Problem z hamulcem lewy tył octavia I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jarekxskoda
    Classic
    • 2013
    • 5
    • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

    Problem z hamulcem lewy tył octavia I

    Witam. Mam bardzo dziwny problem z hamulcem w tylnym lewym kole, po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczyna coś huczec i to nie cały czas tylko czasami, przy delikatnym skręcaniu w prawo tez się to pojawia.. podczas jazdy gdy zacznie huczec przy zaciagnieciu ręcznego od razu przestaje na jakiś czas i dalej znowu jest to samo.. auto było już u kilku mechaników, nic się nie zmieniło każdy rozkłada ręce... miał może ktoś taki problem ? Od razu mówię że wszystko jest nowe tarcze klocki wymienione tłoczki w zaciskach oraz łożysko tez jest nowe ...

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • DamianC
    Classic
    • 2016
    • 22
    • Octavia I (1U2)

    #2
    może sprawdź mocowanie linki ręcznego?

    Komentarz

    • Alek_M
      Ambiente
      • 2015
      • 237
      • Octavia I combi (1U5)
      • AZJ 2.0 MPI 115 KM

      #3
      A może dźwięk niesie się z innego miejsca w aucie?

      Komentarz

      • ahmed799
        RS
        • 2009
        • 6871
        • Ford

        #4
        Wszystkie objawy wskazują na zacisk zapieczony, przerabiałem ostatnio to u siebie. Wymiana samych tłoczków mogła nic nie dać bo jest zapieczony na trzpieniach prowadzących.
        Sprawdź:
        - czy po dłuższej jeździe nie grzeje się koło jeżeli tak to nie wiem czy opłaca sie robić zacisk bo u mnie pomogło tylko na rok i wymieniłem zacisk na nowy przy naprawie warto zwrócić uwagę na stan klocków bo może być już "zeszklone" od temp
        - możesz podnieść auto i sprawdzić czy koło nie ma oporów w toczeniu

        Ostatnio edytowany przez ahmed799; 6955.

        филип
        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

        Komentarz

        • anoni
          Ambiente
          • 2017
          • 103
          • Octavia I (1U2)
          • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          Zamieszczone przez ahmed799 Zobacz wpis
          Wszystkie objawy wskazują na zacisk zapieczony, przerabiałem ostatnio to u siebie. Wymiana samych tłoczków mogła nic nie dać bo jest zapieczony na trzpieniach prowadzących.
          Sprawdź:
          - czy po dłuższej jeździe nie grzeje się koło jeżeli tak to nie wiem czy opłaca sie robić zacisk bo u mnie pomogło tylko na rok i wymieniłem zacisk na nowy przy naprawie warto zwrócić uwagę na stan klocków bo może być już "zeszklone" od temp
          - możesz podnieść auto i sprawdzić czy koło nie ma oporów w toczeniu
          Brawo brawo zacisk często jest przytarty i nie odbija ewentualnie druga usterka przewody metalowo gumowe w części gumowej rozwarstwiają się i płyn po wciśnięciu padała hamulca płyn jest pompowany lecz cofnąć sie nie potrafi przez to rozwarstwienie Jedyna opcja wymiana przewodów i oczywiście przy okazji wyczyścić tłok i nasmarować a jeśli jest już z wżerami to lepiej kupic regenerowane zaciski po ok 150 zł za sztukę

          Komentarz

          • jacek23
            Drive
            • 2010
            • 44

            #6
            Miałem problem dla odmiany z tylnym prawym zaciskiem. Czyszczenie zacisku pomagało tylko na krótko. Dźwignia ręcznego miała duży luz na dole zakresu. Niedawno założyłem sprężyny, które pomagają ściągać dźwignię ręcznego przy zacisku. Sprężyny opisane są na wątku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...21810&start=14. Wymagają tylko troszkę dogięcia. Jak na razie jestem zadowolony z wyniku. Ręczny bierze od samego dołu i nie ma już luzu. Co jakiś czas sprawdzam czy koło się nie grzeje ale jest chyba OK

            Komentarz

            Pracuję...