temat nadal nie daje mi spokoju. Coś sie zjeb...o i cycki mi opadly a rece duzo wczesniej. Duzy wiatrak nie kreci nawet jak silnik sie pogrzeje. Właczam klime a tu maly wentylator sie włacza i przestaje zaraz krecic. Klimatyzacja przestaje chlodzic. Teraz co to moze byc oba jak sie zakreci reka kreca sie lekko.

          филип
          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

          Komentarz

          • rezon
            RS
            • 2006
            • 1894
            • Volvo
            • AKL 1.6 MPI 101 KM
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            #30
            ahmed799, kiedy serwisowałeś klimę - masz jeszcze czynnik chłodzący? Jak wygląda przestrzeń między chłodnicami - czyściłeś kiedykolwiek składnicę brudu i liści?

            Komentarz

            • ahmed799
              RS
              • 2009
              • 6871
              • Ford

              #31
              rezon, klime serwisowalem w zeszlym roku, a brudu jak mam szkodnika prawie dwa lata nie czyscilem ale mialem wymianiana chlodnice silnika wiec pewnie jest czysto

              филип
              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

              Komentarz

              • rezon
                RS
                • 2006
                • 1894
                • Volvo
                • AKL 1.6 MPI 101 KM
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                #32
                ahmed799, sprawdź elektrykę - tj. czy po podaniu zasilania wentylator się kręci, czy jest podawane zasilanie kompresora. Jeżeli elektrykę masz OK, to niestety możesz mieć nieszczelność w układzie - uciekło trochę czynnika, albo też pada Ci kompresor lub zabity osuszacz. Dużo tego albo, ale ja niestety jak odwiedzałem kolejne zakłady to też tak wróżyli. Szukaj takiego zakładu co potrafi przepłukać układ i daje gwarancję na naprawę. Wielkie serwisy co to tylko potrafią obsłużyć kombajn mogą oznaczać równie wielką porażkę (tak było u mnie) na Twój koszt. Po diagnozie elektryki, zacząłbym od serwisu klimy, bo każda inna sprawa będzie oznaczać znacznie większe wydatki.

                Komentarz

                • rkb
                  RS
                  • 2008
                  • 2152
                  • Rapid Spaceback (NH1)
                  • CYVB 1.2 TSI 110 KM

                  #33
                  U mnie mialem problem z tym ze bez wlaczonej klimy wiatrak wlaczal sie dosc pozno, jak wskaznik przekroczyl ponad 2/3 skali. w aso mi wyjasnili ze temperatura cieczy i na glowicy jest inna a to jakis czujnik przy glowicy odpowiada za zalaczenie sie chlodzenia, czy tak jest, nie wiem

                  natomiast przy klimie - automatycznej bynajmniej musza krecic sie dwa, jak jest w manualu pojecia nie mam
                  Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                  Komentarz

                  • Kristofokles
                    Drive
                    • 2010
                    • 92

                    #34
                    Koledzy mam pytanie: czy w OIIFL wyposażonej w tzw. Climatic, jak podczas pracy klimatyzacji nastawię sobie 22`C i później ją wyłączę natomiast wentylator nadmuchu będzie działał dalej bez klimy to czy będzie to równoznaczne z nawiewem do wnętrza ciepłego powietrza z nagrzewnicy, czy komputer sterujący nie otworzy zaworu nagrzewnicy?

                    Komentarz

                    • engels
                      Drive
                      • 2009
                      • 58

                      #35
                      Zamieszczone przez Kristofokles
                      Koledzy mam pytanie: czy w OIIFL wyposażonej w tzw. Climatic, jak podczas pracy klimatyzacji nastawię sobie 22`C i później ją wyłączę natomiast wentylator nadmuchu będzie działał dalej bez klimy to czy będzie to równoznaczne z nawiewem do wnętrza ciepłego powietrza z nagrzewnicy, czy komputer sterujący nie otworzy zaworu nagrzewnicy?
                      to będzie specjalne 22 stopnie - takie mrożące.

                      Komentarz

                      • leszekmw
                        RS
                        • 2005
                        • 5356

                        #36
                        Kristofokles, jeżeli uzna że powietrze dochodzące z zewnątrz jest chłodniejsze niż 22st to wtedy "otworzy" nagrzewnicę , a jezeli temperatura na zewnątrz jest wyższa niż 22st , tak jak to jest w ostatnich dniach , to jej nie otworzy , natomiast bedzie usiłował zbić temperaturę podwyższonymi obrotami wentylatora /od nawiewu oczywiście/
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz

                        • mmaarcin2
                          Classic
                          • 2010
                          • 9

                          #37
                          Witam byłem dzisiaj u znajomego w serwisie po prostu wymienił mi blaszkę w skrzyneczce która znajduje się na akumulatorze trzecia od lewej i mały wiatrak zaczął chodzić
                          Pozdrawiam Marcin
                          794316904

                          Komentarz

                          Pracuję...