Problem z hamulcami w OI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wasyl1985
    Classic
    • 2010
    • 30

    Problem z hamulcami w OI

    Zamieszczone przez jonbob
    czy to normalne że pierwszy przęgląd i wymiane oleju będe miał za 2 lata lub za 30 tyś km?
    tak, możesz przejśc na QG1 co 15 tys km lub rok - zależy na co się zdecydujesz wziąwszy pod uwagę styl jazdy, koszty itd.
    Zamieszczone przez jonbob
    czy muszę docierać auto
    2 kkm spokojnie pojeździsz nie kręcąc silnika na max i będzie dobrze.
    Zamieszczone przez jonbob
    I dopiero to zauważyłem że na wolnym biegu jest jakieś ograniczenie obrotów silnika , gdy wciskam pedał gazu do dechy to jest coś około 4 tyś i dalej nie może , czy tak ma być?
    nie wiem ale nie piłuje się IMO tak nowego silnika.
  • perzykt
    Drive
    • 2008
    • 75

    #2
    Problem z hamulcami w OI

    Panowie,

    Może ktoś z was miał podobny problem.
    Otóz od jakiegoś czasu zauważyłem że czasami nie do końca odbija hamulec nożny (miałem wrażenie że działo się to na przedniej osi). Proceder był tak rzadki że nie zwracałem na to uwagi.
    Problem jednak nasilił się w ostatnim czasie i teraz wygląda to tak że pedał jest twardy i zaczyna brać zaraz na początku po jego delikatnym przyciśnięciu. Odczucie nie odbijających hamulców jest rownież mocniej w tym momencie odczuwalna.
    Jak się pojawi ten problem to należy się zatrzymać, wcisnąć kilka razy pedał i robi się on wtedy normlany; ale po przejechaniu kilku km i używaniu hamulca (np. jazda w mieście )problem wraca. Mechanik stawia na pompę hamulcową.

    Czy miał ktoś podobny problem? Jeśłi tak to podzielcie się swoimi uwagami

    Komentarz

    • rss
      L&K
      • 2009
      • 1098

      #3
      zacznij od sprawdzenia ktore to kolo blokuje, bo moga byc po prostu brudne prowadnice ktoregos zacisku, trafiona pompa powodowalaby ze pedal wpadalby glebiej, ale jest jeszcze taki duperel jak zawor zwrotny i jemu tez sie mozesz przyjrzec. miedzy serwem a pompa vacuum.
      kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
      _________________________________________
      Do sprzedania:
      komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
      zaciski do hamulcow 280mm.

      Komentarz

      • perzykt
        Drive
        • 2008
        • 75

        #4
        Zamieszczone przez rss
        zacznij od sprawdzenia ktore to kolo blokuje, bo moga byc po prostu brudne prowadnice ktoregos zacisku, trafiona pompa powodowalaby ze pedal wpadalby glebiej, ale jest jeszcze taki duperel jak zawor zwrotny i jemu tez sie mozesz przyjrzec. miedzy serwem a pompa vacuum.
        Problem został rozwiązany. Padło serwo. Po wymianie sytuacja wróciła do normy

        Komentarz

        Pracuję...